"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vyhlásit válku „radikálnímu islámu“?

Autor: Patrick J. Buchanan | Publikováno: 6.3.2007 | Rubrika: Západ
Ilustrace

„Poslední šancí Západu je zvon bijící do tmy na poplach“ - Tom Blankley, spisovatel a syn jednoho z pozůstalých po německém náletu za druhé světové války, který se hluboce vyzná v historii, věří, že Západ – apatický k metastázám islamistické hrozby – se chová jako Francie a Velká Británie během „podivné války“ v roce 1940:

„Mé ústřední tvrzení spočívá v tom, že zatímco ve Spojených státech i Evropě máme rozsáhlé možnosti, použitelné pro vlastní obranu, svým vlastním způsobem uvažování jsme se dostali do pozic blízkých totální neschopnosti… V Evropě panuje neuvěřitelná slepota ke skutečnosti, že radikální islám přeměňuje náš svět.“

Blankley věří, že události jako bombové útoky v Londýně a rituální vražda Thea van Gogha muslimským šílencem přímo na ulici, by snad mohly Západ probrat z jeho dřímoty, představující existenční hrozbu:

Evropanům už začíná docházet, že kombinace úbytku etnického obyvatelstva evropských zemí spolu s expanzí kulturně sebevědomého muslimského obyvatelstva, by mohlo vést k pádu evropské civilizace do konce tohoto století.“

Jak jsme se do této nebezpečné situace dostali, je dobře známo. Historikové o té době hovoří jako o velké evropské válce, během níž západní národy v letech 1914 - 1918 a 1939 až 1945 s divokou bezstarostností masakrovaly jeden druhého a zničily po staletí budovaná impéria evropských mocností. A tak se někdejší kolonie začaly přesouvat směrem na západ a kolonizovat mateřské země.

V Evropě dnes žije asi dvacet milionů muslimů. Ti si, ghettoizováni ve velkých městech, pevně podrželi vlastní víru, která byla po tisíc let rivalem křesťanství, a nepřizpůsobili se ani obecným pravidlům soužití. Nyní se jejich děti, ačkoliv byly vzdělány v evropských školách, rychle odcizují západní kultuře. Znuděni hédonismem a materialismem životního stylu La Dolce Vita, odmítají západní hodnoty.

Dnešní muslimští mladí v něčem připomínají německou mládež z doby po první světové válce, která byla vyučována, že se Německo stalo obětí nějaké „úkladné zrady“. Tak jako tehdy byli mladí Němci instruováni ze strany nacionalistických učitelů o zradě a podlosti z Versailles, která odzbrojila, rozdělila a ponížila Německo, stejným způsobem muslimská mládež v Evropě naslouchá nenávistným řečem imámů z městských mešit.

Tam jsou vyučovány o „slovu božím“ podle této interpretace Usámy bin Ládina: Západ v čele s USA instaluje loutkové režimy v islámských krajích, pomáhá Izraeli pronásledovat Palestince, krade arabskou ropu, defiluje Palestinou, přičemž nemilosrdně drtí ty, kteří se statečně postaví na odpor, jako třeba Iráčany a zamořuje duše mladých muslimů dekadentní kulturou. 

Stejně jako se u mladých nacistů stala vštěpovaná nenávist jejich jednotící silou, tito mladí muslimové jsou v mešitách učeni, že hrdinný život, vznešená smrt a přístup do ráje jsou uskutečňovány takovými prostředky, jakých použil Mohammed Atta a jeho „mučedníci“.

To představuje skutečně silné narkotikum, po němž je muslimská mládež u vytržení. V západní společnosti, zranitelné jako let Boeingu 747, pak není zapotřebí mnoho sebevražedných atentátníků, kteří vytvoří zmatek a přimějí západní národy k omezení vlastních svobod.

 S Blankleyho analýzou, vycházející také ze studia islamistických spisů, která poukazuje na jasné a přítomné nebezpečí, budou někteří nesouhlasit. Jiní však budou doufat v Blankleyho optimismus ohledně vzestupu křesťanství, znovuobnovení prestiže rodiny a uvědomění evropských národů, že jejich obava z vnitřního nepřítele je na místě.

Ale některé Blankleyho politické návody nemohou být nazvány jinak než kontroverzními. Blankley připouští současnou „válku proti teroru“ ale neříká nám, kdo je v ní vlastně naším nepřítelem. Volá po vyhlášení vnější  války neurčitému „radikálnímu islámu“ (zatímco nepřítel je již uvnitř -pozn. EUportal). Blankley dokonce stále ještě věří ve smysluplnost invaze do Iráku a chce, aby americké ozbrojené síly v budoucnu podnikaly další expediční války proti arabským a islámským režimům.

Člověk nemusí jeho práci číst příliš do hloubky, aby pochopil, že Blankley nepodporuje pouze „Patriot acts“ I a II, ale také soudí, že „Patriot act“ III přichází příliš pozdě. Po vyhlášené válce bychom měli zabezpečit své hranice, vytvořit biometrické průkazy totožnosti pro všechny občany a používat etnického profilu k určování, komu je třeba zavřít naše brány a ihned vykázat ty „neobčany“, kteří propagují násilí proti naší vládě a společnosti.

Blankley dále varuje, že pokud nejedná vláda, budou sice jednat různé občanské milice, ale ty dlouhodobě západní civilizaci nezachrání. Blankley, zarytý stoupenec transatlantické spolupráce, uzavírá svou práci poukázáním na odkaz Winstona Churchilla:

„Pokud budou Spojené státy a Evropa postupovat společně při obraně našich hodnot, dokážeme zničit noční můru islamismu a porazit novou hrozbu globální tyranie, která je stejně nebezpečná, jako nacistická hrozba, s níž se naše největší generace před více než padesáti lety utkala a zničila ji.“

Pat Buchanan

Z originálu: Declare war on „radical islam?“

Zdroj: http://www.theamericancause.org/

Přeložil Marek Skřipský

Publikováno se svolením autora

Vyšlo v časopise Agora leden 2007

4451 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683