"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Nelze probudit ty, kdo předstírají spánek

Autor: Bill Warner | Publikováno: 17.9.2012 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Bílý dům a média na události okolo velvyslanectví v Egyptě a Libyi reagují tak, jako by v životě neslyšeli o pouliční spravedlností šáriátského davu. Nebo to člověka přinejmenším napadá, když sleduje inteligenci a rozhled, projevující se v jejich prohlášeních a analýzách.

Po plných jedenáct let od 11. září se v islámském světě opakují stále tytéž události, na něž naši takzvaní vůdcové ve vládě, médiích, školách a církvích reagují stále stejně. Oficielní doktrína zní: Ti muslimové jsou extrémisté, nejsou to opravdoví muslimové. Musíme se mít na pozoru, abychom neuráželi náboženství míru. Jestliže se muslimové urážejí pro filmy, pálení Koránu nebo karikatury, je to naše vina.

Řešení nám přitom přímo řve v uších. Stačí poslouchat:

Zabíjení intelektuálů a umělců neuznávající mohammeda je součástí sunny. Sunna je dokonalým návodem k životu v mohammedových stopách. Když mohammed dobyl Mekku, nejprve se pomodlil, pak nechal zničit všechno náboženské umění, a nakonec přikázal zabít umělce a intelektuály, kteří mu oponovali. Korán není příliš originální kniha, téměř všechno v něm pochází odjinud. Jsou v něm jen dvě novinky: První, že mohammed je alláhův prorok, a druhá, že kdo nevěří v alláhova proroka, smí být zabit.

Celý úspěch islámu stojí na násilí. Během 13 let nenásilného hlásání islámu získal mohammed pouze 150 následovníků. Až po přesunu do Medíny, po proměně v politika a válečníka, se rozjel tak, že když umíral, byli muslimy všichni Arabové. Islám vděčí za svůj úspěch násilnému džihádu. A protože mohammed džihád provozoval, musí jej provozovat i další muslimové.

Pokrytečtí experti, ta jejich černá vlajka není vlajkou Al Kajdy. Ta vlajka s šahádou „Není boha kromě alláha a mohammed je jeho prorok“ a zkříženými meči pochází z islámského „zlatého věku“, z Bagdádu 9. století. (I tento aspekt islámského zlatého věku nám profesůrci arabistiky rádi zatajují). Je to prastará vlajka džihádu.

Nově se objevují zprávy, že velvyslanec Stevens byl ještě před zavražděním znásilněn. Pokud je to pravda, jde o džihád v té nejčistší formě. Znásilňování zajatých káfirů (nevěřících psů) je sunna. K přepadu Židů v osadě Chajbar se váží hádisy, explicitně schvalující znásilňování zajatých.

Zuřící dav  je zhmotněním šárie a ummy, islámského společenství. Připomeňme si, že kdykoli je vydána nějaká fatwa, například nechvalně proslulá Chomejního fatwa proti Salmanu Rushdiemu za jeho knihu Satanské verše, splnění nemá zařídit náboženská policie. Naopak – spisovatel má být zavražděn kterýmkoli členem ummy. Takto funguje pomstychtivá, šáriátská, davová spravedlnost. Všimněme si, jak často se muslimské davy uchylují k násilí, aby dosáhly politických cílů.

Nejkratší ze všech hádisů zní: „Válka je lest“. A ten hádis nám vysvětluje všechny ty „slušné muslimy“, kteří nás sborově ujišťují, že vraždění a výtržnosti nemají co dělat s pravým islámem. A jsou tak nešťastní z toho, co Arabové předvádějí před americkými ambasádami. A nepřestávají tvrdit, že islám je náboženství míru, a tvrdí to bez stopy ironie.

Požadavky na zákaz rouhání vůči islámu, mohammedovi a alláhovi, pochází přímo ze šárie a souzní s požadavky OIC (Organizace islámské spolupráce). Jakoby žádný z oficiálních expertů neměl nejmenší představu, co vše podle šárie pod rouhání spadá. Rouháte se, když nevěříte, že mohammed je prorok Boží, že ženy jsou lidé druhé kategorie, že džihád patří k islámu. Etické Zlaté pravidlo je rouhání. Každé solidně postavené náboženství nějaké to rouhání přežije, ale islám ne, proto musí rouhání zakazovat. Vůbec nejskandálnější pak je Obamovo a Hillařino souhlasné štěbetání, že bychom měli potřebám šárie uzpůsobit naši svobodu slova. Jako by šária skutečně byla zákon Boží, kdežto naše Ústava jen produkt chybujícího lidu, nemající nárok na místo ve světě. Povídají to imámové, povídá to náš prezident a naše ministryně zahraničí.

A co s tou už únavnou omluvou poslední záchrany, podle níž jsou násilní muslimové jen okrajový extrém? NE! Ty zuřící davy jsou islámský střední proud.

Spáče lze probudit, ale nelze probudit ty, kdo předstírají spánek. Proto jsou naši experti ve vládách, médiích, školách a církvích takoví neprobuditelní dhimmi. Po 9. září si odmítli doplnit byť jen jedinou informaci o islámské doktríně. Ale nezoufejme! Kdykoli tito dhimmi sepíší pojednání o krásách islámu a špatnostech nevěřících, začtěte se do komentářů. Běžný čtenář ví o islámu daleko, daleko víc, než experti. A vůbec nejméně o něm vědí na nejvyšších místech.

Bill Warner, Centre for the Study of Political Islam

(S věnováním českým arabistům přeložil M. Konvička)

http://www.politicalislam.com/blog/you-can-never-awaken-a-man-who-is/

čtěte také:

Tunisko. Podzim arabského jara?

Když muslim rýžoval zlato v Paříži

Ekonomika konfrontácie v Egypte

Klíčová slova: islamismus  | Afrika  | arabské jaro
3803 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683