"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pokud se Belgičanům islám nelíbí, ať ze své vlasti odejdou

Autor: Miloš Bílý | Publikováno: 12.6.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Za šíření náboženské nenávisti uvalila ve čtvrtek 7.6. 2012 belgická prokuratura vazbu na člena tamní radikální islámské skupiny. Belkacem (30), původem z Maroka, zastupuje na veřejnosti radikální muslimskou skupinu Šaría4Belgium, která usiluje o islamizaci Belgie.

Tento muž  stojí za rozpoutáním náboženských nepokojů, které zuřily v Belgii minulý týden, a je autorem výroku, že pokud se Belgičanům islám nelíbí, ať ze své vlasti odejdou.

Na přední stránky novin se dostal již minulý týden, když v Bruselu propukly násilné protesty proti zákazu nošení burek a nikábů, tedy oděvů a závojů, jimiž si zahalují tělo a obličej ženy v konzervativním islámském prostředí.

Nošení závojů zahalujících obličej na veřejnosti je v Belgii už téměř rok nezákonné, podobně jako ve Francii nebo Itálii. Tamní zákonodárci svůj krok vysvětlili tím, že opatření není namířené proti tradičnímu zahalení muslimek. Jde  o to, aby bylo možné identifikovat osobu.

Podobné pozdvižení vyvolal nedávno v Německu záměr vyznavačů ultrakonzervativní formy islámu, salafistů, rozdat v německo jazyčném prostoru 25 miliónů výtisků koránu v němčině.

Radikální salafisté předpokládají  korán rozdávat na pěších zónách německých, ale také rakouských a švýcarských velkoměst. Knihy jsou určeny především nemuslimům.

Kolem salafismu se podle poznatků německé kontrarozvědky soustřeďují radikální islamisté a v Německu mají kolem 2500 přívrženců. Salafisté jsou stoupenci velmi konzervativního pojetí islámu .
V Německu se k islámu hlásí 3,7 procenta obyvatel, většina z nich má turecké kořeny. Turky do země pozvala německá vláda v 60. letech kvůli nedostatku pracovních sil. Mnozí se zde usadili a dnes se počet lidí s tureckými kořeny v zemi odhaduje na čtyři miliony.

Před krátkou dobou vyvolalo pobouření  v Německu odhalení tisku, že ze státních dávek žije v zemi už několik let radikální islámský duchovní spojený mimo jiné s distribuováním koránu, které u veřejnosti vyvolalo rozpaky.

Ibrahim Abou Nagie sám deníku Bild přiznal, že od roku 2007 pobírá dávky v nezaměstnanosti a příspěvky na své tři děti v celkové výši 1860 eur (přibližně 46 500 Kč) měsíčně. Od německého státu, po němž žádá zavedení radikálního islámského práva šaría, tak už vyinkasoval zhruba 100 000 eur (2,5 miliónu Kč).

Salafisté jsou  muslimové, kteří prosazují návrat k původním počátkům islámu a odchylky nepřipouštějí. Dokonce je  přísně trestají.

Jedna policistka a jeden policista byli smrtelně pobodáni a dalších 30 zraněno rozzuřeným davem salafistických muslimů  v německém Bonnu. Několik stovek radikálních rozlícených muslimů se sešlo k protidemonstraci proti iniciativě Pro NRW (Pro Severní Porýní-Westfálsko), která na protest proti islamizaci Německa manifestovala před školou Nadace krále Fahda, přičemž zde vystavila karikatury Mohameda.

Zatímco radikální salafisté při brutální krvavé bitce s policisty vyzývali k definitivnímu tažení za proroka Mohameda, několik zemských ministrů vnitra poté prohlásilo salafismus za jedno z největších bezpečnostních rizik pro současné Německo a požadovalo odebrání získaného občanství těmto radikálům a jejich deportaci. Boj o to, kdo komu bude v přistěhovaleckém Německu určovat meze, v posledních letech nabírá silně na intenzitě.

Salafismus se učí na každé islámské univerzitě, a úspěšně se šíří mezi nespokojenými potomky muslimských evropských imigrantů, zejm. mezi vysokoškoláky, a to z důvodu, že stávající evropské muslimské organizace mladým nevyhovují, jejich představitele považují za pokrytce .

Salafistou byl v 11/04 zavražděn  nizozemský filmový režisér Theo van Gogh, jenž ve svém  filmu poskytl prostor emancipované muslimce,vystupující proti islámu.

Islám viděný očima radikálů není pouze náboženstvím či náboženským příběhem jako judaismus či křesťanství. Je to božský program, který má být zaveden na Zemi, a muslimům byla svěřena úloha tuto velkou misi uskutečnit.

Sajjid Qutb (9. listopadu 1906 – 29. srpna 1966) byl egyptský spisovatel, pedagog, básník a vůdce intelektuálů Muslimského bratrstva v padesátých a šedesátých letech 20. století to shrnul ve své výzvě, aby se muslimové vměšovali do záležitostí jiných zemí, aby v nich mohl být zaveden islám - ať už skrze demonstraci jeho nadřazenosti, skrze přesvědčování, nebo prostřednictvím meče a kopí.

čtěte také:

Islámista: „Nevěrečtí ďábelníci asi chtějí válku s muslimy. V Belgii ale nezvítězí!“

Klíčová slova: EU  | Belgie  | islamizace
5131 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?Rozdíl mezi desinformací a realitou je pár měsíců, aneb jak nám tvrdili, že vakcinace nebude povinná

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď