"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Dobročinnost vlády ČR v zemích třetího světa: Znamená pro českou vládu dítě z Moravy méně než z Barmy?

Autor: Bohuslav Janovský | Publikováno: 1.8.2012 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Do Prahy přicestovaly vládním speciálem 3 barmské děti, které se zde podrobí složitému operačnímu zákroku v přední pražské nemocnici Motol. S nimi přicestovali i jejich rodiče. Náklady hradí v plné výši česká strana a na projektu se podílela hned 3 ministerstva v rámci projektu MEDEVAC. Tolik tiskové prohlášení na stránkách Ministerstva zahraničí CR. Jenže místo nadšení a dobrého pocitu, by nás mělo zachvátit zděšení!

1) Zahraniční pomoc tohoto typu je pro těžce zadluženou Českou republiku zcela zbytečná a v její současné nelehké situaci nemravná! Naše země se nachází ve složité ekonomické situaci, dochází k masivnímu zvyšování daní, životní úroveň řady etnických Čechů (a) klesá, na nic údajně nejsou peníze …a vidíte na podobné aktivity jsou… Má zadlužený stát zvyšovat své dluhy, aby mohl provádět „humanitární“ pomoc na druhém konci světa? NEMÁ! Jeho primárním posláním je hájit zájmy jeho obyvatel – etnických Čechů. Případná pomoc v dalekém zahraničí by měla být plně přenechána soukromým subjektům, které nedostávají peníze z veřejných zdrojů! Jinak je to zcela nemorální a nemravné!!!

2) Ve 3. světě Česká republika nikomu nic nedluží a nemá žádnou morální ani jinou povinnost zemím na druhém konci světa pomáhat. Ano, posláním naší země a její politické reprezentace není zachraňovat celý svět, ale „starat“ se primárně o její obyvatele – Čechy a Češky a hájit české národní zájmy. (b)

3) Je pro český politický establishment dítě v Barmě víc než české dítě někde z Moravy? Podobná líbivá gesta jen dále zatíží jednu z předních českých nemocnic, kde se na operace z důvodu velkého zájmu pacientů čeká i řadu měsíců. Jak vysvětlíte rodičům nějakého dítěte z Plzně, kteří tu platí celý život daně, že jejich dítě musí na operaci počkat… přednost má Barma….

4) Podobné projekty jsou pouze neefektivní plýtvání peněz českých daňových poplatníků. Smysl obvykle žádný nemají. Kdo navštívil Barmu, tak ví, že tamější zdravotnictví je velmi zaostalé. Miliony, které se utratí za pomoc 3 dětem v české nemocnici, by při použití v Barmě pomohly mnohonásobně vyššímu počtu pacientů! Prostá pravda.

5) Zahraniční pomoc České republiky by měla být poskytována pouze v případě, že se jedná o oblasti českého politického zájmu – to Barma není, či to pomůže podpoře české obchodu. Chápal bych tedy, kdyby CR přispěla například na vybavení nějaké nemocnice v Rangoonu a vybavení, či léky dodala nějaká česká firma. Ta by podobnou aktivitu využila k proniknutí na tamější trh. Dalo by se toho i využít „pro české“ ekonomické PR. . To se ale v tomto případě nestalo a neděje se to ani u jiných projektů „rozvojové“ pomoci vlády ČR.

Tento příklad jen ukazuje, jak se současný politický establishment vzdálil problémům svých voličů a potřebám své vlasti. Podobné akce jen slouží ke zviditelňování některých nezodpovědných politiků – v tomto případě ministra zahraničí. U příštích voleb je na to třeba myslet!

Abyste mi nerozuměli špatně, já jsem pro pomoc komukoliv, kdo ji opravdu potřebuje. Jen je potřeba to plně přenechat soukromým aktivitám jedinců. Snižme daně, at mají lidé více peněz a mnozí třeba rádi pomohou potřebným. Někdo třeba v Barmě, někomu zase více leží na srdci jeho sousedé…a ještě si ohlídají, aby se to nedávalo na zbytečnosti! Jen do toho netahejme zadlužený stát a tím pádem i všechny ostatní!

P.S. Autor osobně Barmu několikrát navštívil (naposledy v květnu 2012) a je tedy slušně obeznámen s tamější politickou a ekonomickou situací. Současně přispívá na dobročinnost již řadu let nemalé částky.

Poznámky a) Výraz Etnický Čech jsem si vypůjčil ze serveru Romea.cz. Ten doporučuji k návštěvě, pokud totiž máte pochybnosti, kde končí vaše opětovně zvýšené daně… b) Slovem „starat se“ mám namysli zajistit jejich svobodu, bezpečnost a základní občanská práva. Nikoliv tedy v socialistickém slova smyslu „etatistického státu“.

www.eportal.cz

čtěte také:

Kozelce zelené lišky nad pachem islámu

Luboš Kropáček aneb rozdíl mezi odborníky na islám

Orientální ústav AV ČR silně zkritizován. Ředitelka Vavroušková odvolána

Klíčová slova: Česká republika  | imigrace  | přistěhovalectví
2102 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičkuPoliticky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafinerií

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastÍrán a Čína připravují pro USA ropnou a plynovou „bombu“

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Šok pro ČT: Nejen Zeman a Babiš! Takhle je to s rušením poplatků za TVPlukovník Šlachta promluvil. I o kauze Nagyová. Mnohým se to nebude líbit
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď