"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Švédsko: Do parlamentu nikdo s dvojím občanstvím!

Autor: -bj- | Publikováno: 21.11.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Někteří imigranti, kterým se v Evropě daří legalizovat své pobyty, to dotáhli již do vysokých stranických a následně zákonodárných funkcí. Budou ovšem rozhodovat ve prospěch lidu země, v níž žijí anebo též ve prospěch a v zájmu jiných národů a států – nota bene, když mají jejich občanství? To je neblahá zkušenost a obava např. i ryze pravicové strany Švédských demokratů, kteří ve švédském parlamentu – Riksdagu navrhli, aby zákonodárné funkce nemohli vykonávat občané s dvojím občanstvím a aby bylo vyšetřeno, kteří zákonodárci je mají.

Je totiž nepřijatelné, aby např. člen branně-bezpečnostního výboru, který přijde do styku s nejvyšším švédským státním tajemstvím, zastával krátce poté či dokonce paralelně obdobnou funkci poradce na např. tureckém či pákistánském ministerstvu obrany.

Nicméně k návrhu Švédských demokratů se již někteří poslanci nechali slyšet, že jim vstávají vlasy na hlavě. Absurdně však nikoli z toho, že by mohly být švédské zájmy vyzrazeny a ohroženy v zahraničí, ale že by mohly být ohroženy funkce polocizinců ve švédském parlamentu.

zdroje:

https://sverigedemokraterna.se/2012/11/20/sjalvklar-med-enbart-svenskt-medborgarskap-som-riksdagsledamot-och-statsrad/

http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=83&artikel=5351878

http://www.thelocal.se/44528/20121120

http://www.dn.se/nyheter/sverige/sd-vill-porta-ledamoter-med-dubbelt-medborgarskap

http://www.svt.se/nyheter/sverige/utred-ledamoternas-medborgarskap

http://debatt.passagen.se/show.fcgi?category=3500000000000012;conference=10500000000001042;posting=19500000006187660

http://www.svd.se/nyheter/inrikes/ny-sd-uppstallning-klar-i-veckan_7683910.svd

 

s videem:

http://www.expressen.se/nyheter/sd-begarde-kartlagg-riksdagsmannen/

 

čtěte také:

Imigranti ze sebe dělají blbce. Vyhnou se deportacím

Ani budík, ani zvony. Švédy bude budit halekání muezzina

Švédsko zahlceno náporem imigrantů

2011 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Video: Turci ve Francii uspořádali trestnou výpravu na ArményFrancie: Islámo-fašizmus ven !Karikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Dánská premiérka povede razii na ‚nezápadní‘ mladíky obtěžující rodilé DányProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Biden lhal! VIDEO, které už nejde zastavit. Bomba pár dní před volbami„Jsem v p*deli.“ Já prodal i pozemky po babičce. Ani na jídlo nemám. Mě řeší psychiatr. Sebevražda? Čechům covid bere vše, roste zoufalství
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď