"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Švýcarsko v džihádistickém ohrožení: větší pravomoci kontrarozvědce

Autor: -bj- | Publikováno: 17.3.2013 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Švýcarská kontrarozvědka již delší dobu upozorňuje na nárůst džihádistů na území konfederace a potřebu širších pravomocí a technicko-operačních prostředků této stále agresivnější a intenzivnější výzvě čelit. Nejinak je tomu i v její výroční zprávě za rok 2012 (viz odkazy).

Podle vnitřní zpravodajské služby se rekrutování a šíření džihádizmu děje hlavně v imigratských muslimských komunitách, zejména v mešitách. Proto vnitřní tajná služba požaduje mj. namontování monitorovacích prostředků, resp. štěnic do mešit, kde podle ní lanaření džihádistickému terorismu probíhá. Vlastní speciální diverzní teroristický výcvik již noví adepti absolvují v zahraničí. To potvrzují i informační služby z Holandska, Belgie, Francie, Německa a jinde. V Evropě se rozrůstá armáda specielně vycvičených a většinou i v islámistických bojích v zahraničí (Afghánistán, Somálsko, Sýrie, Libye) zakalených džihádistických teroristických bojovníků. Veřejnost se však dovídá jen o zlomku případů, píší švýcarské noviny.

Napříště by švýcarská kontrarozvědka měla mít ze zákona širší kompetence zejm. v používání technických a operativních prostředků. To se týká zejm. sledování pošty, odposlechu a lokalizace mobilů, používání štěnic aj. monitorovacích zařízení.

Zástupci muslimských komunit se již ozvali proti možnosti instalace štěnic v islámských centrech a mešitách – místech to modlitby a posvátných. Nicméně i v českých médiích se již objevily informace zakládající podezření na nezákonnou činnost (Brno), zejm. agitování k nadřazenosti (náboženské diskriminaci) či protižidovské nenávisti. Dozvíme se, podobně jako švýcarští občané, i my ze zprávy BIS více?

zdroje:

http://www.vbs.admin.ch/internet/vbs/de/home/documentation/publication/snd_publ.parsys.20837.downloadList.33561.DownloadFile.tmp/ndbsicherheitschweiz2012d.pdf

http://www.20min.ch/schweiz/news/story/Geheimdienst-warnt-vor-Dschihadisten-29509632

http://www.tagesschau.sf.tv/Nachrichten/Archiv/2011/05/08/Schweiz/Maurer-Immer-mehr-Islam-Kaempfer-in-der-Schweiz

http://www.srf.ch/player/radio/echo-der-zeit/audio/nachrichtendienst-soll-mehr-lauschen-duerfen?id=fb5e62ef-a58a-4b6d-842e-a888d6c00d2b

http://www.martinspieler.ch/2013/02

http://www.tagesanzeiger.ch/schweiz/standard/Etliche-Spione-sind-in-der-Schweiz-taetig/story/11373447

Klíčová slova: terorismus  | džihád  | Švýcarsko
2864 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683