"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Historik, který zpochybňuje dogma orientalistů o úpadku Evropy

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 14.8.2012 | Rubrika: Historie
Ilustrace

Kdo opravdu zničil multikulturní římsko-byzantskou Evropu? Na to možná odpovídá kniha Henri Pirenne, belgického historika. Tento historik na základě výzkumu historie a zkoumání úrovně evropské společnosti dospěl k překvapivému zjištění, že úpadek evropské civilizace nenastal v pátém století pří tzv. vpádu barbarů, ale až ve století sedmém po Kristu.

Historik na základě vědeckých poznatků poukazuje na to, že to byl až vpád islámských útočníku na křesťanské území což vedlo k postupnému úpadku evropské kultury.

A zde nám začíná základní problém. Dnešní mýtus evropské orientalistiky je dogma o tom, že evropskou civilizací kulturně zničily v 5. století barbarské kmeny při invazi do civilizované Evropy. Orientalisté toto dogma považují za základ k dalšímu dogmatu o tom, že až díky příchodu islámských dobyvatelů v 7. století, kteří v čele nejbližších Mohamedových druhů zaútočili na necivilizované křesťanské barbary a dobyli na nich Egypt, Palestinu, Sýrii apod. Evropa opět povstala z barbarství k civilizaci.

Zpochybnění tohoto dogmatu se jako student české univerzity můžete vystavit diskriminaci a perzekuci ze strany těch českých orientalistů, religionistů a učitelů, kteří toto dogma přijali za své. Takže doporučuji s těmito vědeckými poznatky nakládat velmi opatrně, aby vás novodobá inkvizice „neupálila“.


O těchto poznatcích a dalších souvislostech píše v knize, jejíž recenzi v angličtině si můžete přečíst zde.

Samotnou knihu si můžete v angličtině stáhnout zde.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Bitva u Las Navas de Tolosa – zlomový okamžik dějin

Bitva u Petrovaradína 5. srpna 1716

Bitva, která otevřela dveře ke slávě Španělska

Klíčová slova: islamizace  | islám  | historie
3313 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď