"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Levicová politička obvinila papeže z podpory islámských fanatiků

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 18.9.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Polska europoslankyně Joanna Senyszyn veřejně odsoudila papeže Benedikta XVI. za jeho slova na adresu muslimů a provokativního filmu „Nevinnost muslimů“. Podle polské europoslankyně se papež zastal svých bratrů – náboženských teroristů – tj. muslimů usilujících o likvidaci sekulární Evropy.

Joanna Senyszyn/WikipediaPolitička na svém blogu v článku „Skandální prohlášení Vatikánu“ odsoudila prohlášení Vatikánu, že odsuzuje „provokace proti muslimům, které vyvolaly tragické odezvy, prohlubuji napětí a nenávist”. Joanna Senyszyn tato slova označila za podporu islámským vrahům. Ve svém textu dále tvrdí, že papež místo odsouzení vrahů a násilníku odsoudil svobodu slova a vyjádřil podporu islámským fanatikům.

Podle političky svým vyhlášením papež potvrdil, že hrozbou Evropě a svobodě jsou nejen muslimové, ale i katolické společenství. Jako důkazu používá například snahu katolických věřících zakázat potraty, což je trochu absurdní neboť se mi doposud nepodařilo dohledat ani jeden útok katolických věřících na potratáře v Evropě.

Politička označila papeže Benedikta XVI. za člověka, který mohl utrpět pomatením smyslů. Ať již tak nebo tak ostrá kritika této polské političky ukazuje hlubokou propast mezi vnímáním společnosti mezi křesťany a muslimy na jedné straně a atheisty na straně druhé.

Podle jejího názoru spojuje papeže s jeho bratry muslimy odpor k svobodně slova a názorů v Evropě. „Těším se na převratné přehodnocení 11. září 2001 Vatikánem a ekumenické požehnání pro všechny náboženské teroristy, kteří chtějí zabíjet politiky, spisovatele a umělce neprojevující dostatečně hlubokou úctu k víře, textům, skvělým osobnostem a symbolům různých náboženství“, uzavírá politička svůj text.

Po zveřejnění dalšího osvědčení Vatikánu k násilí ze strany muslimů v Libyi, politička oceňuje Vatikán  za reakci na násilí a zabití amerického velvyslance, ale píše, že to nevyvrátilo její pochybnosti o myšlení ve Vatikánu.

Nelze jakkoliv ospravedlnit činnost teroristických organizací a vražedné násilí. Vyjadřujeme bolest a účast a modlíme se za oběti. Zároveň však opětovně vyslovujeme přání, aby navzdory této nové tragické události mezinárodní společenství dokázalo nalézt co nejlepší cestu v trvalém usilí o mír pro Libyi a celý Blízký východ, uvedl vatikánský tiskový mluvčí, O. Federico Lombardi. (V překladu Radia Vatikán zde.)

Papež Benedikt XVI. se také zastal pravoslavných křesťanů proti hanobení jejich chrámu a symbolů křesťanství skupinou Pussy Riot a právě tím se odlišuje od mnoha evropských, levicových a světských politiků, novinářů a aktivistů, kteří skupině Pussy Riot vyjadřovali podporu a volali po svobodě slova, ale v kauze filmu zesměšňujícího stojí na straně islámu  muslimů proti svobodě slova. 

Nejnovější informací k celé kauze kolem filmu „Nevinnost muslimů“ je zpráva o snaze německého hnutí „Pro Německo“, které tento film chce veřejně promítat, ale německy ministr vnitra Hans-Peter Friedrich prohlásil, že je třeba zabránit jakýmikoliv prostředky takovéto provokaci proti muslimům a islámu. (Podrobnosti zde.)

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Polská kontrarozvědka zatkla muslima za podporu terorismu

Islámská misie v Polsku

Klíčová slova: náboženství  | islamismus  | Polsko
4091 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683