"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Práskač a orientalista Ostřanský udal protiislámského aktivistu Konvičku

Autor: Redakce | Publikováno: 3.8.2012 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Islamofilové a obhájci multi-kulti ideologie se neváhají snížit k nejpokleslejším činům, když už jim docházejí argumenty. Doc. Martina Konvičku z Katedry zoologie na Přírodovědecké faktultě Jihočeské univerzity, který ve svém volném čase na internetu brojí proti islamizaci, udal islamofil Bronislav Ostřanský z Orientálního ústavu. Napsal dopis rektorovi JČU, ve kterém ho vybízí, aby proti Konvičkovi zakročil.

Vážený pane rektore,
 
obracím se na Vás ve věci aktivit pana Doc. Martina Konvičky (Katedra zoologie PřF JČU). Jak jste možná již slyšel, pan Doc. Konvička se velmi angažuje ve všemožných protiislámských a protimuslimských aktivitách v ČR, mj. na Facebooku („Islám v ČR nechceme“ aj.) – a v tomto směru se mu již dostalo jisté mediální proslulosti. Pochopitelně, volnočasové aktivity pana Doc. Konvičky, stejně jako jeho názory, jsou jeho věc – a já jeho angažovanost respektuji, byť s ní samozřejmě nesouhlasím. Přestože je islám v ČR vnímán jako téma marginální a exotické, vyvolává u nás velké množství, často nepřiměřených, emocí. O tom se již mnoho napsalo a já Vás nechci zdržovat obsáhlejšími úvahami v tomto směru. Diskusí o islámu je plný internet a své obavy z něj vyjádřila celá řada osobností našeho veřejného života, stejně jako mnozí jiní vyjádřili obavy z protiislámské hysterie, která leckde spolehlivě funguje. Ono to je celkem přirozené, stejně jako skutečnost, že ty diskuse mají různé roviny, od četných akademických debat po záplavy sprosťáren např. na Eurabii.
 
Já sám se často vyjadřuji k islámu (jako pracovník Orientálního ústavu AV ČR se tomu zkrátka nevyhnu) v médiích a díky tomu mám na internetu spoustu „fanoušků“, takže všemožné útoky, anonymy, ostouzení a tak podobně již beru jako kolorit. Víte, po těch letech, které jsem strávil na Blízkém východě i po četných zkušenostech s debatami o islámu v ČR, mě už máloco dokáže „nadzvednout ze židle“. Bohužel se tak dnes ráno stalo, a proto Vám níže přikládám ukázku z Facebooku + zdroj. Upozorňuji předem, že to je nechutné čtení a pouze věcná poznámka pana Doc. Konvičky, že Ostřanského a jemu podobné nelze postřílet (viz níže) mi zabránila, abych tento duchaplný rozhovor poskytl Policii České republiky, spolu s žádostí s poskytnutí ochrany.
 
Tady už nejde o názory, zda je islám dobrý či ne, tady se jedná o velmi nebezpečné štvaní, které by se, dle mého názoru, nemělo přehlížet jen jako „osobitá“ volnočasová aktivita. Tady nejde o silné řeči v hospodě páté cenové, ale o výroky akademického pracovníka, který má (bohužel) na Facebooku zhruba šedesát tisíc čtenářů.
 
S pozdravem
Bronislav Ostřanský
Orientální ústav AV

Klíčová slova: Česká republika  | politická korektnost  | islamismus
12706 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683