"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ani Čína neumí multikulti

Autor:  Adam Taylor | Publikováno: 4.7.2012 | Rubrika: Svět
Ilustrace

V současné době většina lidí, kteří sledují globální témata, ví, že otázka čínských investic a tím i imigrace Číňanů do Afriky, se stává významným tématem. Ale až do nynějška jsme prakticky neslyšeli o afrických přistěhovalcích do Číny.

Podle čínských zdrojů citovaných v západních médiích více než sto afrických imigrantů v čínském městě Kantonu demonstrovalo a zastavilo dopravu (dne 19. června 2012 – pozn. překl.). Protesty vypukly po té, kdy jeden z afrických přistěhovalců zemřel na policejní stanici, na kterou byl dopraven po hádce s prodejcem elektrického kola.

Fotografie zveřejněné na síti Weibo (čínská síť mikroblogů, nejpodobnější jí je zřejmě Twitter – pozn. překl.) ukazují rozsah protestu i střet protestujících s čínskými policisty:Čína má v červenci hostit summit afrických národů, ale jeho načasování se nyní díky vzrůstajícím proticizineckým náladám v zemi začíná zdát poněkud riskantním. Šanghaj nedávno ostře zasáhla proti ilegálním přistěhovalcům poté, kdy prominentní televizní moderátor na svém Weibo účtu varoval před přílivem přistěhovalců do Číny.

Incident v Kantonu potvrdil vzrůstající tendenci těchto nálad. Dle čínského webu byly reakce na tento střet většinově ve prospěch zasahující policie.Kanton je třetí největší město v Číně s více než 12 miliony obyvatel a 200.000 afrických přistěhovalců. Dle nyní zveřejněné zprávy se Kanton umístil dosti špatně v aktuálním žebříčku kvality života v jednotlivých čínských městech.

Zdroj: http://www.businessinsider.com/riots-africans-china-guangzhou-2012-6

překlad J.K.

čtěte také:

Čína nechala obrátit stovky svých pracovníků na islám, aby mohli pracovat v Mekce

Vzpomínky na hořkou budoucnost. Doslov ke knize Žluté nebezpečí

Klíčová slova: multikulturalismus  | přistěhovalectví  | Čína
3035 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683