"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Reakce na dopis M. Janečka: Hlasováním v OSN napravila ČR chyby z let komunistického totalitarismu

Autor: Vít Šlechta | Publikováno: 29.12.2012 | Rubrika: Izrael
Ilustrace

Nemohu než souhlasit s tím, co říká Martin Janeček. A chtěl bych k tomu přidat pár slov o hlasování 29. listopadu 2012, o rezoluci na povýšení palestinské autority na statut státní-pozorovatele, zatím bez členství v OSN.

Víme, že Izrael byl proti tomuto unilaterálnímu povýšení v přesvědčení, že všechny změny musí být důsledkem vzájemné dohody.

Rezoluce, o které bylo hlasováno  29. listopadu, označuje jako hranici palestinského státu demarkační linii mezi Izraelem a Jordánskem, platnou před červnem 1967. Podle ní byla mimo Izrael i místa, tak podstatná pro historii a víru Židů, jako tzv.“Zeď nářků“, západní zeď druhého jeruzalémského Chrámu, zničeného Římany v r. 70 n.l., ke které se, po generace exilu, přijížděli modlit Židé z celého světa a ke které, v letech 1949-1967, vůbec neměli přístup.

Je velmi zajímavé konstatovat, jak 29.11.2012 hlasovaly různé státy.

Proti rezoluci hlasovaly: Izrael, USA, Kanada, Česká Republika, Panama, Indonésie, Nauru, Palau a Marshallovy ostrovy.

Z celé Evropy byly naše vlast jedinou zemí, která hlasovala proti!

Je zajímavé též vědět, které evropské státy se alespoň zdržely hlasování. Vedle mikrostátů (Andora, Monaco, San Marino) to byly jen tři západní státy: Německo, Velká Británie a Nizozemí. Ale byla to i řada zemí, které si ochutnaly „reálný socialismus“ - bývalé sovětské republiky: Litva, Lotyšsko, Estonsko a Moldávie. A bývalé lidové demokracie: Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Makedonie, Černá Hora, Chorvatsko a Slovinsko a dokonce i většinově muslimské země Albánie a Bosna-Hercegovina.

Snad to není pouhá náhoda. Obyvatelé střední a východní Evropy nezapomněli svou minulost. Konkrétně Češi si pamatují, jak za Zápotockého a Novotného Československo vyzbrojovalo Násirův Egypt a za Husáka Irák Sadáma Husajna, Lybii Muamara Kadáfího a Sýrii El-Asada, jak naši experti formulovali důstojníky a vojáky těchto diktátorů, kteří pak spáchali tak hrozné masakry.

Pro všechny, kteří se hlásí k dědictví Bible, platí zásada, že jak jednotlivci, tak celé národy se musí snažit napravit spáchané chyby.

Hlasováním 29.11.2012 napravují vedoucí představitelé České republiky chyby, spáchané v letech komunistického totalitarismu. Víme, že z toho nebudeme mít žádné bezprostřední materiální výhody, spíše naopak. Pouze uspokojení, že jednáme čestně a odvážně.

Nezapomínejme, že svět respektuje pouze silné a odvážné. Víme, že civilizace jsou smrtelné. Ti, kteří hledají jenom momentální hmotné výhody, nevydrží dlouho.

Jenom ti, kteří v něco věří a jsou schopni se pro něco obětovat, mohou vytvořit něco trvalého.

MUDr. Vít Šlechta

Klíčová slova: Izrael  | historie
1953 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - GruňiVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát Imigrantský rapper: „Zabte bílé, a budem mít jejich ženy a prachy!“ Skandál! Americké media odmítají hovořit o muslimských teroristechMasová imigrace dnes ohrožuje evropskou civilizaci : šéfredaktor VA

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Švédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá faktaPřátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Lubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?

ParlamentniListy.cz

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od ZemanaTomio Okamura předvídá, co rozpoutá v Evropě nová italská vláda bez Salviniho. Jde o migranty
Články autora
Průzkum
Volte s Němci! V Německu začínají 1. září volby do zemských parlamentů-sněmů. Obávaným looserem je merkelovská CDU a favoritem protiimigrační AfD. Koho byste volili Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď