"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Janeček z Aškelonu: Vrátily se mi vzpomínky na bombardování Kralup nad Vltavou Američany roku 1945

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 28.12.2012 | Rubrika: Izrael
Ilustrace

Přetiskujeme dopis našeho spolupracovníka Martin Janečka, který pobýval v izraelském Aškelonu právě v době vojenského konfliktu mezi Izraelem a Gazou.
 

                                                                                                 Aškelon, 21. listopadu 2012
Milý Vítku,

zmiňuješ se o zdejší situaci. Jak já jsem to vnímal, vyhrotila se ve středu 14. listopadu. Začaly houkat sirény a musel jsem utíkat do krytu. Ale zvědavost převládla nad strachem, tak jsem se už ve čtvrtek 15. listopadu jel autobusem podívat na „železný dóm“, systém protiraketových raket, který jsem měl odpozorovaný už předtím.

Vystřihl jsem Ti z novin fotografii. Přibližně ze stejné vzdálenosti jsem to tu viděl. Dohromady během jedné hodiny jsem těch raket viděl vzlétnout čtyři. Každá stojí obrovskou částku, ale zachraňuje mnoho životů.

Můžeš si říci, že tu mám o zábavu postaráno, snažím se to všechno vnímat jako zajímavé dobrodružství, i když zas tak veselo mi z toho není.

Nejdramatičtější situaci jsem si zažil v neděli 18. listopadu. Jel jsem ráno městským autobusem, když začala houkat siréna. Řidič zastavil a sedl si v chodbičce na zem mezi sedadla. Udělal jsem také tak. Za chviličku jsme slyšeli ohlušující výbuch a viděli černý kouř, který stoupal od nedalekého místa. Vystoupil jsem z autobusu a šel tím směrem. Okolo mě běželi policisté a projel vůz hasičů. Za chvilku jsem dorazil na místo, viděl jsem, že raketa dopadla na auto, zaparkované před rodinným domem pod stříškou. Tu prorazila a udeřila do auta, které začalo hořet. Hasiči ho rychle uhasili. Ještě jsem tam viděl dva novináře. Jednoho s kamerou a druhého, který něco vysvětloval anglicky do mikrofonu. Přijely i dvě sanitky. Do jedné odvedli dvě osoby. Říkal jsem si, že kdyby ten náš autobus jel o chviličku později, tak by ta raketa mohla vybouchnout tři nebo čtyři metry od nás. A kdyby byla trochu jinak nasměrovaná, tak mohla zasáhnout ten náš autobus a já už bych třeba tady nebyl a nehrál si na válečného dopisovatele.

Moje první vzpomínka z dětství je z bombardování Kralup nad Vltavou Američany roku 1945. Nyní si prožívám něco podobného. Přiznávám, že mne to trochu deprimuje. Narodil jsem se uprostřed Šoa. Byla to Šoa Esav (vyvražďování Židů křesťanským světem, i když i té se účastnili muslimové, především v Jugoslávii). Nechtěl bych končit svou pozemskou pouť zážitkem Šoa Jišmael (vyvražďování Židů muslimským světem).

Mám skutečně strach, že to k tomu směřuje. Ve zdejším tisku čtu, že palestinský Hamás, libanonský Hizballáh, Sýrie a Irán mají dohromady nějakých 200 000 raket namířených na Izrael. Ale Izrael není sám terčem nenávisti muslimského světa. Jsem přesvědčen, že musíme neustále opakovat všem Čechům a všem Evropanům, že tak jako Hitler chtěl nejdřív „jenom“ Rakousko a Sudety, ale pak obsadil Prahu, Varšavu a Paříž, přesně stejně islamisté nechtějí “jenom“ zničit Izrael, nýbrž také dobýt a kolonizovat celou Evropu – jak jim to jejich náboženství jednoznačně ukládá za povinnost.

Kdyby, nedej Pán Bůh, se jim podařilo zničit židovský stát, tak by byli tak nadšení a přesvědčení, že Alláh je skutečně na jejich straně, že by jim to dalo obrovskou sílu do dalších válek.

Nezapomínejme, že Evropa je obklopena stovkami miliónů frustrovaných nenávistných lidí, kteří se rozmnožují závratným tempem, aniž by si kladli otázku, kdo bude ty jejich potomky živit – a které řídí skuteční fanatici. A proti nim stojí ten degenerovaný „svobodný svět“, který si ze svého křesťanského dědictví uchoval jenom zálibu nastavovat pravou tvář poté, co byl udeřen do té levé.

Víš, že si dělám velké starosti o syna. Víc než deset dní jsem mu nemohl ani zavolat na jeho mobilní telefon. Teď, když, díky Bohu, jsem ho zase viděl, jsem mu řekl: „Ve třicátých letech českoslovenští interbrigadisté, kteří šli bojovat do španělské občanské války proti silám generála Franca, podporovaným Hitlerem a Musolinim, říkali: U Madridu hájíme Prahu. Stejně tak ty, u Gazy, hájíš nejenom svou izraelskou vlast, ale i rodnou zem tvého tatínka a všech tvých českých příbuzných a celou Evropu, celý svobodný svět.“

***

Tolik napsal Martin Janeček z Aškelonu

postoj autora k blízkovýchodnímu konfliktu nevyjadřuje názor celé redakce Eurabia.cz

čtěte také:

Die Welt: Propagandistický podvrh Hamásu - falešné záběry

Izrael diskriminuje českého islámského antisemitu?

Eichmann v Káhiře

Klíčová slova: terorismus  | Izrael
2930 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismusNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ... Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyMiliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraci

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí ArmageddonTakovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidí

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Profesor od Zelených varoval: Na zemi je moc lidí. Moc skleníkového plynu, omezte hovězí maso. A stavte větrníkyEmir Kusturica potrestán za medaili od Zemana? Na FAMU, kterou proslavil, se prý chystá velká akce progresivních levičáků
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď