Nechci se teď pouštět do rozebírání toho, proč akademičtí a vysokoškolští odborníci v České republice a v dalších západních zemích selhávají a oslavují vzestup nástupců nacistů a komunistů v Egyptě k moci pod vlajkou islámu. O shodách ideologií nacismu a komunismu s islámem již filozofovali jiní odborníci a není třeba to teď rozebírat a pouštět se do této (kontroverzní) debaty.

O tom, že ideologie islámu v podání Muslimského Bratrstva, či egyptského prezidenta Mursího a jím ovlivněných myšlenkových proudů je v rozporu s lidskými právy a svobodou jak ji chápeme my v Evropě se snad už ani nedá pochybovat. Je to pojetí totalitní, nesvobodné a v jasném rozporu se sekulární demokracií a takovýto islám určitě nemá místo v civilizaci a už vůbec ne ve společnosti 21 století.

Režim těchto muslimů v Egyptě ještě není pevně ukotven a nepodařilo se jim ještě dostat plně pod kontrolu státní aparát včetně armády. Pracují tedy zatím na upevnění své moci a zároveň v tomto pro ně citlivém okamžiku nechtějí příliš dráždit Evropu a USA, aby jim v konečném uchopení moci nezabránili. Tedy dokud budou potřebovat budou vystupovat smířlivě a hrát si na to, že moc uchopila umírněnější část muslimů. Jenže potřebují také udržet podporu mas islámem fanaticky ovládaných lidí a proto musejí vysílat i signály směrem k nim.

A tak zatímco egyptský prezident Musí vystupuje pokrytecky a mírumilovně v OSN a hovoří o míru jeho kolega z vedení Muslimského Bratrstva říká jasně, že cílem je zničení státu Izrael. Dále se v textech a projevech ideologů islámu z dnešního Egypta dozvídáme, že budou i pomoci násilí prosazovat zájmy islámu a muslimů v Evropě (např. náboženské edikty na toto téma Jusufa Qaradawiho).

Podobně jako nacisté či komunisté omilostňovali přisluhovače režimu, který svrhli výměnou za jejich oddanou službu jejich režimu i Mursi a jeho lidé berou na milost přisluhovače Mubaraka výměnou za to, že teď slouží věci islámu a mučí a pronásledují odpůrce islámu stejně aktivně jako kdysi pronásledovali Muslimské Bratrstvo.

Jenže bohužel tyto varovné signály o tom, že se nám v muslimském světě rodí říše zla, která bude možná větším problémem a zákeřnějším nepřítelem než nacismus a komunismus mnozí naší politici, média a intelektuálové ignorují. Možná ne my, ale naše děti již určitě ano za toto ignorování zla těžce zaplatí.

Doporučuji tyto články:

PROJEV EGYPTSKÉHO PREZIDENTA VE STYLU HITLERA A STALINA

Muslimský velkobratr vyzývá k dobytí Jeruzaléma

Hlas Ruska o demonstracích odpůrců Muslimského Bratrstva v EGYPTĚ
 

Egypťany pobouřilo osvobození Mubarakových mužů. Chtěli vyhnat Mursího

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Pogromy na křesťany. Zhoršování bezpečnostní situace v Egyptě s sebou přináší také větší zranitelnost křesťanů

Když muslim rýžoval zlato v Paříži

Egypťan ztřískal těhotnou. Chtěla se jen volně nadechnout