"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Češi jsou bezradní, ale Švýcaři se pokoušejí čelit islamizaci

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 23.12.2012 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Když přijel opakovaně do České republiky na pozvání zdejší Muslimské obce islámský duchovní Haitham al-Haddad, známý svými antisemitskými a proti-evropskými projevy, bylo vidět jak je česká policie neschopná zabránit jeho působení ve zdejší muslimské komunitě. Jak jsem byl o víkendu informován od kolegů ex-muslimů ze Švýcarska jejich podobný případ dopadl mnohem lépe.

Záložka

Švýcaři proti islámu

Švýcarští muslimové si sice pozvali islámského duchovního Muhammada al Arifi, hlásajícího čistý islám a tedy otevřenou nenávist, ale Švýcarská policie zasáhla a neumožnila mu vstup do země. Podrobněji se o případu tohoto islámského duchovního rozepíši později, ale v kostce se al Arifi proslavil schvalováním sňatku malých dívek (pod 14 let, tedy vlastně pedofilie), nenávisti k židům a křesťanům apod.

Švýcarští muslimové si al Arifiho pozvali na shromáždění, kde jim měl kázat o islámu. Jenže se jim nepodařilo jeho návštěvu dostatečně utajit, podobně jako Vladimíru Sáňkovi a Muslimské obci v Praze v případě Haitham al-Haddada, takže se informace dostala do rukou mým švýcarským kolegům a tak nečekali a začali jednat.

Pro mnohé Švýcary bohužel, ale pro boj s islámským extremismem spíše bohudíky je ve Švýcarsku již problém v soužití s muslimskou menšinou natolik palčivý, že jej nemohou média a politici ignorovat tak jako u nás v České republice. Ono v situaci, kdy tam mají statisíce muslimů je těžké bagatelizovat problémy v soužití s nimi. To v ČR se to ještě bagatelizovat dá.

Mediální tváří široké koalice proti návštěvě al Arifiho se stal bývalý muslim a předseda iniciativy Ex-muslimů Kacem El Ghazzali, který sám je arabského původu, to jen pro ty multikulturalisty a levičáky co by ho rádi obviňovali z rasismu a podobných svinstev.

Iniciativě se podařilo zmobilizovat odpůrce islamizace z řad levice i pravice a rozsáhlou kampaní mezi Švýcary vytvořit dostatečně silný tlak na to, aby úřady využily všech legálních prostředků k zabránění vstupu al Arifiho do země. Představitelé muslimů ve Švýcarsku v reakci na zamítnutí vstupu al Arifiho do země odsoudili postup úřadů jako projev islamofobie a diskriminace.

Češi by se od Švýcarů měli učit o tom nejen kam vede ignorování problému islamizace a jejich příčin, které s ni viditelně mnohdy nesouvisí, ale i to jak hledat řešení tohoto problému. Jenže je otázkou jestli nejprve nemusí být situace v soužití s muslimy v České republice podobně vyhrocená jako v jiných evropských zemích, aby se tímto problémem začali odpovědně zabývat státní orgány, politici a média.

A tak si zatím Haitham al-Haddad a ti co ho pozvali do Prahy radikalizují zdejší muslimskou komunitu za „potlesku“ části médii, politiků a neziskových organizací …

A kdyby jste snad měli o problém více zájmu můžete si dnes v Praze zajít do městské knihovny popovídat s představiteli Muslimské obce, kteří si Haitham al-Haddada pozvali, aby jim kázal o tom co je správný islám. (Podrobnosti zde.)

Základní shrnuti kauzy návštěvy islámského duchovního Haitham al-Haddada v Praze naleznete v těchto článcích:

Bude se v pražské mešitě kázat o židovských opicích a vepřích?

Muslimská obec v Praze podporuje zrušení demokracie?

Nejlepší argument proti islámu je rozhovor s muslimem

Kde se mohl inspirovat vrah židovských dětí z Francie?

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Arabi proti islamu, alebo aj také je Francúzsko

Židé budou diskutovat s pražským muslimským antisemitou?

Čeští muslimové si zde přejí prosadit islámské právo

Klíčová slova: Česká republika  | islamismus  | Lhoťan
3634 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Nebude rád: Charlie Hebdo vyšel s karikaturou ErdoganaArméni zveřejnili svědectví syrského islamisty o výcviku teroristů v TureckuKadyrov: Macron je terorista číslo jedna!Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Česko selhává. Blahobyt? Je to jinak. Analytik Štefec o posledních 30 letechDůchodce zavřít doma! Žádné večírky, jinak hrozí: Z oslavy narozenin do márnice
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď