"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Oriana Fallaci: Dopis Svatému otci

Autor: Roman Pražák | Publikováno: 6.12.2012 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Oriana Fallaci (29.6 1929 - 15.9 2006) světově proslulá italská novinářka a spisovatelka, autorka románů, rozhovorů s významnými politiky a státníky a reportáží z většiny stěžejních ozbrojených konfliktů druhé poloviny 20. století. Jako válečná zpravodajka působila například v zemích Blízkého východu, Latinské Ameriky, Vietnamu nebo třeba roku 1956 v Maďarsku. O. Fallaci se proslavila provokativně vedenými rozhovory s klíčovými osobnostmi své doby stejně jako odmítáním politické koreknosti ve vyjadřování.

Oriana Fallaci po 11. září 2001 vystoupila s nekompromisní kritikou slámu.

Dočkala se nařčení z rasismu a několika žalob;konečného verdiktu v případě poslední z nich, vinící ji z hanobení státem uznaného "náboženství", se už Fallaci nedožila.Zemřela na rakovinu plic v nemocnici ve Florencii právě ve dnech, kdy muslimské země ovládla vlna demonstrující usilujících - nakonec úspěšně - o veřejnou omluvu papeže Benedikta XVI.za citaci výroku, jímž údajně urazil islám.

Zde je její krátký text adresovaný Svatému otci:

"Povězte mi Svatý otče, je to pravda, že jste před časem poprosil služebníky Alláhovy o odpuštění za křížové výpravy, které Vaši předchůdci vedli za osvobození Božího hrobu?

Prosili Vás ale vůbec někdy služebníci Alláhovi za odpuštění, že se Božího hrobu zmocnili?

Omluvili se vůbec za to, že více než sedm století ovládali superkatolický Iberský poloostrov, celé Portugalsko a tři čtvrtiny Španělska, takže kdyby je v roce 1490 Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský nevypudili, mluvili bychom všichni arabsky?

Ta otázka mi vrtá hlavou, Svatý Otče, protože mne nikdy nikdy neprosili o odpuštění za zločiny, které Saracéni páchali na toskánském pobřeží a ve Středozemním moři.Mluvím o tom, jak unášeli mé předky - ruce, nohy a hrdla jim spoutali řetězy, odvezli je do Alžíru, Tunisu, Tangeru nebo Konstaninopole a prodali je na tržišti.Drželi je celý život jako otroky, mladé ženy v harémech, pokusy o útěk trestali podříznutím krku.Pamatujete si?

Pochopitelně si na to pamatujete.

Společnost pro osvobození bílých otroků držených v zajetí v Alžírsku, Tunisku, Maroku, Turecku a tak dále byla založena italskými mnichy, není-liž pravda?A byla to katolická rkev, kdo vyjednával propuštění těch, kteří měli peníze na zaplacení výkupného, není-liž pravda?

Opravdu Vám nerozumím Nejsvětější Otče, protože jste tak usiloval o to, aby se zhroutil Sovětský svaz.Moje generace, generace, která celý svůj život strávila ve strachu před třetí světovou válkou, Vám musí předeším děkovat za zázrak, v nějž nikdo z nás nevěřil:Evropa osvobozená od hrůzy komunismu, Rusko usilující o vstup do NATO, Leningrad, který se jmenuje zase Sankt-Petěrburg, Putin který je Bushův přítel, jeho spojenec.

A po takovém vítězství přimhouříte oči nad jedinci kteří jsou horší než Stalin, flirtujete s těmi, kteří by nejraději postavili ve Vatikánu mešity?

Nejsvětější Otče, při vší úctě mi připomínáte německé židovské bankéře, kteří ve třicátých letech půjčovali Hitlerovi peníze v naději, že se zachrání.A kteří o pár let později skončili v pecích jeho krematorií."

http://romanprazak.blog.idnes.cz

čtěte také:

Oriana Fallaci: Plakala jsem, když mu řezali hlavu

Úžasná, skvělá žena

Dewinter získal cenu "Oriany Fallaci" za odvahu v boji proti islamizaci

Klíčová slova: politická korektnost  | islám
3303 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

IS vyzval k útokům na sociálních sítíchPo vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď