"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ne vynuceným konverzím k islámu a manželstvím bez souhlasu

Autor: Odjinud | Publikováno: 13.5.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Katoličtí aktivisté naléhají na nejvyšší soud, aby zastavil násilnosti a chránil oběti zneužívání. Apelují jménem tří mladých hinduistek donucených vzít si proti své vůli muslimy. V „násilném a bigotním prostředí ovládaném výhradně muži“ nemohou ženy projevit svobodnou vůli.

V tiskové zprávě zaslané AsiaNews P. Emmanuel Yousaf Masi a Peter Jacob, národní ředitel a výkonný tajemník katolické Národní komise pro spravedlnost a mír (NCJP), vyzvali pákistánský nejvyšší soud, aby zastavil vynucené konverze a chránil obětí zneužívání, zajistil spravedlnost a prosazoval dodržování lidských práv. V prohlášení křesťanští aktivisté naléhají na nejvyšší soud v zemi, aby znovu otevřel případ tří mladých žen (hinduistek Rinkel Kumari, Ashi Haleema a Laty), které byly donuceny konvertovat k islámu a provdat se za muslimské muže.

Podle zástupců NCJP se pákistánský právní systém stal zdrojem nespravedlnosti, protože zásada „svobodného souhlasu“ se používá volně nebo selektivně bez ohledu na společenskou situaci a životní okolnosti.

Nejen ve „výše uvedených případech, ale v mnoha případech tzv. konverzí žen náležejících k menšinám soudy nezjišťovaly věk konvertitky a nezajímaly se, zda muž (Ahmad Bašír) získal svolení od své první manželky podle muslimského zákona,“ píší oba zástupci NCJP.

Uplatňování zásady svobodné vůle bez ohledu na důkazy ve společnosti, kde náboženská svoboda a rovnost žen a mužů jsou pouhou fantazií, může vést k justičním omylům.

V „násilném a bigotním prostředí ovládaném výhradně muži“ právo a soudy nemohou vycházet z předpokladu, že ozbrojení a neozbrojení, menšina a většina, muži a ženy se těší stejně velké svobodě vůle.

Rozhodnutí nejvyššího soudu dne 18. dubna předat tyto ženy jejich manželům vyvolává vážné obavy mezi náboženskými menšinami v době rostoucí „náboženské nesnášenlivosti“ a demografického poklesu.

Z tohoto důvodu NCJP chce, aby soud pečlivěji prozkoumal tyto kauzy, jež vyvolávají pochybnosti, a pozorněji se zaměřil na to, jaké následky mohou mít jeho rozhodnutí. Podle této katolické komise by rozhodnutí mělo být prodchnuto „právními zásadami ochrany zranitelných“.

Podle P. Masi a Petera Jacoba „nejvyšší soud nebo vláda mohou zmírnit škody způsobené náboženskou různorodostí tím, že definují vynucenou konverzi v souladu s mezinárodními normami náboženské svobody, které mimo jiné zahrnují právo na rekonverzi“ k původnímu náboženství.

V tomto smyslu je třeba říci: „Když konverze proběhne současně s uzavřením manželství a nově obrácená žena se pak nemůže setkat se svými rodiči, pak se nejedná o svobodnou volbu náboženství.“

Zdroj: Asia News

http://res.claritatis.cz

čtěte také:

Na dovolenou do manželského pekla

Švédsko: nucené rozmísťování imigrantů

Červen 2005 – na návštěvě ve středověku II.

Klíčová slova: šáría  | žena  | islám
1559 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Uprchlíci již obohacují Německo. V Hessensku již oženili a vdali 125 děti ...Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Václav Havel omilostnil v roce 1990 pedofilního vraha Jaroslava Oplíštila a ten poté odnesl z nemocnice Na Bulovce sedmiměsíční holčičku Barborku, kterou pedofilně zneužil a zavraždil. Nyní je na svoboděŘízená invaze pokračuje: Už nejde o Syřany, stěhuje se sem Afrika. Elity chtějí sebevraždu Evropy. Nový mechanismus přerozdělování

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

,,Havel nám vyhověl. Ministr se zhroutil. Sověti nám řekli...” Generál Lorenc promluvil o roce 89Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana
Články autora
Průzkum
Volte s Němci! V Německu začínají 1. září volby do zemských parlamentů-sněmů. Obávaným looserem je merkelovská CDU a favoritem protiimigrační AfD. Koho byste volili Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď