Demonstrující proti islámu

Podle francouzských médií a blogerů kolem sta lidí obsadilo střechu mešity a rozvinulo transparent s nápisem „Imigrace, výstavba mešit REFERENDUM!“ Protestující byli napadáni muslimy a jejich odpor k islamizaci Francie již odsoudili nejen muslimské organizace, ale i čelní představitelé francouzského státu.

Jenže právě chování představitelů francouzského státu a hlavních politických stran je jedním z důvodu vzniku seskupeni nazvaného „Génération Identitaire“, které stojí i za tímto protestem.

Jak řekli představitelé tohoto hnutí, k rozhodnutí stát se nejen slovními kritiky postoje francouzského státu a politiků k islamizaci Francie, je vedla zhoršující se situace v soužití s rozrůstajícím se muslimským přistěhovalectvím. Jak řekl jeden z demonstrantů, politici se občanů neptají, jestli se jim líbí podpora islamizace Francie, podpora masové migraci a výstavbě mešit. Podle demonstrantů stát a hlavni politické síly Francie podporuji nebo minimálně tolerují masové přistěhovalectví muslimů, islamizaci a výstavbu mešit a je proto třeba, aby se občané ozvali a postavili se této sebevražedné politice.

Mešitu v oblasti Poitiers si demonstranti vybrali záměrně, aby připomněli slavné vítězství z 25. října 732, kdy Karel Martel zvítězil nad útočícími muslimskými bojovníky, kteří se pokoušeli po dobytí a zotročení Španělska pokračovat dále do Evropy.

Deklarace demonstrantů jasně říká, že nehodlají opustit svůj (francouzský) lid a jeho identitu a stát se cizinci ve vlastní zemi. Obsazení mešity je symbolickým aktem znamenající počátek skutečného odporu proti politice kolaborantů s islamizací z řad francouzské státní správy, medií a politiků. Je to otázka přežití, každý národ má právo rozhodnout se zda a do jaké míry jsou přistěhovalci vítáni. Vzhledem k tomu, že toto právo nám bylo odepřeno, naše generace platí vysokou cenu a to je důvod proč říkáme: „Už je toho dost, zpět ani krok!“

Požadujeme vyhlášení celostátního referenda o přistěhovalectví a výstavbě mešit ve Francii. Jsme si vědomi toho, že náš boj teprve začíná a žádáme všechny mladé Evropany, aby se stali předvojem , uzavírá komuniké demonstrantů.

Komunističtí a socialističtí politici již reagovali prohlášeními, že je potřeba demonstranty přísně potrestat a jejich organizace organizující odpor proti islamizaci zakázat.

Web demonstrujícich zde.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Odpor proti islámu. Mešitu ve Francii obsadili pravicoví extremisté

Francouzští socialisté rozvolňují imigrační podmínky

Poturčenec horší Turka?