"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Levicová politička obvinila papeže z podpory islámských fanatiků

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 18.9.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Polska europoslankyně Joanna Senyszyn veřejně odsoudila papeže Benedikta XVI. za jeho slova na adresu muslimů a provokativního filmu „Nevinnost muslimů“. Podle polské europoslankyně se papež zastal svých bratrů – náboženských teroristů – tj. muslimů usilujících o likvidaci sekulární Evropy.

Joanna Senyszyn/WikipediaPolitička na svém blogu v článku „Skandální prohlášení Vatikánu“ odsoudila prohlášení Vatikánu, že odsuzuje „provokace proti muslimům, které vyvolaly tragické odezvy, prohlubuji napětí a nenávist”. Joanna Senyszyn tato slova označila za podporu islámským vrahům. Ve svém textu dále tvrdí, že papež místo odsouzení vrahů a násilníku odsoudil svobodu slova a vyjádřil podporu islámským fanatikům.

Podle političky svým vyhlášením papež potvrdil, že hrozbou Evropě a svobodě jsou nejen muslimové, ale i katolické společenství. Jako důkazu používá například snahu katolických věřících zakázat potraty, což je trochu absurdní neboť se mi doposud nepodařilo dohledat ani jeden útok katolických věřících na potratáře v Evropě.

Politička označila papeže Benedikta XVI. za člověka, který mohl utrpět pomatením smyslů. Ať již tak nebo tak ostrá kritika této polské političky ukazuje hlubokou propast mezi vnímáním společnosti mezi křesťany a muslimy na jedné straně a atheisty na straně druhé.

Podle jejího názoru spojuje papeže s jeho bratry muslimy odpor k svobodně slova a názorů v Evropě. „Těším se na převratné přehodnocení 11. září 2001 Vatikánem a ekumenické požehnání pro všechny náboženské teroristy, kteří chtějí zabíjet politiky, spisovatele a umělce neprojevující dostatečně hlubokou úctu k víře, textům, skvělým osobnostem a symbolům různých náboženství“, uzavírá politička svůj text.

Po zveřejnění dalšího osvědčení Vatikánu k násilí ze strany muslimů v Libyi, politička oceňuje Vatikán  za reakci na násilí a zabití amerického velvyslance, ale píše, že to nevyvrátilo její pochybnosti o myšlení ve Vatikánu.

Nelze jakkoliv ospravedlnit činnost teroristických organizací a vražedné násilí. Vyjadřujeme bolest a účast a modlíme se za oběti. Zároveň však opětovně vyslovujeme přání, aby navzdory této nové tragické události mezinárodní společenství dokázalo nalézt co nejlepší cestu v trvalém usilí o mír pro Libyi a celý Blízký východ, uvedl vatikánský tiskový mluvčí, O. Federico Lombardi. (V překladu Radia Vatikán zde.)

Papež Benedikt XVI. se také zastal pravoslavných křesťanů proti hanobení jejich chrámu a symbolů křesťanství skupinou Pussy Riot a právě tím se odlišuje od mnoha evropských, levicových a světských politiků, novinářů a aktivistů, kteří skupině Pussy Riot vyjadřovali podporu a volali po svobodě slova, ale v kauze filmu zesměšňujícího stojí na straně islámu  muslimů proti svobodě slova. 

Nejnovější informací k celé kauze kolem filmu „Nevinnost muslimů“ je zpráva o snaze německého hnutí „Pro Německo“, které tento film chce veřejně promítat, ale německy ministr vnitra Hans-Peter Friedrich prohlásil, že je třeba zabránit jakýmikoliv prostředky takovéto provokaci proti muslimům a islámu. (Podrobnosti zde.)

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Polská kontrarozvědka zatkla muslima za podporu terorismu

Islámská misie v Polsku

Klíčová slova: náboženství  | islamismus  | Polsko
3066 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Uprchlíci již obohacují Německo. V Hessensku již oženili a vdali 125 děti ...Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Václav Havel omilostnil v roce 1990 pedofilního vraha Jaroslava Oplíštila a ten poté odnesl z nemocnice Na Bulovce sedmiměsíční holčičku Barborku, kterou pedofilně zneužil a zavraždil. Nyní je na svoboděŘízená invaze pokračuje: Už nejde o Syřany, stěhuje se sem Afrika. Elity chtějí sebevraždu Evropy. Nový mechanismus přerozdělování

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana„Západ se bál našich výrobků.“ Herec, kterému budou nadávat, o 30 letech po sametu. A o jiných hercích
Články autora
Průzkum
Volte s Němci! V Německu začínají 1. září volby do zemských parlamentů-sněmů. Obávaným looserem je merkelovská CDU a favoritem protiimigrační AfD. Koho byste volili Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď