"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Křesťanská mezinárodní solidarita a islámská nadřazenost

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 7.5.2012 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Česká sekce organizace „Křesťanská mezinárodní solidarita“ uveřejnila v čísle 2 /2012 svého Zpravodaje několik článků, týkajících se situace na Blízkém Východě.

 

Ing Monika Kahancová, nová výkonná ředitelka CSI ČR (Christian Solidarity International – Česká republika) v Slově úvodem připomíná, že pravoslavný Patriarcha Konstantinopole Bartoloměj byl pozván do tureckého parlamentu, aby představil své názory k návrhu nové turecké ústavy. Jeho slova o diskriminaci křesťanů, kteří jsou v Turecku občany druhé kategorie, podle ní dávají za pravdu spíše těm vládám evropských zemí, které odmítají vstup Turecka do EU. Paní Kahancová říká, že k jejich názoru se kloníme i my, a to přesto, že náš prezident Klaus prohlásil při návštěvě Turecka, že Česká republika si vstup Turecka do Unie přeje.

 

Nejvýznamnější je snad článek“Blízký a Střední východ – hrozí genocida.“ Píše se v něm:

Náboženským menšinám na Blízkém a Středním východě hrozí genocida. V rámci našeho nového projektu pro Blízký východ hledáme také politickou podporu pro náboženské menšiny v této oblasti.

 

30. listopadu 2011 jsme zahájili koordinovanou akci CSI -USA, CSI-Německo a CSI-Švýcarsko – varování před genocidou menšin na Blízkém a Středním východě. Apelovali jsme na prezidenta Obamu, spolkovou radovou Micheline Calmy-Rey a německého ministra zahraničí Guido Westerwelle, aby zabránili hrozící genocidě. (Paní Kahancová připomíná, že Česká pobočka CSI se připojuje k iniciativě dalších poboček CSI a zasílá dopis upozorňující na ohrožené křesťany na Blízkém východě našim čelným politickým představitelům- premiérovi vlády ČR, ministru zahraničí a prezidentu republiky.)

 

Seznámili jsme je s konkrétními požadavky.

 

Islámská nadřazenost

 

Podle odhadu CSI je v dané oblasti Blízkého a Středního východu ve hře osud asi 12 milionů lidí. V oblasti od Maroka po Pákistán mnohé poukazuje na genocidu již v minulosti. Aktuálnímu nebezpečí jsou vystaveny nemuslimské menšiny věřících v Iráku, Íránu, Súdánu, Sýrii, Egyptě, Pákistánu a arabských oblastech Palestiny. K ohroženým menšinám patří především křesťané, židé, bahai, jesidé, sabérové a ahmadis.

 

V dopise citujeme vrcholné politiky, kteří naše vážné nasazení sdílejí. Tak třeba francouzský prezident Nicolas Sarkozy v lednu 2011 řekl: „Nesmíme nechat bez povšimnutí, co stále zřetelněji přináší perverzní plán náboženské čistky na Středním východě.“ V dopise uvádíme násilnosti, které jsme zaznamenali od počátku tak zvaného Arabského jara. Často hrozí nebezpečí přímo od státní moci. Ať už jsou to činy státu nebo občanů, všechny vyrůstají z hluboce zakořeněné myšlenky islámské nadřazenosti, která nese rasistické znaky.

 

Tyto ideje nadřazenosti vedly ve dvacátém století k vymizení kvetoucích křesťanských společností v Turecku (Arménů, Řeků a Asyřanů). Byly také příčinou zániku židovských skupin v arabském světě. Stejná vražedná dynamika pokračuje i na počátku 21. století. Genocida musí být utlumena dříve, než bude pozdě.

 

CSI v dopise vedoucím politikům USA, Německa a Švýcarska varuje před hrozbou genocidy na Blízkém a Středním Východě a upozorňuje na negativní projevy „arabského jara.“ Již dříve jsme se obrátili se zvláštní žádostí na prezidenta Obamu. Žádali jsme, aby se ve svých projevech věnoval postavení genocidou ohrožených menšin v dotčených zemích.

 

Podle odhadu CSI je ohrožena budoucnost milionů příslušníků náboženských menšin ve společnostech, které potlačují náboženský pluralismus.

 

Už v minulosti varovali francouzský prezident Nicolas Sarkozy a bývalý prezident Libanonu Amin Gemayel před tímto nebezpečím.

 

CSI vyzývá oslovené politiky, aby se zasahovali o následující kroky:

 

1) Vyzvat generálního tajemníka OSN, aby zdůraznil hrozbu genocidy a přijal preventivní opatření na základě rezoluce Rady bezpečnosti 1366.

2) Podporovat demokratizační proces v oblasti a navázat jej na překonání islámského pojetí nadřazenosti.

3) Neposkytovat podporu a finanční dotace organizacím, které na místě podněcují náboženskou diskriminaci.

 

 

Příznaky před námi stojící genocidy na Blízkém a Středním východě

Vyvražďování národů se během staletí odehrávalo na rozličných místech a v rozličných dobách. Srovnáváme-li historické a sociální skutečnosti předcházející násilí, můžeme identifikovat určité faktory signalizující genocidu v delším časovém období a mohou tak sloužit jako varovné signály:

 

. Etnické nebo náboženské rozdíly jsou zvýrazňovány na základě jazyka, symbolů a psychických rozdílů.

. V multináboženské a multietnické společnosti chybí instituce, které by by upevňovaly integrační působení.

. Tvoří se autoritativní vládní tradice a chybí právní mechanismus.

. Panující elity jsou velmi nestabilní.

. Ve společnosti je rozšiřováno podezření, že určité náboženské menšiny jsou vlastně agenty cizí politické moci.

. Ve společnosti je rozšiřován světonázor založený na rasové nebo náboženské diskriminaci. Náboženské a rasové rozdíly odporují utopické vizi homogenní společnosti, která má být základem státní jednoty.

. Existují zákonné normy nebo sociální návyky, které podporují diskriminaci na základě rasy nebo náboženství.

. Státní i nestátní média rozšiřují v zemi nenávistnou propagandu. Příslušníci určité náboženské nebo etnické skupiny jsou líčení jako méněcenní, jako cizí elementy nebo podlidé.

. Dochází k výbuchům organizovaného násilí davů nebo k útokům jednotlivých atentátníků proti příslušníkům menšin.

. Diskriminace a násilí proti příslušníkům menšin zůstává pravidelně nepotrestáno.

. Prohlubuje se militarizace společnosti a masivně roste vliv nestátních teroristických skupin nebo milicí.

 

Ve většině zemí Blízkého a Středního Východu můžeme pozorovat buď některé, nebo všechny tyto jevy v reálné podobě!

 

Závěrem, Zpravodaj informuje, že hlavními úkoly CSI ČR v nadcházejícím období je navýšení přednáškové a mediální aktivity, jakož i zvýšení aktivity v oblasti získávání darů od větších firem a movitějších občanů.

 

A samozřejmě uvádí potřebné spojení:

 

Křesťanská mezinárodní solidarita -CSI P.O.Box 11

549 01 Nové Město nad Metují

tel. 491 470 084

777 966 180 Vodafone

737 852 903 T-Mobile

e-mail: csi@csi-cr.cz

 

Bankovní spojení.

ČSOB Československá obchodní banka

č.ú. 0278 125 043/ 0300

 

čtěte také:

 

Před rokem: Karikatury. Násilí ve jménu islámu

 

Nový začátek pro poislámštěné mladíky

 

Neohrožené svědectví

Klíčová slova: Turecko  | Turci  | Blízký východ
3877 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Jižní státy chtějí zas přerozdělovat imigrantyNová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletíVe stínu meče: Zápas o celosvětovou říšiVídeňský terorista chtěl útočit i v kostelíchPokusili se agenti Turku či Ázerbájdžánců zavraždit nepohodlného novináře na Slovensku?

ePortal.cz

Pomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne Pane ministře Plago! Žáci, studenti, učitelé a další pracovníci ve školství jsou v drtivé většině rozumní a svéprávní lidé, a ne pokusní králíci protagonistů nového, pokrokářstvím zmutovaného světového řádu

euPortal.cz

Komisařka Jourová jako loutka George SoroseOficiální vyjádření Evropské unie: Potřebujeme více imigrantů

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard

ParlamentniListy.cz

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akciSkandál ve Velichovkách. Pacienti měli zůstat v karanténě, odjeli se pobavit. Po návratu do lázní je seřvali a vyhodili bez náhrady
Články autora
Průzkum
Byly transparentnější volby v USA nebo v Bělorusku? Kde podle Vás byly volby transparentnější - v USA nebo Bělorusku?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď