"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Duhového Svobodu trumfnul multikulturní Zahradil. Podívejte se, co mi odepsal na můj email...

Autor: Pavel Liška | Publikováno: 22.11.2012 | Rubrika: Multikulturalismus
Ilustrace

Občanská demokratická strana - česká pravicová strana orientována jako liberálně–konzervativní. To se píše na oficiální webové stránce ODSky. Reality a názory předních politiků ODS jsou ale jako od nejhorších levičáků.

Pražany již dva roky oblažuje primátor a významný člen ODS B. Svoboda záštitou duhového pochodu gay pride. Jak to zapadá do konzervativní politiky? To ví asi jen on sám. Nikdo ve vedení ODS proti tomu nevystupuje. Primátora za to v ODSce nikdo nekritizuje. Divné, ne? Až jsem prozřel. Ono je to v dnešní ODSce normální. Ve skutečnosti je to strana podporovatelů duhových pochodů, mravního relativismu, politické korektnosti a teď i multikulturalismu. Těsně před posledními volbami mě jeden můj známý škodolibě upozornil na aktivitu poslanců ODS v Evropském parlamentu. Politická frakce ODS se stala jedním z hlavních sponzorů české „Miss Vietnam“. Nevěřícně jsem kroutil hlavou. ODSka podporuje multikulturní akci ekonomických přistěhovalců? A ještě za peníze daňových poplatníků? A nikomu v ODS to nevadí?

Vyhledal jsem kontakt na onu politickou frakci a vznesl dotaz. Jak to tedy je? Po opakované urgenci jsem dostal šokující odpověď. Jejím autorem je dlouholetý poslance EP za ODS Jan Zahradil. On se k autorství toho nápadu ještě hrdě hlásí! Prý neprovozuje sponzoring. Zaplatil si za naše peníze jen „reklamní plochu“. Jaký je v tom pro Boha rozdíl? Použil veřejné peníze na podporu multikulturního projektu a ještě se tím chlubí! Naše země má dluhy. Není na platy lékařů. Omezuje se sociální systém péče pro potřebné. Zvyšují se daně. To všechno nechává politiky ODS v klidu. Na podporu multikulturních přistěhovaleckých miss ale peníze politici ODS rádi dají! Pan Zahradil se v dopise také obdivně vyjádřil ke světlým zítřkům vietnamské menšiny. Jaké mají prý hodnoty, jak se snaží, podnikají. Možná z luxusních kancelářích Evropského parlamentu to vypadá jinak. V mém okolí vidím jiný obrázek. Plno vietnamských večerek, nails studií a restaurací. Nikdo k nim skoro nechodí, zejí prázdnotou. Jak mohou prosperovat a platit daně? Odpověď asi přineslo sousedovo dítě. Starší spolužáci si prý k Vietnamcům chodí kupovat marihuanu. Vietnamci jim ten šmějd veřejně prodávají. Tohle je ta zářná budoucnost vietnamské menšiny pane Zahradile? Nebo je pro politiky ODS příslušník menšiny mnohem důležitější než domácí volič a jeho děti?

Voličem ODSky jsem byl 20 let. Vždy jsem jí v debatách s přáteli bránil a obhajoval. Dokonce ještě nedávno. Vysvětloval jsem mediální manipulace tisku proti ní. Bránil jsem jí před útoky levičáků. Prostě to byla moje strana. Byla, už není. První pochybnosti ve mně zasel „duhový“ Svoboda. Dílo dokonal „multikulturní“ Zahradil. Tohle není strana, kterou bych mohl volit. V posledních senátních volbách jsme také poprvé v naší rodině nevolili kandidáta ODS. Nebyli jsme sami. Kandidát ODS v našem obvodě zvolen nebyl. Dobře jim tak! ODSka je asi stranou bojující za práva a zájmy menšin. Ať si jí tedy také ty menšiny volí! Český pravicový volič by měl volit někoho jiného!

Tady je celý dopis europoslance J. Zahradila. Člena ODS - české pravicové strany orientováné jako liberálně–konzervativní! Číst pouze v sedě!

Vážený pane Liško, po jisté prodlevě se mi dostaly do rukou vaše otázky, týkající se participace skupiny ECR na soutěži Miss Vietnam ČR. Jako místopředseda ECR a předseda klubu ODS v EP si dovolím na ně odpovědět.

Za prvé, každý poslanec EP disponuje od své frakce určitou částkou, kterou může dle vlastního uvážení použít v zemi, v níž byl zvolen, na projekty informačního charakteru o práci jeho frakce či o práci Evropského parlamentu. Tyto projekty musí být předem schváleny a podléhají také zpětnému auditu. Tak je tomu i u frakce ECR.

Dále - pokud jde o soutěž Miss Vietnam ČR, jedná se o mou osobní iniciativu v rámci výše uvedených informačních projektů (kromě tohoto jednoho, relativně malého projektu realizuji celou řadu dalších). Nejde ovšem o sponzoring soutěže, ale o řádný komerční pronájem místa pro informační stánek ECR v předsálí od pořadatelů soutěže. Zde jsou k dispozici informační materiály o činnosti ECR a Evropského parlamentu včetně příslušného personálu a je zde možnost i o těchto věcech besedovat se zájemci. Podle našich pravidel ovšem musí být v takovém případě skupina ECR uvedena mezi partnery akce na tištěných materiálech i webových stránkách.

Důvody k tomuto informačnímu projektu jsou nasnadě : vietnamská menšina je - vedle Ukrajinců - nejpočetnější zahraniční menšinou na území ČR a v rámci EU je u nás dokonce nejpočetnější relativní vietnamskou menšinou (tedy vztaženo k celkovému počtu obyvatel) ze všech zemí EU. Mnozí její příslušníci mají již české státní občanství a jsou proto řádnými voliči. Źádná politická skupina, pokud vím, se s touto menšinou nesnaží systematicky pracovat, což je chyba. Soutěž Miss Vietnam je k tomu ideální platformou, protože jde o nejrozsáhlejší setkání příslušníků vietnamské menšiny v ČR.

Ve svém dopise uvádíte některé problémy, které jsou s vietnamskou menšinou v naší zemi spojeny - drogy, padělky, neplacení daní. Jistě nelze popřít, že tyto negativní jevy existují. Na druhé straně stejně tak nelze popřít, že ve vietnamské menšině jsou rozšířeny hodnoty, které bychom zcela jistě mohli označit za konzervativní - silný vztah k rodině jako základní jednotce společnosti, uznávání vzdělání a snaha zajistit je vlastní mladé generaci, chut´podnikat a tvrdě pracovat a nechut´záviset na státních dávkách a sociální pomoci státu. Vzhledem k tomu, že podíl vietnamské menšiny v naší společnosti zcela jistě klesat nebude, ale právě naopak, měli by se prozíraví politici snažit podchytit to pozitivní, co tato menšina přináší a naopak potlačovat to negativní.

Nerozumím vaší větě o tom, že multikulturní agenda by měla zůsat doménou levice - nevím totiž, co vše zařazujete pod pojem "multikulturní". Jsem si však naprosto jist, že by bylo do budoucna obrovskou chybou pohybovat se jen v rigidních ideologických škatulkách, ponechat politiku ve vztahu k menšinám pouze v rukou levice a rezignovat na ni. To se nám v budoucnu může jedině vymstít, stejně jako se to vymstilo nyní americkým republikánům v prezidentských volbách, kdy prohráli zejména proto, že je nevolily rozhodující menšiny v USA. Proto hodlám ve své systematické práci s vietnamskou menšinou v ČR i nadále pokračovat.

Na závěr dodávám, že i EU věnuje vztahům s Vietnamem velkou pozornost - např. v květnu tohoto roku zahájila vyjednávání o dohodě o volném obchodu mezi EU a Vietnamem, pro niž jsem byl jmenován parlamentním zpravodajem. A úplně nakonec - pokud jde o příčiny odlivu voličů od ODS, lze o nich jistě dlouho diskutovat. Jsem si však naprosto jist, že mezi tyto příčiny nepatří ani "multikulturní" akce ani pochod gayů v Praze. S pozdravem Jan Zahradil poslanec Evropského parlamentu

Pan europoslanec již moc načichnul Bruselem.

www.eportal.cz

čtěte také:

České mesto Louny zverejnilo vyhlášky vo vietnamčine

Vietnamské podnikání v ČR: „Vydělávat“ lze evidentně i bez zákazníků

Kriminalní sítě ve Vietnamské diaspoře. Konec iluzí o vietnamské integraci v ČR

Klíčová slova: multikulturalismus  | Česká republika  | Vietnamci
3686 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď