"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Je sociální stát způsobilý být cílovou imigrační zemí?

Autor: -bj- | Publikováno: 29.10.2012 | Rubrika: Multikulturalismus
Ilustrace

Může stát se širokou sociální zaopatřující politikou profitovat z imigrace? Neboli, slučuje se široká sociální politika s imigrační politikou? V rozhovoru s americkým politologem Charlesem Murrayem v deníku Die Welt je to klasifikováno jednoznačně jako fatální chyba. Evropa dělá chybu, že má za to, že zaopatřující stát může být způsobilou imigrační zemí, a Amerika zas v tom, že si myslí, že imigrační země musí být široce zaopatřujícím státem. V obou případech je již dnes jasné, že sociální zaopatření deformuje pozitivní vliv imigrace.

Politolog Murray ze zaoceánské perspektivy konstatuje, že imigrant dosáhne životní úrovně a všech prestižních sociálních výdobytků už jen tím, že se do Evropy dostane. Aniž by nějak na sobě pracoval či přiložil ruku k dílu. To je ostatně vidět na masách nekvalifikovaných imigrantů z Afriky či střední Asie. Amerika naprotitomu zas začíná trpět pocitem, že se o všechny imigranty má sociálně postarat. V Evropě již dnes mají některé země lepší a výhodnější sociální systém pro imigranty než pro své vlastní občany.

Chybou lávky je ovšem stále flagrantnější zkušenost, že při existenci tučného sociálního systému imigranti už nemusí na sobě pracovat, už nemusí ze sebe vydávat to nejlepší, už se nesnaží integrovat. Dochází tak k nejapné, pasívní konzumaci sociálních výhod a v posledku rozchvátání samotného sociálního systému a civilizačních výdobytků. V dlouhodobějším horizontu nakonec dochází i k samotné ztrátě společenské koheze, rivalitě na základě lacino přiznaných či neoprávněně uzurpovaných nároků a rozpadu na parciální kulturně-sociální celky.

zdroje:
http://www.welt.de/politik/ausland/article110253346/Weisse-Arbeiter-sind-die-neue-Unterschicht.html
http://www.nytimes.com/2012/02/12/books/review/charles-murray-examines-the-white-working-class-in-coming-apart.html?pagewanted=all&_r=0
http://www.aei.org/scholar/charles-murray/
http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Murray_(author)
http://douthat.blogs.nytimes.com/2012/02/14/what-charles-murray-gets-right/
http://www.youtube.com/watch?v=oXIsEHFCBns
http://online.wsj.com/article/SB10001424052702304692804577281582403394206.html

čtěte také:

Francouzský mladík půjde na rok za mříže, zranil muže fotografujícího muslimky

Zlatý rozbřesk: Vyházejte imigranty a zaměstnejte Řeky!

Obsazení mešity ve Francii – muslimové, socialisté a komunisté zuří

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví
3059 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď