"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Křesťanská mezinárodní solidarita a islámská nadřazenost

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 7.5.2012 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Česká sekce organizace „Křesťanská mezinárodní solidarita“ uveřejnila v čísle 2 /2012 svého Zpravodaje několik článků, týkajících se situace na Blízkém Východě.

 

Ing Monika Kahancová, nová výkonná ředitelka CSI ČR (Christian Solidarity International – Česká republika) v Slově úvodem připomíná, že pravoslavný Patriarcha Konstantinopole Bartoloměj byl pozván do tureckého parlamentu, aby představil své názory k návrhu nové turecké ústavy. Jeho slova o diskriminaci křesťanů, kteří jsou v Turecku občany druhé kategorie, podle ní dávají za pravdu spíše těm vládám evropských zemí, které odmítají vstup Turecka do EU. Paní Kahancová říká, že k jejich názoru se kloníme i my, a to přesto, že náš prezident Klaus prohlásil při návštěvě Turecka, že Česká republika si vstup Turecka do Unie přeje.

 

Nejvýznamnější je snad článek“Blízký a Střední východ – hrozí genocida.“ Píše se v něm:

Náboženským menšinám na Blízkém a Středním východě hrozí genocida. V rámci našeho nového projektu pro Blízký východ hledáme také politickou podporu pro náboženské menšiny v této oblasti.

 

30. listopadu 2011 jsme zahájili koordinovanou akci CSI -USA, CSI-Německo a CSI-Švýcarsko – varování před genocidou menšin na Blízkém a Středním východě. Apelovali jsme na prezidenta Obamu, spolkovou radovou Micheline Calmy-Rey a německého ministra zahraničí Guido Westerwelle, aby zabránili hrozící genocidě. (Paní Kahancová připomíná, že Česká pobočka CSI se připojuje k iniciativě dalších poboček CSI a zasílá dopis upozorňující na ohrožené křesťany na Blízkém východě našim čelným politickým představitelům- premiérovi vlády ČR, ministru zahraničí a prezidentu republiky.)

 

Seznámili jsme je s konkrétními požadavky.

 

Islámská nadřazenost

 

Podle odhadu CSI je v dané oblasti Blízkého a Středního východu ve hře osud asi 12 milionů lidí. V oblasti od Maroka po Pákistán mnohé poukazuje na genocidu již v minulosti. Aktuálnímu nebezpečí jsou vystaveny nemuslimské menšiny věřících v Iráku, Íránu, Súdánu, Sýrii, Egyptě, Pákistánu a arabských oblastech Palestiny. K ohroženým menšinám patří především křesťané, židé, bahai, jesidé, sabérové a ahmadis.

 

V dopise citujeme vrcholné politiky, kteří naše vážné nasazení sdílejí. Tak třeba francouzský prezident Nicolas Sarkozy v lednu 2011 řekl: „Nesmíme nechat bez povšimnutí, co stále zřetelněji přináší perverzní plán náboženské čistky na Středním východě.“ V dopise uvádíme násilnosti, které jsme zaznamenali od počátku tak zvaného Arabského jara. Často hrozí nebezpečí přímo od státní moci. Ať už jsou to činy státu nebo občanů, všechny vyrůstají z hluboce zakořeněné myšlenky islámské nadřazenosti, která nese rasistické znaky.

 

Tyto ideje nadřazenosti vedly ve dvacátém století k vymizení kvetoucích křesťanských společností v Turecku (Arménů, Řeků a Asyřanů). Byly také příčinou zániku židovských skupin v arabském světě. Stejná vražedná dynamika pokračuje i na počátku 21. století. Genocida musí být utlumena dříve, než bude pozdě.

 

CSI v dopise vedoucím politikům USA, Německa a Švýcarska varuje před hrozbou genocidy na Blízkém a Středním Východě a upozorňuje na negativní projevy „arabského jara.“ Již dříve jsme se obrátili se zvláštní žádostí na prezidenta Obamu. Žádali jsme, aby se ve svých projevech věnoval postavení genocidou ohrožených menšin v dotčených zemích.

 

Podle odhadu CSI je ohrožena budoucnost milionů příslušníků náboženských menšin ve společnostech, které potlačují náboženský pluralismus.

 

Už v minulosti varovali francouzský prezident Nicolas Sarkozy a bývalý prezident Libanonu Amin Gemayel před tímto nebezpečím.

 

CSI vyzývá oslovené politiky, aby se zasahovali o následující kroky:

 

1) Vyzvat generálního tajemníka OSN, aby zdůraznil hrozbu genocidy a přijal preventivní opatření na základě rezoluce Rady bezpečnosti 1366.

2) Podporovat demokratizační proces v oblasti a navázat jej na překonání islámského pojetí nadřazenosti.

3) Neposkytovat podporu a finanční dotace organizacím, které na místě podněcují náboženskou diskriminaci.

 

 

Příznaky před námi stojící genocidy na Blízkém a Středním východě

Vyvražďování národů se během staletí odehrávalo na rozličných místech a v rozličných dobách. Srovnáváme-li historické a sociální skutečnosti předcházející násilí, můžeme identifikovat určité faktory signalizující genocidu v delším časovém období a mohou tak sloužit jako varovné signály:

 

. Etnické nebo náboženské rozdíly jsou zvýrazňovány na základě jazyka, symbolů a psychických rozdílů.

. V multináboženské a multietnické společnosti chybí instituce, které by by upevňovaly integrační působení.

. Tvoří se autoritativní vládní tradice a chybí právní mechanismus.

. Panující elity jsou velmi nestabilní.

. Ve společnosti je rozšiřováno podezření, že určité náboženské menšiny jsou vlastně agenty cizí politické moci.

. Ve společnosti je rozšiřován světonázor založený na rasové nebo náboženské diskriminaci. Náboženské a rasové rozdíly odporují utopické vizi homogenní společnosti, která má být základem státní jednoty.

. Existují zákonné normy nebo sociální návyky, které podporují diskriminaci na základě rasy nebo náboženství.

. Státní i nestátní média rozšiřují v zemi nenávistnou propagandu. Příslušníci určité náboženské nebo etnické skupiny jsou líčení jako méněcenní, jako cizí elementy nebo podlidé.

. Dochází k výbuchům organizovaného násilí davů nebo k útokům jednotlivých atentátníků proti příslušníkům menšin.

. Diskriminace a násilí proti příslušníkům menšin zůstává pravidelně nepotrestáno.

. Prohlubuje se militarizace společnosti a masivně roste vliv nestátních teroristických skupin nebo milicí.

 

Ve většině zemí Blízkého a Středního Východu můžeme pozorovat buď některé, nebo všechny tyto jevy v reálné podobě!

 

Závěrem, Zpravodaj informuje, že hlavními úkoly CSI ČR v nadcházejícím období je navýšení přednáškové a mediální aktivity, jakož i zvýšení aktivity v oblasti získávání darů od větších firem a movitějších občanů.

 

A samozřejmě uvádí potřebné spojení:

 

Křesťanská mezinárodní solidarita -CSI P.O.Box 11

549 01 Nové Město nad Metují

tel. 491 470 084

777 966 180 Vodafone

737 852 903 T-Mobile

e-mail: [email protected]

 

Bankovní spojení.

ČSOB Československá obchodní banka

č.ú. 0278 125 043/ 0300

 

čtěte také:

 

Před rokem: Karikatury. Násilí ve jménu islámu

 

Nový začátek pro poislámštěné mladíky

 

Neohrožené svědectví

Klíčová slova: Turecko  | Turci  | Blízký východ
4182 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683