"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Obyvatelé Mali statečně vzdorují islamistům. Potřebují naši pomoc, ale Spojené státy a Evropská unie raději podporují islamisty v Sýrii, Egyptě a Libyi.

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 10.8.2012 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Islamisté v Mali vyplenili památky světového významu a nechali se slyšet, že je nějaká demokracie či sekularismus vůbec nezajímá. Zřídí si na severu tohoto afrického státu svůj stát, kde budou tvrdě uplatňovat zrůdné právo šaría. Stůj co stůj.

Čekal bych, že Spojené státy i Evropská unie pochopí, že v Mali se bojuje i za nás. Stateční obyvatelé tohoto chudého západoafrického státu se rozhodli zhoubné ideologii nepoddat. Naposledy zabránili svým hromadným protestem tomu, aby došlo na sekání ruky. Tedy, aby nebyl uplatněn „zákon“ podle barbarské šaríi. Jak dlouho ale budou odolávat dobře ozbrojeným islamistům? Jak dlouho bude trvat, než jejich obdivuhodná odvaha utone v potoku krvi?

Čekal bych, že USA o Evropská unie začnou okamžitě organizovat vojenský i humanitární konvoj na podporu statečných obyvatel Mali. V souvislosti s arabským jarem a současným konfliktem v Sýrii se přece mluví o tom, že my Evropané a Američané vždy stojíme na straně dobra a podporujeme ty, kterým je ubližováno. Pravda, tam byla situace jiná. Tam jsme bez váhání podpořili islamské fanatiky vydávající se za demokraty.

Nešťastná západoevropská civilizace prostřednictvím svých multikultiralismem posedlých politiků podporovala prakticky všechny arabské revoluce. U většiny z těchto lokálních konfliktů se ukázalo, že Arabové nechtěli demokracii, ale islám. To jsou fakta.

Pokud tedy váháme s podporou jasně definovatelného zla v Mali, v mozaice rázem přibyl poslední kamínek. Nepřítelem naší civliziace není islám, ale nepřátelé islámu. A hned máme jasno.

Zářným příkladem je konflikt v Sýrii.

Světová média srdceryvně ukazují nelidské utrpení syrských povstalců a nejenom Spojené státy je z úcty k bližnímu v nouzi materiálně a nejspíš i vojensky podporují. Rusku a Číně se vyčítá, že naopak dodávají zbraně pro arciďábla Asada. Karty jsou jasně rozdané.

V hlavní roli Asad. Krutý a bestiální diktátor, který snese srovnání snad jen s Pol-Potem. Na straně temna jsou rovněž zmiňované Rusko a Čína, protože dostatečně rychle nepochopily, kde je jejich místo.

Na straně dobrá stojí hodní a slušní povstalci, kteří nechtějí nic jiného, než demokracii a také...ehm...šáriu.  Ale to se nesmí říkat moc nahlas (a psát velkými písmeny), protože by se mohly ovečky po celém světě vylekat a nemusely by napříště své politiky zvolit do příslušných úřadů.

Šaría ještě u některých zaostalých jedinců přece jen vzbuzuje jisté pochybnosti. Bude tedy třeba, aby si organizované přistěhovalecké skupiny muslimů ve Velké Británii, Nizozemí, Švédsku a Francii najaly renomované PR agentury. Věřím, že pokud odvedou „píáristi“ profesionální práci, nebude za pár měsíců slovo šaría vzbuzovat větší obavy než slova typu zmrzlina, ovečka, kobliha apod.

Najaté PR agentury budou samozřejmě placeny ze státní kasy jednotlivých zemí, abychom potvrdili náš humanistický a multikulturalistický přístup, jenž staví naši civilizaci do toho nejlepšího světla. Naši potomoci nám jistě poděkuji. Pokud si ovšem najdou volnou chvíli mezi modlením k Alláhovi, usekáváním rukou a przněním nedospělých děvčátek.

Nedávno zde publikoval jeden z autorů článek s názvem „U Aleppa bojuje se o Brusel“, Měl pravdu a já se k jeho textu připojuji tímto svým, jehož závěrečná věta by mohla znít obdobně: „V Mali bojuje se o západní civilizaci“.

www.eportal.cz

Klíčová slova: islamismus  | Sýrie
1871 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismusNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ... Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyMiliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraci

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Kauza brutálně zavražděného saúdského opozičního novináře Džamála Chášukdžího, jasně ukazuje dvojí metr a pokrytectví sluníčkářů a západních velmocíPodívejte se na toho odporného dobytka. Agresivní migrant v Itálii surově napadl dívku a ženu

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdoKlimatolog Václav Cílek dělá jasno: Nemluvte pouze o klimatické změně. Jsou prognózy, které v roce 2050 počítají s ochlazením
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď