"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Při rasových nepokojích v Tel Avivu zbiti afričtí žadatelé o azyl

Autor: Odjinud | Publikováno: 3.7.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Při rasových nepokojích v Tel Avivu minulý čtvrtek byly zraněny tucty afrických žadatelů o azyl. Na demonstraci pořádanou několika politickými představiteli dorazily tisíce účastníků, aby společně protestovali proti příchodu zhruba šedesáti tisíc žadatelů o azyl do Izraele v několika minulých letech. Po výbušných projevech řečníků se však demonstrace zvrhla v násilí. Očití svědkové uvádějí, že viděli, jak demonstranti napadají a bijí muže i ženy a útočí na některé obchody. Dle vyjádření policie bylo při demonstraci zadrženo devět lidí.

Demonstraci pořádalo několik politiků včetně Miri Regevové a Dannyho Danona, poslanců za vládní stranu Likud. Podle izraelských novin Haaretz označila Regevová žadatele o azyl za „rakovinu v našem těle“ a slíbila udělat všechno proto, aby „byli poslání zpátky tam, kam patří.“

Danny Danon, který vede lobbyistickou skupinu, jež se zabývá tématem ilegální imigrace, uvedl, že jediným řešením tohoto problému je vyhoštění. „Musíme z Izraele vyhnat ty, kteří se jej snaží infiltrovat. Nesmíme se bát slova vyhoštění,“ řekl k tomu.

Tisíce žadatelů o azyl přišlo do Izraele z Eritreje a Jižního Súdánu na útěku před chudobou, útlakem a politickou nestabilitou. Mnoho z nich se snaží dostat do Evropy, ale neprošli přes Libyi, kde jim zablokovala cestu občanská válka. Do Izraele se dostávají především díky pašerákům z řad beduínů, kteří je často drží řadu měsíců v zajetí před tím, než je za výkupné přepraví za hranice. Pokud už se do Izraele dostanou, snaží se dostat k izraelským nevládním organizacím či k zástupcům Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Někteří z nich ilegálně pracují a většina žije v nejchudších částech Tel Avivu spolu s obyvateli Izraele se severoafrickým nebo blízkovýchodním původem. Parky v jižním Tel Avivu jsou plné afrických imigrantů, kteří tam tráví dny i noci.

Hněv a verze vůči africkým uprchlíkům vzrostly po té, kdy na počátku tohoto roku izraelský premiér Benjamin Netanjahu uvedl, že imigranti ohrožují židovský charakter Státu Izrael.

Zdroj: http://www.guardian.co.uk/world/2012/may/24/tel-aviv-protest-violence-immigration?newsfeed=true

Překlad pro freeglobe.cz: J.K.

čtěte také:

Švédsko zažívá nárůst rasové kriminality

Modlení mohamedánů v ulicích připomíná okupaci nacisty

Švédská TV 4 neodvysílala předvolební spot. Kvůli rasismu

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví  | Izrael
3109 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683