Obálka knihySmrti bílého muže je tedy spíše ani ne tak knihou o Evropě, jako spíše o nás samých a skrytých příčinách našeho úpadku v naši vlastní historii a společnosti. Logicky je, že jiné civilizace a kultury při svém rozmachu těchto chyb využijí k svému prospěchu.

Kuras se nejspíše touto knihou stane i „nepřítelem“ pro část pravice a evropských politiků, protože poukazuje na to, že mnozí z těch kdož mluví o selháni multkulturalismu a obraně před islamizací, tak sice získávají volební hlasy, ale nic proti multuikulturalismu a islamizaci ve skutečnosti nečiní. Naopak mnohdy v zákulisí participují na vztazích s islamisty a islámskými podnikateli.

Sama kurasova kniha se ani tak nevymezuje proti islámu, jako proti náladě části Evropanů, i Čechů, vůči své vlastní civilizaci a společnosti již pohrdají a pomáhají, Evropě nepřátelským společnostem, v jejím zničení.

Za největší problém autor také považuje demografický propad. „těmito metodami bílý muž za padesát let ochudil planetu o dvě stě milionu lidí bílých a obohatil o dvě miliardy lidi pestrobarevných“, konstatuje Kuras.

Skutečnost, že naše česko-evropská společnost je vystavena náporu společnosti a civilizací jenž nás považují za slabochy a vhodné k asimilováni, hlavně ve prospěch islámské civilizace, politický korektně řečeno islamistické je jen smutným dovětkem celé knihy.

Jenže reakce části evropské společnosti odmítající multikulturalismu je také nebezpečná. Tito odpůrci multikulturalismu totiž reagují oživením antisemitismu a konspirací o tom, že za vším jsou židé. Židé, kteří se podílel na vzestupu naši civilizace a rozvoji vědy jsou dnes cílem těch, kteří potřebují najít obětního beránka odpovědného za úpadek Evropy.

Jistě my křesťané se s našimi židovskými spoluobčany neshodneme na mnoha teologických otázkách, ale my křesťané a židé jsme spolutvůrci evropské civilizace, která nemá v dějinách světa zatím obdoby a která po většinu své existence byla vystavena pokusům o dobytí různými jinými civilizacemi. Hlavně tou, která vznikla v arabsko-muslimském prostoru.

Celou kurasovu knihu o stavu dnešní evropské společnosti lze shrnout citátem Karla Poppera: „Tolerance nemůže přežít, jestliže toleruje netolerantnost.“ A jak jsem řekl jednomu svému kamarádovi vyznávajícímu multikulturalismus: „Pokud se budou mýlit lidé jako jsem já a Kuras, tak se nic zásadního nestane. Ale pokud se budou mýlit multikulturalisté, bude to konec naši civilizace.“

  • Nakladatel: Eminent
  • ISBN: 978-80-7281-445-9, EAN: 9788072814459
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 208 stran, 12,5 × 20 cm, česky
  • Rozměry: 12,5 × 20 cm
  • Rok vydání: 2012

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Benjamin Kuras na Primě: Londýn už je muslimský

Jak zabít civilizaci. Nad knihou Benjamina Kurase

Imigranti do EU nepřicházejí, ale přímo tečou