"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Demokrat Roman Joch oblibu muslimů a multikulturalistů nezíská

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 6.11.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ředitel Občanského institutu Roman Joch se opět zastal práva muslimů v České republice budovat mešity. Rozhodně si tím nezískal srdce odpůrců islámu, multikulturalistů však také ne. Například během přednášek na Olomoucké univerzitě někteří vyučující označují Romana Jocha a Občanský institut jako islamofobní a protiislámské.

Záložka

Člověk neznalý podrobností by se mohl nad tím vším jen neskutečně divit, jenže ono to má hlubší souvislosti. V první řadě je třeba pozorně číst, co Roman Joch doopravdy řekl.

Konkrétně například uvádím příklad rozhovoru pro web Cestomila.cz, kde pan Joch řekl:
„My bychom měli především vycházet z principu náboženské svobody. A tudíž, pokud nějaká skupina českých občanů nebo cizinců legálně žijících na území ČR, si chce za své prostředky pořídit nemovitost a z ní udělat mešitu, modlitebnu či kulturní centrum, je to jejich právo. S tím, že pro ně platí ty samé zákony, jako pro ostatní občany. Tedy mešita ano, pokud v ní není hlásáno něco proti české ústavě, českým zákonům či Listině základních práv a svobod. Například obhajoba zločinu či výzvy k zabíjení jinověrců. Pokud by ovšem nějaké nahrávky prokázaly, že součástí kázání v mešitě je šíření nenávisti a úsilí o pošlapávání práv občanů, tak by ona instituce měla být zavřena stejně jako jakákoli jiná instituce, ve které se hlásá nenávist nebo se požaduje omezení práv skupiny občanů. Úplně stejný univerzální přístup vůči všem na území České republiky.“

Takže v prvním bodě můžeme vidět, že Roman Joch se striktně drží naši ústavy a samotného základu demokracie, ke které patří i svoboda vyznání. Pan Joch má pravdu, že pokud bychom začali zakazovat mešity a perzekuovat muslimy jen protože jsou muslimové, tak bychom vlastně byli stejní, jako když dle islámského zákona jsou v islámských zemích perzekuováni nemuslimové.

Jenže v druhé části jeho odpovědi se schovává důvod, proč je i přes tento jeho postoj stoupenci islámu a jejich spojenci v české společnosti označován za islamofoba a protiislámského. On totiž říká ano náboženské svobodě, ale zároveň říká, že pokud někdo hlásá v mešitách nenávist mají být takové mešity uzavřeny a projevy potrestány. A zde je zakopaný pes.

Protože v současných českých mešitách v Brně a Praze právě k takovýmto projevům dochází a to ne z řad obyčejných věřících, ale přímo od kazatelů a činovníků islámských organizací. Samozřejmě, že po jejich prozrazení na veřejnost následně zaujímají dotyčné organizace postoj, že to byla chyba jednotlivce apod. To je však jen snaha zastřít pravý stav věcí, neboť dotyční nejsou žádni pěšáci. Například antisemitismus v brněnské mešitě hlásal Lukáš Větrovec (zakladatel Muslimské obce v Brně a zároveň jeden z jejich předních představitelů) a to opakovaně s vědomím Muneeba Hasana Alrawiho (předsedy brněnské mešity a Ústředí muslimských obcí) nebo podobně v pražské mešitě v současné době hlásá podporu palestinskému terorismu Samer Sehadeha (místopředseda Muslimské obce v Praze a duchovní pražské mešity) a další.

A zde se také nachází důvod proč se na českých vysokých školách, jako je univerzita Olomouc, můžete dozvědět od některých vyučujících, že pan Roman Joch je islamofob a protiislámský.

Jak jsem totiž upozornil v knize Islám a islamismus v České republice (podrobnosti zde), představitelé českých islámských nadací věnovali hodně času a peněz k získáni vlivu na český vzdělávací systém a hlavně na osobní vazby s vyučujícími s cílem naklonit si je se svými islám podporujícími snahami na svoji stranu, což se jim s podporou multikulturalismu z EU také částečně podařilo.

A proto multikulturalistům a některým vyučujícím na univerzitách nevadí hlásání nenávisti v českých mešitách, ale vadí jím ti, kteří na takovéto hlásání upozorňují. A o tom netoretizuji, ale osobně jsem to slyšel na jedné školní akci na univerzitě v Olomouci od údajně předního sociologa v ČR.

Celý rozhovor s Romanem Jochem zde.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/

čtěte také:

Ani budík, ani zvony. Švédy bude budit halekání muezzina

Šéf pražských muslimů chce zákaz kritiky a satiry islámu

Obsazení mešity ve Francii – muslimové, socialisté a komunisté zuří

Klíčová slova: mešita  | multikulturalismus  | islám  | Lhoťan
3828 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683