"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Radikální islámské skupiny rozdmýchávají konflikt, který sužuje Libanon

Autor: Odjinud | Publikováno: 29.5.2012 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Radikální islámské skupiny rozdmýchávají konflikt a chtějí jej rozšířit na celý Libanon: agentuře Fides to oznámil P. Paul Karam, národní ředitel Papežských misijních společností v Libanonu. P. Karam komentoval nedávné střety mezi sunnity a alavity v Libanonu a řekl: „Jsme velmi znepokojeni ze dvou důvodů: jednak pokračuje příliv syrských uprchlíků do severního Libanonu, a navíc se v Libanonu šíří konflikt.

Děje se tak kvůli politickým zájmům, jež pošlapávají lidská práva a zneužívají křehkosti naší země, která je etnickou a náboženskou mozaikou. Na to se soustředí převážná většina fanatických islámských hnutí, která zneužívají náboženské aspekty a podněcují nenávist mezi jednotlivými komunitami.“ P. Karam trvá na tom, že „násilí nikdy nic nevyřešilo: cestou k usmíření je dialog, respekt k druhým a to, že budeme mít na paměti dobro naší země“.

O konfliktu v Sýrii P. Karam řekl: „Vyslání pozorovatelů OSN je zodpovědným aktem mezinárodního společenství. Žádná z válčících stran by toho však neměla zneužívat k politickým cílům. Doufáme, že je to mise ve znamení pravdy, důvěryhodnosti a transparentnosti. Jen tak lze dosáhnout míru.“

Situace křesťanů „je velmi znepokojivá“, říká tento kněz. „V Sýrii“ - připomíná – „mají věřící svobodu vyznání a veřejného projevu, což v ostatních zemích na Blízkém východě není garantováno. Jsme znepokojeni, protože křesťané jako menšina jsou nejsnadnějším terčem. Syrští kněží říkají, že situace je dramatická: existují síly, které chtějí proměnit konflikt v náboženskou válku, a to by byla tragédie.“

Zdroj: Asia News

http://res.claritatis.cz

čtěte také:

Diagnóza Libanonu - korupce a násilí

Příliš mnoho lidí na jediného Boha

Hranice diplomacie existují

Klíčová slova: islamismus  | arabské jaro  | Blízký východ
2189 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683