"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Nevole mezi Řeky a imigranty přerůstá do násilností

Autor: -bj- | Publikováno: 12.7.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Řecko, skrze které proudí do Evropy až 75 % imigrantů, samo tuto záplavu ilegálů již dávno přestalo zvládat humanitárními prostředky. S nárůstem přepadení, znásilnění i vražd a další kriminality narůstá i nevole Řeků k masám nezvaných národních ilegálních hostů. Skupiny radikálních Řeků nyní začínají ilegální imigranty na ulicích fyzicky konfrontovat a lynčovat.

To se nyní děje i s tichou benevolencí úřadů, které napadeným imigrantům nejednou daly na srozuměnou, že s jejich stížností budou muset však postihnout i jejich nezákonné zdržování se na území Řecka.

Nedávno na to poukázala lidsko-právní organizace Human Rights Watch, která ovšem jen bezradně situaci kategorizovala zploštělým klišé, že se jedná o rasizmus Řeků, nedokáží-li nezvané ilegální imigranty a symptomatickou kriminalitu strpět. Takováto mezinárodní obvinění však spíše jen přilévají olej do ohně a jsou vodou na mlýn radikálních hnutí Řeků v čele se stranou Zlatý rozbřesk, která u řeckých voličů boduje s programem „osvobodit Řecko od imigrantů“.

zdroje:
http://www.hrw.org/reports/2012/07/10/hate-streets-
http://uk.reuters.com/article/2012/07/10/uk-greece-violence-idUKBRE8690C62012071
http://www.20min.ch/ausland/news/story/Rassismus-in-Griechenland-nimmt-stark-zu-2919695
http://www.hrw.org/europecentral-asia/greec
http://www.alyunaniya.com/hrw-crisis-no-excuse-for-greeces-failure-to-tackle-migration-issu
http://english.ruvr.ru/2012_07_11/HRW-Greek-police-migrant
http://www.reuters.com/article/2012/07/10/us-greece-violence-idUSBRE8690BR20120710?feedType=RSS&feedName=worldNew
http://www.news24.com/World/News/Xenophobic-flare-up-in-Greece-HRW-2012071
http://www.tagesanzeiger.ch/ausland/europa/Griechische-Nazis-immer-aggressiver/story/1799645

čtěte také:

Řecko už se samo imigrantům neubrání

Řecko má dost! Tisíce imigrantů na řecko-turecké hranici

Zůstane Řecko řeckým?

Klíčová slova: imigrace  | přistěhovalectví  | Řecko
2976 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíKadyrov : Macron podněcuje k terorizmu !Arméni zveřejnili svědectví syrského islamisty o výcviku teroristů v TureckuZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán Erdogan: "S muslimy v Evropě je zacházeno jako se židy v r. 1939!"

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Docent: Chce dotaci? Ať jde pomoct zdravotnictví! Že kvůli covidu zdechneme hlady? Tak se podívejte„Nelegální noční srazy pejskařů. Dobře, že jim vláda zatla tipec!“ I toto zní ze Sněmovny
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď