"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Poslanci se snaží zakázat výstavbu kostelů v Kuvajtu, zpřísněny zákony bránící konverzím

Autor: Odjinud | Publikováno: 5.5.2012 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Poslanec kuvajtského parlamentu připravuje návrh zákona, který zakazuje výstavbu kostelů a dalších budov sloužících k pořádání neislámských bohoslužeb; jeho kolegové se mezitím snaží do zákonů proti konverzím zapracovat trest smrti.

Poslanec Usáma al-Munawer původně prohlašoval, že má v plánu předložit návrh zákona požadující odstranění všech stávajících kostelů ze země, později však upřesnil, že již postavené kostely mohou zůstat stát a zákon pouze zakáže výstavbu nových. Jiný poslanec, který návrh podporuje, k situaci poznamenal: „S přihlédnutím k počtu příslušníků křesťanské menšiny je již v Kuvajtu kostelů příliš mnoho.“ Křesťané tvoří přibližně 13 procent obyvatel země, ve většině případů se však jedná o cizí státní příslušníky.

Mezitím získává nové ostří také kuvajtský zákon o rouhání. Todd Nettleton z naší sesterské misie ve Spojených státech uvedl: „Pokud by tento návrh prošel schvalovacím řízením a byl přijat, svědectví o Kristu by mohlo pro člověka obviněného a usvědčeného z rouhání znamenat trest smrti.“

Zatímco ústava chrání svobodu náboženského vyznání, současně přiznává islámu status státního náboženství a islámský právní řád šaría považuje za důležitý zdroj legislativy. Konverze od islámu k jinému náboženství není povolena, naopak vláda aktivně podporuje misijní aktivity sunnitských muslimů. Návrh již prošel prvním hlasováním, nicméně bude se o něm hlasovat ještě jednou a také ho musí podepsat nejvyšší představitel země.

Modlete se za zrušení zmíněných zákonů. Modlete se, aby byla sílící opozice doprovázena nárůstem smělosti křesťanů (Skutky 4,29–31). Modlete se za další šíření evangelia v zemi, aby nevěřící lidé v Kuvajtu mohli vidět, že Bůh, kterému křesťané slouží a kterému skládají poctu, je jediným skutečným Bohem s nejvyšší autoritou nade vším.

Více informací o pronásledování v Kuvajtu naleznete na stránce Kuwait Country Report.

Zdroj: www.persecution.net

(Hlas mučedníků USA, Mission Network News)

http://www.hlas-mucedniku.cz

čtěte také:

Spor o užití slova "Alláh" přerostl v Malajsii v útoky na kostely a školu

Vahábité v Bosně a Hercegovině připravovali útoky na kostely

Indonésie: Muslimové zapálili kostely na protest proti „mírnému“ rozsudku za rouhání.

Klíčová slova: náboženství  | islám  | křesťanství  | pronásledování
1981 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683