"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Právníci potvrzují šíření náboženské nenávisti v brněnské mešitě

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 26.5.2012 | Rubrika: ČR
Ilustrace

V nejbližších dnech by měla policie uzavřít případ propagace antisemitismu a vyzývání k náboženské nenávisti a násilí v brněnské mešitě. Český překlad arabského kázání tam přečetl Lukáš Větrovec. On sám se už dávno přesunul do nového působiště v Islámské nadaci na Slovensku.

Lukáš Větrovec/Lide.czKrátký profil Lukáše Větrovce a jeho pozice v kolektivu kolem Islámské nadace v Brně – brněnské mešity se věnuje článek na webu Shekel.cz zde.

Skutečnost, že nejen Větrovec, ale i jeho kolegové z Ústředí muslimských obcí v ČR zastávají radikální názory a jsou nepřátelští vůči české společnosti jsem prokázal v knize Islám a islamismus v České republice zde. Samozřejmě, že na veřejnosti se tito lidé snaží vystupovat umírněně a tolerantně, ale uvnitř své malé komunity …

Záměrně píši malé komunity, protože z víc jak desetitisíc žijících muslimů v České republice shromažďují kolem sebe tyto organizace a lidé pouze pár stovek osob, ale právě díky jejich radikalismu a touze islamizovat Čechy a Moravu jsou nejviditelnější a mediálně „jedinými“ představiteli muslimské komunity v Česku.

Nevím jaký bude definitivní závěr policejního vyšetřovatele, ale z právních rozborů celé kauzy je zřejmé, že:
1.V brněnské mešitě došlo k šíření náboženské nenávisti a výzvám k násilí.
2. Opakovaná kázání byla jasným porušením zákonů a jsou trestná, byť odpovědnost byla většinou svědků (tj. muslimů) svedena na Lukáše Větrovce a on sám vše vzal na sebe, tedy právně odpovědným je pouze on.
3. S největší pravděpodobností bude případ odložen z důvodu velké časové prodlevy a možného promlčení.

Tedy poučení z celé kauzy je, že naší drazí islamisté si musejí dávat mnohem větší pozor co vše překládají z arabštiny do češtiny, kdo vše se může dostat k nahrávkám obsahující jejich pravé názory a přesvědčení a hlavně musí zefektivnit svou přetvářku před českou společností, aby nějaký další budoucí „Lhoťan“ nedokázal opět prokázat jejich lež.

Inu, nechtěl bych být českým konvertitou k islámu (či konvertitkou) v dnešní době paranoidního strachu vedoucích kádrů islamistů o další odhalení jejich pravé tváře. Naopak snad se již probudí ti skutečně umírnění muslimové a začnou něco dělat, aby jejich přesvědčení o mírumilovnosti islámu nereprezentovali nenávistní a násilí islámem ospravedlňující lidí, nebo mají opravdu kritici islámu pravdu a jsou násilí a náboženská nenávist pevně spoutané se základem islámu?

Nebo paradoxně je zde ještě jedná kontroverzní otázka, podle samotného Větrovce a předsedy Islámské nadace v Brně Muneeba Hasana Alrawiho, citoval Větrovec jen Mohamedovy výzvy k zabíjení židů a o zahojení židů, tedy není taková náboženská literatura, její šíření a přechovávání trestné? Když je stará pár set let?

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

čtěte také:

Útok pražského muslimského duchovního na křesťanství

Džihád, experti a islámská koncepce spravedlivého násilí

Britská levice otevřeně podporuje islamizaci Londýna

Klíčová slova: mešita  | islamismus  | Lhoťan
2643 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683