"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Obyvatelé Mali statečně vzdorují islamistům. Potřebují naši pomoc, ale Spojené státy a Evropská unie raději podporují islamisty v Sýrii, Egyptě a Libyi.

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 10.8.2012 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Islamisté v Mali vyplenili památky světového významu a nechali se slyšet, že je nějaká demokracie či sekularismus vůbec nezajímá. Zřídí si na severu tohoto afrického státu svůj stát, kde budou tvrdě uplatňovat zrůdné právo šaría. Stůj co stůj.

Čekal bych, že Spojené státy i Evropská unie pochopí, že v Mali se bojuje i za nás. Stateční obyvatelé tohoto chudého západoafrického státu se rozhodli zhoubné ideologii nepoddat. Naposledy zabránili svým hromadným protestem tomu, aby došlo na sekání ruky. Tedy, aby nebyl uplatněn „zákon“ podle barbarské šaríi. Jak dlouho ale budou odolávat dobře ozbrojeným islamistům? Jak dlouho bude trvat, než jejich obdivuhodná odvaha utone v potoku krvi?

Čekal bych, že USA o Evropská unie začnou okamžitě organizovat vojenský i humanitární konvoj na podporu statečných obyvatel Mali. V souvislosti s arabským jarem a současným konfliktem v Sýrii se přece mluví o tom, že my Evropané a Američané vždy stojíme na straně dobra a podporujeme ty, kterým je ubližováno. Pravda, tam byla situace jiná. Tam jsme bez váhání podpořili islamské fanatiky vydávající se za demokraty.

Nešťastná západoevropská civilizace prostřednictvím svých multikultiralismem posedlých politiků podporovala prakticky všechny arabské revoluce. U většiny z těchto lokálních konfliktů se ukázalo, že Arabové nechtěli demokracii, ale islám. To jsou fakta.

Pokud tedy váháme s podporou jasně definovatelného zla v Mali, v mozaice rázem přibyl poslední kamínek. Nepřítelem naší civliziace není islám, ale nepřátelé islámu. A hned máme jasno.

Zářným příkladem je konflikt v Sýrii.

Světová média srdceryvně ukazují nelidské utrpení syrských povstalců a nejenom Spojené státy je z úcty k bližnímu v nouzi materiálně a nejspíš i vojensky podporují. Rusku a Číně se vyčítá, že naopak dodávají zbraně pro arciďábla Asada. Karty jsou jasně rozdané.

V hlavní roli Asad. Krutý a bestiální diktátor, který snese srovnání snad jen s Pol-Potem. Na straně temna jsou rovněž zmiňované Rusko a Čína, protože dostatečně rychle nepochopily, kde je jejich místo.

Na straně dobrá stojí hodní a slušní povstalci, kteří nechtějí nic jiného, než demokracii a také...ehm...šáriu.  Ale to se nesmí říkat moc nahlas (a psát velkými písmeny), protože by se mohly ovečky po celém světě vylekat a nemusely by napříště své politiky zvolit do příslušných úřadů.

Šaría ještě u některých zaostalých jedinců přece jen vzbuzuje jisté pochybnosti. Bude tedy třeba, aby si organizované přistěhovalecké skupiny muslimů ve Velké Británii, Nizozemí, Švédsku a Francii najaly renomované PR agentury. Věřím, že pokud odvedou „píáristi“ profesionální práci, nebude za pár měsíců slovo šaría vzbuzovat větší obavy než slova typu zmrzlina, ovečka, kobliha apod.

Najaté PR agentury budou samozřejmě placeny ze státní kasy jednotlivých zemí, abychom potvrdili náš humanistický a multikulturalistický přístup, jenž staví naši civilizaci do toho nejlepšího světla. Naši potomoci nám jistě poděkuji. Pokud si ovšem najdou volnou chvíli mezi modlením k Alláhovi, usekáváním rukou a przněním nedospělých děvčátek.

Nedávno zde publikoval jeden z autorů článek s názvem „U Aleppa bojuje se o Brusel“, Měl pravdu a já se k jeho textu připojuji tímto svým, jehož závěrečná věta by mohla znít obdobně: „V Mali bojuje se o západní civilizaci“.

www.eportal.cz

Klíčová slova: islamismus  | Sýrie
2548 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíKadyrov : Macron podněcuje k terorizmu !Arméni zveřejnili svědectví syrského islamisty o výcviku teroristů v TureckuZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán Erdogan: "S muslimy v Evropě je zacházeno jako se židy v r. 1939!"

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

„Nelegální noční srazy pejskařů. Dobře, že jim vláda zatla tipec!“ I toto zní ze Sněmovny„Ráno jsem ten virus vysra*a a už jsem dobrá," odzbrojila nakažená babička lékaře a odjela na kole pro vnoučata
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď