"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Velká Británie se chystá na případný kolaps eurozóny. A tudíž na příliv imigrantů

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 27.5.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Británie započala přípravu nouzových imigračních plánů, které by jí v případě kolapsu eurozóny pomohly bojovat s vlnou přistěhovalců z Řecka. Britská ministryně vnitra Theresa Mayová neprozradila, jaké konkrétní kroky by mohla v případě pádu eurozóny a přílivu masivní vlny přistěhovalců britská vláda podniknout. Občané jakéhokoliv státu Evropské unie mají totiž právo pracovat v kterékoliv z členských zemí EU. Dočasná omezení se mohou týkat pouze nových členů EU.


"Jako každý jiný rezort i ministerstvo vnitra si vypracovává pohotovostní plány pro případ pádu eurozóny," uvedla Mayová s tím, že konkrétní opatření nejsou ještě hotová a nebude je více komentovat.

Spolu se sílícím povědomím o situaci v Řecku, které kvůli neúnosným dluhům možná čeká odchod z eurozóny a návrat k drachmě, rostou také obavy. Miliony lidí nejen v Řecku by mohly ztratit zaměstnání a byly by tak nuceny k odchodu za prací do zahraničí.

Právě v tomto ohledu se Velká Británie může jevit jako atraktivní destinací migrujících. Británie stojí mimo měnovou unii, její vývoz je závislý na eurozóně pouze ze 40 procent, země se v současné době nachází v recesi a míra tamní nezaměstnanosti je pouze 8,2 procenta.

Podle odhadů britských médií by zpřísněné imigrační kontroly mohly zahrnovat například dočasná víza nebo pracovní karty.

www.prvnizpravy.cz

další:

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/immigration/9291483/Theresa-May-interview-Were-going-to-give-illegal-migrants-a-really-hostile-reception.html

čtěte také:

CEBR: 80% pravděpodobnost, že euro padne

Le Penová chce uzavřít hranice a zrušit euro

Kolik platí Francie za imigraci?

Klíčová slova: Velká Británie  | imigrace  | přistěhovalectví
2207 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíKadyrov : Macron podněcuje k terorizmu !Arméni zveřejnili svědectví syrského islamisty o výcviku teroristů v TureckuZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán Erdogan: "S muslimy v Evropě je zacházeno jako se židy v r. 1939!"

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

„Nelegální noční srazy pejskařů. Dobře, že jim vláda zatla tipec!“ I toto zní ze Sněmovny„Ráno jsem ten virus vysra*a a už jsem dobrá," odzbrojila nakažená babička lékaře a odjela na kole pro vnoučata
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď