"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Indonéští islamisté házeli na křesťany sáčky naplněné močí a zkažené potraviny

Autor: Odjinud | Publikováno: 6.7.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Zástup čítající přibližně 600 muslimů nedávno házel na stovku shromážděných členů indonéského křesťanského společenství sáčky naplněné močí a špinavou vodou; útočníci navíc vyhrožovali pastorovi zabitím. V souvislosti s incidentem nebyl nikdo zatčen. Mezi výtržníky se nacházel také předseda bekaské buňky extrémistické organizace Fronta obránců islámu (FPI); útoku na členy batackého křesťanského protestantského společenství Filadelfia nečinně přihlíželo několik policistů.

17. května se křesťané účastnili pokojné bohoslužby na ulici ve městě Bekasi nedaleko Jakarty, když jejich shromáždění násilně přerušili místní muslimové. Rozlícení útočníci na ně i v tomto případě házeli sáčky naplněné močí a zapáchající vodou, zkažená vejce, kameny a bláto – jakmile se na scéně objevil pastor Palty Panjaitan, aby ke shromáždění promluvil. Křesťané se nakonec se museli rozejít. Pastor Palty, kterému bylo vyhrožováno zabitím, podal stížnost na policii.

Společenství byla před pěti lety zamítnuta žádost na výstavbu modlitebny a v prosinci 2009 místní úřady vyzvaly jeho zástupce k ukončení činnosti. Nejvyšší soud nicméně loni v červenci rozhodnutí změnil s vysvětlením, že společenství má na povolení k činnosti nárok, kvůli nátlaku islamistických skupin však úřady stejně trvaly na tom, aby se křesťané scházeli jinde.

Modlete se, aby členové tohoto společenství již brzy mohli svobodně konat bohoslužby ve jménu jediného pravého Boha. Vyprošujte ochranu pastorovi Paltymu. Modlete se za všechny nepřátele jeho společenství, aby došli spásy v Ježíši Kristu. Modlete se, aby se postižení křesťané radovali z příležitosti připodobňovat se ke Kristu skrze neustálé pronásledování, kterému jsou vystaveni (Jakub 1,2–4).

Více informací o pronásledování v Indonésii naleznete na stránce Indonesia Country Report.

(Compass Direct News)

http://www.hlas-mucedniku.cz

čtěte také:

Křesťané jsou nejčastějšími oběťmi náboženského pronásledování

EU se neshodla na odsouzení pronásledování křesťanů

Šestnáctiletá muslimka konvertovala, teď prchá před svou rodinou

Klíčová slova: náboženství  | křesťanství  | islamismus  | pronásledování
2092 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683