"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Polská kontrarozvědka zatkla muslima za podporu terorismu

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 8.6.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Polska kontrašpionáž zatkla muslimského konvertitu, který schvaloval teroristické útoky na USA, teroristické útoky na stát Izrael a odmítal jeho existenci. Podle medii plánoval i zorganizovat džihadistickou skupinu pro boj za věc islámu v Polsku.

Postup polské kontrarozvědky a soudů je plně opačný než postup části českých bezpečnostních orgánu, které podobný případ z brněnské mešity tři roky ignorovaly a nijak nezasáhly. Teprve poté co jsem já osobně upozornil na projevy islámského radikalismu při pátečních kázáních začala vše prošetřovat Policie ČR.

Podrobnosti zde k brněnskému případu zde.

V polském případě vše vzalo jasný spád. Polská kontrarozvědka upozornila policii a soud na projevy jistého muslimského konvertity Arthur L. a ten byl okamžitě zadržen a vzat do vazby.

Podle polských medii byl muslimský konvertita inspirován palestinským teroristickým hnutím Hamas. Opět jde o odlišný postoj polské státní správy od té české. Ta česká ví již mnoho let, že mnozí přední představitele Ústředí muslimských obcí a Islámských nadací veřejně schvalují teroristické činny hnutí Hamas, ale nijak proti nim nezasahuje. Naopak polské bezpečnostmi orgány považuji takovéto projevy za trestné činny a znak islámského extremismu.

Osobně gratuluji polské kontrarozvědce k úspěšnému úternímu zásahu proti islámskému extremistovi a doufám, že se z polské zkušenosti poučí i české bezpečnostní služby a budou efektivněji čelit islámskému radikalismu v ČR.

Polský článek k zatčení islámského extremisty zde.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Uprchlíci obsadili vlak, stál na hranicích s Německem

Židé přirovnali polské odpůrce mešity k antisemitům

Islámská misie v Polsku

Klíčová slova: terorismus  | džihád  | Polsko
3236 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683