"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Obyvatelé Mali statečně vzdorují islamistům. Potřebují naši pomoc, ale Spojené státy a Evropská unie raději podporují islamisty v Sýrii, Egyptě a Libyi.

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 10.8.2012 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Islamisté v Mali vyplenili památky světového významu a nechali se slyšet, že je nějaká demokracie či sekularismus vůbec nezajímá. Zřídí si na severu tohoto afrického státu svůj stát, kde budou tvrdě uplatňovat zrůdné právo šaría. Stůj co stůj.

Čekal bych, že Spojené státy i Evropská unie pochopí, že v Mali se bojuje i za nás. Stateční obyvatelé tohoto chudého západoafrického státu se rozhodli zhoubné ideologii nepoddat. Naposledy zabránili svým hromadným protestem tomu, aby došlo na sekání ruky. Tedy, aby nebyl uplatněn „zákon“ podle barbarské šaríi. Jak dlouho ale budou odolávat dobře ozbrojeným islamistům? Jak dlouho bude trvat, než jejich obdivuhodná odvaha utone v potoku krvi?

Čekal bych, že USA o Evropská unie začnou okamžitě organizovat vojenský i humanitární konvoj na podporu statečných obyvatel Mali. V souvislosti s arabským jarem a současným konfliktem v Sýrii se přece mluví o tom, že my Evropané a Američané vždy stojíme na straně dobra a podporujeme ty, kterým je ubližováno. Pravda, tam byla situace jiná. Tam jsme bez váhání podpořili islamské fanatiky vydávající se za demokraty.

Nešťastná západoevropská civilizace prostřednictvím svých multikultiralismem posedlých politiků podporovala prakticky všechny arabské revoluce. U většiny z těchto lokálních konfliktů se ukázalo, že Arabové nechtěli demokracii, ale islám. To jsou fakta.

Pokud tedy váháme s podporou jasně definovatelného zla v Mali, v mozaice rázem přibyl poslední kamínek. Nepřítelem naší civliziace není islám, ale nepřátelé islámu. A hned máme jasno.

Zářným příkladem je konflikt v Sýrii.

Světová média srdceryvně ukazují nelidské utrpení syrských povstalců a nejenom Spojené státy je z úcty k bližnímu v nouzi materiálně a nejspíš i vojensky podporují. Rusku a Číně se vyčítá, že naopak dodávají zbraně pro arciďábla Asada. Karty jsou jasně rozdané.

V hlavní roli Asad. Krutý a bestiální diktátor, který snese srovnání snad jen s Pol-Potem. Na straně temna jsou rovněž zmiňované Rusko a Čína, protože dostatečně rychle nepochopily, kde je jejich místo.

Na straně dobrá stojí hodní a slušní povstalci, kteří nechtějí nic jiného, než demokracii a také...ehm...šáriu.  Ale to se nesmí říkat moc nahlas (a psát velkými písmeny), protože by se mohly ovečky po celém světě vylekat a nemusely by napříště své politiky zvolit do příslušných úřadů.

Šaría ještě u některých zaostalých jedinců přece jen vzbuzuje jisté pochybnosti. Bude tedy třeba, aby si organizované přistěhovalecké skupiny muslimů ve Velké Británii, Nizozemí, Švédsku a Francii najaly renomované PR agentury. Věřím, že pokud odvedou „píáristi“ profesionální práci, nebude za pár měsíců slovo šaría vzbuzovat větší obavy než slova typu zmrzlina, ovečka, kobliha apod.

Najaté PR agentury budou samozřejmě placeny ze státní kasy jednotlivých zemí, abychom potvrdili náš humanistický a multikulturalistický přístup, jenž staví naši civilizaci do toho nejlepšího světla. Naši potomoci nám jistě poděkuji. Pokud si ovšem najdou volnou chvíli mezi modlením k Alláhovi, usekáváním rukou a przněním nedospělých děvčátek.

Nedávno zde publikoval jeden z autorů článek s názvem „U Aleppa bojuje se o Brusel“, Měl pravdu a já se k jeho textu připojuji tímto svým, jehož závěrečná věta by mohla znít obdobně: „V Mali bojuje se o západní civilizaci“.

www.eportal.cz

Klíčová slova: islamismus  | Sýrie
2571 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Nová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletíVe stínu meče: Zápas o celosvětovou říšiVídeňský terorista chtěl útočit i ve vídeňských kostelíchPokusili se agenti Turku či Ázerbájdžánců zavraždit nepohodlného novináře na Slovensku?Starosta se opovážil do svého imigrantského okrsku: střelba

ePortal.cz

Pomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne Pane ministře Plago! Žáci, studenti, učitelé a další pracovníci ve školství jsou v drtivé většině rozumní a svéprávní lidé, a ne pokusní králíci protagonistů nového, pokrokářstvím zmutovaného světového řádu

euPortal.cz

Czexit: Naši občané mají právo se rozhodnoutPomozte, prosím. Z prezidentských voleb v USA vidíme, že přituhuje. Zdá se, že se neomarxisté neštítí ani zfalšovat volby. V Evropské unii zase přibývá cenzura a teroristických útoků muslimských imigrantů

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard

ParlamentniListy.cz

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárnyHokejová legenda Hossa: 31 let demokracie? Nejsme jako Česko, u nás je vše vidět
Články autora
Průzkum
Byly transparentnější volby v USA nebo v Bělorusku? Kde podle Vás byly volby transparentnější - v USA nebo Bělorusku?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď