"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

O islámu a rasismu

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 17.9.2012 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Už jsme si zvykli na fakt, že odpůrci islamizace Evropy jsou obviňováni z rasismu a xenofobie. Vypadá to, že si tuto "argumentaci" vymysleli muslimští obhájci islámu. Bojovat proti rasismu je ušlechtilejší, než razit cestu islamizaci Evropy. Jedním z aktivistů proti rasismu je Dominik Sopo z francouzské organizace SOS rasismu.

Zaprvé se domnívám, že je to název trochu pomýlený. Autoři to měli spíše nazvat STOP rasismu. Save Our Souls znamená "Zachraňte naše duše". Byla to a je prosba ztroskotaných na moři a nemá s rasismem nic společného. Ale možná se mýlím a plyne to z mé neznalosti jazyka francouzského.

Zadruhé Sopa podezřívám z nečistých úmyslů. Usvědčují ho jeho vlastní slova na webu eurasie: "Chtít, aby lidé zdravili vlajku, zpívali hymnu atd., je pro mě směšné. Imigrace není problém.Evropa jsou lidé, kteří uznávají hodnoty svobody, rovnosti a demokracie."
A v programu SOS rasismu je v programu věta o "společnosti pro každého, kde všichni mají stejná práva bez ohledu na barvu pleti, sexuální orientace či náboženství, kde se nemusíte bát diskriminace." Jen pusté fráze.

V evropské civilizaci má každý stát svou vlajku i hymnu. Odmítat tyto národní symboly je vyjádřením pohrdání státnosti. Odpovídá to islámskému učení, uznávající jen jednu, celosvětovou muslimskou komunitu - "umu", i když samy muslimské země vlajku a hymnu mají. Tvrdit, že imigrace v Evropě problémem není, je strkat hlavu do písku. Tím jen Sopo pomáhá ohlupovat Evropany, aby si problému nevšímaly.

Svou poslední větou Sopo dokazuje, že islám do Evropy nepatří. Náboženská kniha islámu, korán, neuznává demokracii ani rovnost a svobodu jen pro vyznavače islámu. Veškerá vláda ve společnosti patří jejich Alláhovi, nikoli "lidu." Celé dějiny islámu dokazují, že islám nikdy rovnost všech lidí neuznával. Ne-muslimové byli vždy občané druhé kategorie. Masakry černých ne-muslimů v Súdánu arabskými, vládou podporovanými žoldáky, není nutno připomínat.

www.euportal.cz

čtěte také:

Pobočku gréckeho neonacistického Zlatého úsvitu podpálili

Kdo je rasista a co je to rasismus?

Rasismus, antisemitismus a antijudaismus

Klíčová slova: islám  | Rasismus
4381 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď