"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Zeman na Hrad. Je to nadstranický státník zasluhující respekt ... a je odpůrcem islámu

Autor: LP | Publikováno: 24.1.2013 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

V prezidentské volbě budu volit Miloše Zemana, ačkoli jsem pravičák. I když nemusím v řadě věcí s Milošem Zemanem souhlasit, tak ho respektuji a vážím si ho jako autentické osobnosti s jasnými, pevnými, čitelnými i předvídatelnými názory. Z prezidentských kandidátů je on jediným státníkem.

 

Je to vzdělaný, sečtělý politik, hovořící světovými jazyky, zkušený v politice. Víme, co od něj můžeme čekat a neslibuje žádné vzdušné zámky. Na rozdíl od většiny ostatních kandidátů není také navázán na nadnárodní struktury, které vidí v ČR vhodnou polokolonii a možnost k vysání posledních financí, které zde jsou.

 

Není "politicky korektní"

 

Ačkoli je kandidátem levicovým, nebojí se mnohdy jít proti proudu politické korektnosti a nahlas se vymezit proti hlavnímu mediálnímu proudu. Nebojí se kritizovat multikulturalismus a islám, nemiluje sudetské Němce ani „Palestince“, kterých se štítí i Arabové. Není zastáncem eurokvót pro ženy a zákon zakazující kouření v hospodách by nepodepsal. Je proti pozitivní diskriminaci a jednou prohlásil, že i když je pachatelem Rom, měli by ho podobně jako bílého Čecha zavřít, až zčerná.

 

Nefandí zeleným šílencům a ekoteroristy srovnává s předlistopadovými komunisty. Nepropadl šílenství o globálním oteplování a podporuje jadernou energii. Propaguje vstřícné vztahy i se státy mimo Evropu, i když zároveň nepopírá naše západní vazby. Nebude poklonkovat Američanům a Němcům a nebude zbytečně provokovat Rusy, když by zde mohl být dobrý byznys pro české firmy a práce pro české dělníky.

 

Nebude poklonkovat Bruselu ani Berlínu

 

Je sice eurofederalista, což ale neznamená, že ve všem bude poklonkovat Bruselu a Berlínu. Není eurohujerem. Je snad jediným skutečným eurofederalistou v ČR, možná i v Evropě. Míní totiž, že by jednotlivým státům kromě obrany a zahraniční politiky měla zůstat většina kompetencí a nemělo by se centralizovat kde co. Ostatní obhájci EU jsou většinou eurohujeři a eurocentralisté.

 

Vadilo mu, že k Lisabonské smlouvě nebylo vypsáno referendum a kritizuje řadu nesmyslných nařízení Bruselu. Euroskeptiky nepovažuje za podlidi a uznává, že mají v lecčem pravdu. I já Zemana respektuji, ačkoli s jeho eurofederalismem nesouhlasím. Zeman je aspoň poctivý a pokud se mu na Bruselu něco nelíbí, nebojí se to říct. Národní zájem pro něj není sprosté slovo.

 

Není to havlista

 

Zeman není havlista a nemá rád samozvané elitáře, které nikdy nikdo nezvolil, osobující si právo hovořit za národ. S Klausem na sobě navzájem oceňovali, že ač jako soupeři, dokázali oba držet slovo. Opoziční smlouva zabránila tomu, aby republiku řídila zpovzdálí klika Václava Havla a diktovaly si malé strany s malou politickou podporou a vydíraly ostatní.

 

Ačkoli lze Miloše Zemana považovat za levicového kandidáta, je svým způsobem nadstranický. Dokáže klidně komunikovat a diskutovat s pravicovými politiky a nedělá kvůli pravicovým názorům ze člověka zrůdu. Na druhou stranu ani neujíždí na zastydlém antikomunismu některých falešných pravičáků a KSČM uznává jako relevantní politickou sílu. Ostatně tak rozhodli voliči a on je nehodlá elitářsky havlisticky peskovat.

 

Nadstranický státník

 

Karel Schwarzenberg je kandidát, který odkývá Bruselu a Berlínu cokoli – to zrovna neusne – a z Česka by nejraději udělal Protektorát Čechy a Morava poklonkující sudetským Němcům. Ačkoli si hraje na poctivého, sám ve své bohorovnosti jednou přiznal, že korumpoval. Je blízkým přítelem Miroslava Kalouska a jeho vítězstvím by se Kalousek stal nejmocnějším mužem v zemi. Schwarzenberg bude podporovat katastrofální ekonomickou politiku vlády a zvyšování daní. Dále placení peněz českých poplatníků do Bruselu a faktické vytunelování úspor českých střadatelů z českých bank přes banovní unii.

 

Čili když to tedy shrnu: Miloš Zeman je sice politikem levicovým, ale dokáže nadhlédnout nad úzké ideologické levicové vidění světa a komunikovat spravedlivě i s lidmi jiného názoru, dokáže sjednocovat lidi, a proto si ho váží řada lidí jak na pravici tak i na levici. Díky svým státnickým schopnostem by byl do značné míry nadstranickým kandidátem.

 

Čtěte také:

Miloš Zeman: Proč považuji islám za anticivilizaci

Zeman uhodil hřebíček na hlavičku: terorismus souvisí s islámem

Zeman: Čeká nás konflikt mezi euroamerickou a islámskou civilizací

Miloš Zeman o Kosovu: Je to islámská diktatura

Pomsty muslimů se nebojím, říká Miloš Zeman

Klíčová slova: mešita  | islám
3491 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683