"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Katolíci jsou živnou půdou pro konverzi k islámu, říká představitel Al-Káidy

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 19.5.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Podle dopisu zveřejněného u příležitosti prvního výročí smrti bin Ládina významný představitel Al-Káidy v lednu 2011 radil Usámu bin Ládinovi, že irští katolíci - a katolíci obecně - jsou zralí na konverzi k islámu.

Adam Gadahn Yahiye – který byl vychováván v Kalifornii jako protestant a v 17 letech konvertoval k islámu - řekl bin Ládinovi:

Všiml jsem si sympatií irského lidu k palestinské otázce a mírného zacházení irského soudního systému s muslimy obviněnými z terorismu a také neúčasti irských vojáků v Bushových křižáckých taženích (ačkoli se v řadách vojenských sil Evropské unie podíleli na výcviku somálské armády). Tuto zprávu výrazně pomohla připravit poslední ekonomická krize, která výrazně postihla Irsko a přinutila tamější mladé lidi hledat prostředky k obživě v zahraničí.

Další záležitostí je to, že v Irsku vzrostla zlost vůči katolické církvi poté, co byla odhalena řada sexuálních skandálů a podobně. Lidé tam směřují k sekularismu, přestože se předtím jednalo o nejvíce náboženskou zemi z ateistické Evropy. Proč bychom je tedy nemohli nasměrovat k islámu?“

„Také jsem přemýšlel o přípravě zprávy v arabštině pro křesťany v arabském regionu, abychom je vyzvali k přijetí islámu a varovali před spoluprací s vetřelci a nepřáteli islámu, kteří se staví proti islámskému státu,“ pokračoval Gadahn, který se krátce po své konverzi přestěhoval do Pákistánu. „Pak došlo k útoku na katolický kostel v Bagdádu provedený organizací Islámský stát v Iráku, kterou podporujeme a jež je - ať se nám to líbí nebo ne - známa jako Al-Káida v Iráku. Tento útok zastavil můj projekt a přípravu těchto dvou zpráv jsem poté ještě zvažoval.“

Pokud jde o katolicismus, Gadahn řekl, že „příslušníci této církve obecně mají v těchto dnech větší pochopení pro muslimy než protestanté a pravoslavní křesťané“, ačkoli dodal:

Nepopírám nepřátelství papeže a dalších církevních představitelů k islámu a muslimům - proč by ne, islám je největší hrozbou pro zachování kontinuity jejich moci, a to zejména v Evropě. Nepopírám, že posílají na nejrůznější místa misionáře, kteří vyzývají muslimy k odpadlictví. Ale já mluvím o veřejnosti, současné situaci a velikosti nepřátelství a rozsahu jednotlivých misijních aktivit. Nemůžeme srovnávat jejich úsilí v boji proti islámu s úsilím protestantů nebo s úsilím koptské církve a dalších nenávistných pravoslavných křesťanů.“

„Z toho vyplývá, že katolíci obecně jsou živnou půdou pro Boží volání a měli bychom je přesvědčit o spravedlivé věci mudžáhedínů, zvláště poté, co vzrostl hněv vůči mateřské církvi (Vatikánu) v důsledku jejich skandálů a politiky, kterou velká část tamější veřejnosti odmítá,“ pokračoval Gadahn.

„Ale útoky na křesťany v Iráku, jako byl atentát v Bagdádu a to, co se stalo dříve v Mosulu a podobně, nám nepomáhají předat toto poselství,“ řekl Gadahn. S odvoláním na teroristický útok na syrskou katolickou katedrálu v Bagdádu dodal, že „i když ti, o nichž se bavíme, pociťují zášť vůči mateřské církvi, obecně nebudou mít pochopení pro útoky na veřejnosti, na ženy, děti a muže v kostele při mši.“

Zdroj: Catholic Culture

http://res.claritatis.cz

čtěte také:

Na Univezitě Yale proběhla islámsko-křesťanská konference

USA: dveře profesora jsou urážlivé

Levice i krajní pravice v posteli s islamisty

Klíčová slova: náboženství  | USA  | islamismus
2865 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď