"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Napomohou genderové kvóty rychlejší islamizaci?

Autor: -bj- | Publikováno: 18.11.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Napomohou genderové kvóty rychlejší islamizaci? Zdá se, že ano. Mezi evropskými konvertity k islámu jednoznačně vedou ženy. To lze odečíst např. i ze statistik ve Velké Británii, kde se ročně obrací na islám okolo pěti tisíc Britů, převážně žen. Zatím je však jen zlomek z nich na líderských pozicích. To se však se stávající multikulturní pozitivní diskriminací umocněné genderovými kvótami může brzy změnit. Ostatně, v tomto gardu je jen logické, že po genderovém "zrovnoprávňování" příjde na řadu mezikonfesní tak, jak je tomu ve vešech zemích s náboženskou diverzitou, kde se jednotlivá náboženství vehementně hlásí o politické slovo.

Zdá se, že právě ženy jsou snáze přístupné okamžitým brizantním výzvám  doby a náboji situace a tudíž spíše konvertovatelné. Navíc, právě povahy (muže až tak rovněž nevyjímaje) s hochštaplerskými – ať už osobními, kulturními či profesními ambicemi – jsou otevřeny k ústupkům, revizi a substituci svých hodnot a identity, zvláště výměnou za okamžitý osobní prospěch a bezpečí. Pro úderná islámistická hnutí, sveřepé politické strany i zavile agresívní občanskou neposlušnost jsou kvóty jistě dobrou zprávou. Žena pro ně v jejich macho-konceptu celou společnost nereprezentuje, a nemá-li společnost ani na reprezentativní zástupce, je nejvyšší čas namazat si ji na chleba.


zdroj:
http://www.welt.de/debatte/henryk-m-broder/article111172543/Der-Anfang-vom-Ende-der-Europaeischen-Union.html
http://www.pravda.ru/faith/religions/islam/11-11-2012/1134143-britain_muslim-0/
http://www.welt.de/print/welt_kompakt/article111084484/Berlin-wehrt-sich-gegen-Entscheidung-aus-Bruessel.html

čtěte také:

Šestnáctiletá křesťanská dívka několik hodin znásilňována skupinou mladých muslimů

Norská ministryně: Nucené sňatky jsou legální a v pořádku

IKEA vyretušovala z katalógu všetky ženy

Klíčová slova: EU  | politická korektnost  | žena
2294 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď