"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Velká Británie se chystá na případný kolaps eurozóny. A tudíž na příliv imigrantů

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 27.5.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Británie započala přípravu nouzových imigračních plánů, které by jí v případě kolapsu eurozóny pomohly bojovat s vlnou přistěhovalců z Řecka. Britská ministryně vnitra Theresa Mayová neprozradila, jaké konkrétní kroky by mohla v případě pádu eurozóny a přílivu masivní vlny přistěhovalců britská vláda podniknout. Občané jakéhokoliv státu Evropské unie mají totiž právo pracovat v kterékoliv z členských zemí EU. Dočasná omezení se mohou týkat pouze nových členů EU.


"Jako každý jiný rezort i ministerstvo vnitra si vypracovává pohotovostní plány pro případ pádu eurozóny," uvedla Mayová s tím, že konkrétní opatření nejsou ještě hotová a nebude je více komentovat.

Spolu se sílícím povědomím o situaci v Řecku, které kvůli neúnosným dluhům možná čeká odchod z eurozóny a návrat k drachmě, rostou také obavy. Miliony lidí nejen v Řecku by mohly ztratit zaměstnání a byly by tak nuceny k odchodu za prací do zahraničí.

Právě v tomto ohledu se Velká Británie může jevit jako atraktivní destinací migrujících. Británie stojí mimo měnovou unii, její vývoz je závislý na eurozóně pouze ze 40 procent, země se v současné době nachází v recesi a míra tamní nezaměstnanosti je pouze 8,2 procenta.

Podle odhadů britských médií by zpřísněné imigrační kontroly mohly zahrnovat například dočasná víza nebo pracovní karty.

www.prvnizpravy.cz

další:

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/immigration/9291483/Theresa-May-interview-Were-going-to-give-illegal-migrants-a-really-hostile-reception.html

čtěte také:

CEBR: 80% pravděpodobnost, že euro padne

Le Penová chce uzavřít hranice a zrušit euro

Kolik platí Francie za imigraci?

Klíčová slova: Velká Británie  | imigrace  | přistěhovalectví
2383 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď