"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Historik, který zpochybňuje dogma orientalistů o úpadku Evropy

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 14.8.2012 | Rubrika: Historie
Ilustrace

Kdo opravdu zničil multikulturní římsko-byzantskou Evropu? Na to možná odpovídá kniha Henri Pirenne, belgického historika. Tento historik na základě výzkumu historie a zkoumání úrovně evropské společnosti dospěl k překvapivému zjištění, že úpadek evropské civilizace nenastal v pátém století pří tzv. vpádu barbarů, ale až ve století sedmém po Kristu.

Historik na základě vědeckých poznatků poukazuje na to, že to byl až vpád islámských útočníku na křesťanské území což vedlo k postupnému úpadku evropské kultury.

A zde nám začíná základní problém. Dnešní mýtus evropské orientalistiky je dogma o tom, že evropskou civilizací kulturně zničily v 5. století barbarské kmeny při invazi do civilizované Evropy. Orientalisté toto dogma považují za základ k dalšímu dogmatu o tom, že až díky příchodu islámských dobyvatelů v 7. století, kteří v čele nejbližších Mohamedových druhů zaútočili na necivilizované křesťanské barbary a dobyli na nich Egypt, Palestinu, Sýrii apod. Evropa opět povstala z barbarství k civilizaci.

Zpochybnění tohoto dogmatu se jako student české univerzity můžete vystavit diskriminaci a perzekuci ze strany těch českých orientalistů, religionistů a učitelů, kteří toto dogma přijali za své. Takže doporučuji s těmito vědeckými poznatky nakládat velmi opatrně, aby vás novodobá inkvizice „neupálila“.


O těchto poznatcích a dalších souvislostech píše v knize, jejíž recenzi v angličtině si můžete přečíst zde.

Samotnou knihu si můžete v angličtině stáhnout zde.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Bitva u Las Navas de Tolosa – zlomový okamžik dějin

Bitva u Petrovaradína 5. srpna 1716

Bitva, která otevřela dveře ke slávě Španělska

Klíčová slova: islamizace  | islám  | historie
3147 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíKadyrov : Macron podněcuje k terorizmu !Arméni zveřejnili svědectví syrského islamisty o výcviku teroristů v TureckuZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán Erdogan: "S muslimy v Evropě je zacházeno jako se židy v r. 1939!"

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Docent: Chce dotaci? Ať jde pomoct zdravotnictví! Že kvůli covidu zdechneme hlady? Tak se podívejte„Nelegální noční srazy pejskařů. Dobře, že jim vláda zatla tipec!“ I toto zní ze Sněmovny
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď