"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pronásledování křesťanů jako zákonitý důsledek arabského jara

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 16.2.2013 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Na celém světě je pronásledováno přes sto milionů křesťanů. Hovoří se o tom ve zprávě lidsko-právní organizace Open Doors. Open Doors je mezinárodní dobročinná křesťanská organizace, která si vytkla za cíl pomáhat věřícím v těch zemích, kde jsou lidé pro křesťanskou víru pronásledováni.

Její představitelé zdůrazňují tři země, které, pokud jde o násilí vůči křesťanům, vedou. Je to Severní Korea, Saúdská Arábie a Afghánistán. Kromě toho jsou jim v patách ty země arabského světa, přes které se nedávno přehnala vlna tak zvaných barevných revolucí. Například Sýrie, která se na tomto seznamu přesunula z 36. místa na jedenácté.

Toto řekl Hlasu Ruska vikarius Maronitské katolické církve působící především v Libanonu a Sýrii, biskup Samir Mazlum:

„Dnes visí na Blízkém východu hrozba nad křesťany nejen, pokud jde o dodržování jejich práv, teď už jde vůbec o samotnou jejich existenci. Podobné příklady už arabské jaro ukázalo světu na příkladu Egypta, kde jsou ve velkém měřítku omezována práva křesťanů. Ještě horší je postavení křesťanů v Sýrii. Bezpečnost všech občanů v zemi se zhoršuje a křesťané jsou v očích teroristů nejvyhledávanějším cílem. Kromě toho je do vědomí veřejnosti vštěpována falešná myšlenka o tom, že křesťané nehrají a nikdy nehráli v syrské společnosti významnou úlohu. Lidi se snaží přesvědčit o tom, že společnost musí tvořit jeden národ a jedno náboženství. A tato myšlenka je v rozporu s historickým vývojem našeho regionu“.

Podobné problémy nejspíš vzniknou i v Egyptě, kde se v důsledku arabského jara dostali na politický Olymp islamisté z hnutí Muslimské bratrstvo. Po tom, co se dostali k moci, rychle změnili světskou ústavu a podle mínění řady expertů se tato zem dostala daleko zpět, až do dob středověku.

Optimisté ale vyzývají k tomu, abychom všechno neviděli příliš černě. Toto je názor experta-orientalisty z ústavu strategického hodnocení a analýzy Sergeje Děmiděnka:

„Když budeme hodnotit situaci na Blízkém východě celkově, pak zatím o nějakém cílevědomém pronásledování mluvit nemůžeme. K moci se ještě nedostaly ty síly, které mohou reálně vystavit křesťany kruté genocidě. Tyto síly jsou ale stále vlivnější. Jedná se o radikální islám, o tak zvané salafity, kteří teď mají v Egyptě značnou podporu. Jsou to ty síly, které se snaží dostat k moci i v Sýrii. Celkově je zhoršení postavení křesťanů na Blízkém východě v současné době spojeno s celkovým zhoršením politické a ekonomické situace. Trpí všichni, strádají i křesťané. Nové síly, které se dostaly k moci, se budou muset pustit do řešení sociálních a ekonomických problémů, ty ale nejsou s to vyřešit. A budou se tedy věnovat tomu, co umí dělat. To znamená, že budou hledat vnitřní nepřátele a křesťané to tedy nebudou mít lehké.

http://czech.ruvr.ru

Klíčová slova: křesťanství  | Afrika  | arabské jaro  | pronásledování
2940 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Dojení krav je stejné jako sexuální zneužívání, objevili genderoví vědci New York UniversityUkazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženami

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupci
Články autora
Průzkum
Volte s Němci! V Německu začínají 1. září volby do zemských parlamentů-sněmů. Obávaným looserem je merkelovská CDU a favoritem protiimigrační AfD. Koho byste volili Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď