"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Bolest druhých aneb slovo k pohoršeným muslimkám

Autor: Zdeněk Müller | Publikováno: 15.4.2012 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Opakovaně se s tím v rozhovorech s Vámi setkávám, neméně jako ve Vašich reakcích na mé texty. Uráží Vás karikatury islámského proroka a neúctu k náboženství byste si přály trestat. Voláte po spravedlnosti a žádáte její naplňování podle Vaší míry. Kupodivu jste to převážně Vy, naše aktivní muslimky, kdo zpravidla mluví a proto mé slovo by tentokrát mělo zamířit přímo k Vám.

Neberu Vám právo se pohoršovat na karikováním, které celkem bezdůvodně vztahujete na sebe a ze sebe činíte advokátky pohoršených a rozhořčených. Pouze v duchu moderního práva, které je výhradně pozemské, nikoliv boží, což znamená po lidsku nedokonalé, Vám a Vašim souvěrcům nechci přiznat oprávněnost brát spravedlnost do vlastních rukou. Dokonce nejsem ochoten ani tomuto sklonu a pokušení rozumět, chápat ho a takto jaksi omlouvat.

Pokud chcete žít v otevřené společnosti a užívat jejích výhod, budete muset občas snášet její nevýhody. A k tomu patří, že se náboženství, které uctíváte, ale i vírám jiným, čas od času někdo vysměje a Vy to budete muset snést, případně se obrátit na soud se žalobou na pohrdání náboženstvím a jeho urážku s rizikem, že Vám nedá za pravdu. Pokud trváte na tom, že taková demokracie založená na humanismu universalistickém, nikoliv parciálním, není spravedlivá a dobrá, máte, pokud vyloučím, že byste chtěly vydírat ostatní zápalnými láhvemi a terorem, dvě možnosti.

Po vzoru salafistů se uchýlit do ústraní a tam žít v izolaci, chráněny před riziky, které přináší zkažený moderní svět. Anebo pracovat pro budoucnost a pokusit se někdy příště liberální demokracii přehlasovat a pak ji odstranit ve jménu světlých zítřku nějaké demokracie islámské nesené důstojnými, bohulibými, zbožnými a tolerantními muslimy s otevřenou náručí pro všechny lidi dobré vůle odevzdat se Alláhovi.

Proti takovému vývoji může Západ sotva co dělat, chce-li zůstat demokratický. Protože demokracie není stav jednou provždy daný, nýbrž je to vzorec uspořádání světa , který prochází doslova každodenním plebiscitem. I pro nás, obhájce demokracie liberální, zbývají také dvě možnosti. Buď vsadíme na to, že principy tržní ekonomiky a individuální touha po materiálním blahu posléze rozloží frontu islámských horlivců, kteří stojí v první řadě nepřátel otevřené společnosti.

Anebo se vydáme cestou dialogu, cestou hledání lidského smíru, jehož cílem nebude zkrocením lidí božími pravdami, nýbrž zkrocení bohů, náboženských i lidsky modlářských, ve jménu lidské rovnosti a demokracie, tohoto sice jen lidského, nedokonalého, leč stále nejlepšího nástroje rovnoprávných a svobodných občanů.

A ještě bych Vám doporučil nezlobit se na humor druhých a pokud Vám vadí, mávnout nad ním rukou. Určitě by Vám také prospělo, kdybyste se nebraly až tak příliš vážně. Něco takového cestu k humoru usnadňuje. Humor je totiž takovým ventilem, který odlehčuje přílišný respekt. A přílišný respekt, přílišná bdělost nad ctností nezřídka ctnostnost degraduje a mění v antictnostnost. Příliš ctnostní se stávají obětí vlastního sebeklamu a sebeuspokojení.

Dnešní islám nabízí hojně příkladů takového počínání. Ať je to bdělost nad dodržováním závazku cudnosti pro ženy, anebo křečovité požadování spravedlnosti, popřípadě její vynucování hrozbami, násilím a revanší. Ctnosti uplatňované striktně se stávají neúnosnými, ba škodlivými jak pro samotné ctnostné, tak i pro ostatní. A spravedlnost uplatňovaná příliš důsledně a bez ohledu na různé komplikace a polehčující okolnosti přestupku, se mění v nelítostnou krutost a stává se zástěrkou samolibé pýchy.

A nakonec zpět k prorokovi Vašeho náboženství. Možná by stálo za to zamyslet se nad tím, zda křečovité lpění na jeho nedotknutelnosti, byť jak samy musíte přiznat, to byl jen člověk, i když skrze něho mluvil Alláh, se nepřevrací v něco záporného, co podle Vás islám není a být nechce. Přehnaná úcta se může, jak známo, měnit v brutalitu, v necitlivost k lidskému trápení a v lhostejnost k bolesti druhých. Anebo bolest těch druhých je jiná než Vaše a navíc snad zasloužená?

blog.idnes.cz - Zdeněk Müller

čtěte také:

Muslimky musí sundat v autobuse závoj

Plavčík málem dostal petanquovou koulí – muslimky se chtěly koupat v burkinách

Ani děvky ani děvečky vs. lupiči v islámském celozávoji

Klíčová slova: islamizace  | žena  | džihád
2865 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičkuPoliticky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

To je fakt padlé na hlavu, k čemu vede zvrácená genderová teorie. V anglickém východním Sussexu přikázali dívkám chodit do školy v kalhotáchPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání
Články autora
Průzkum
Volte s Němci! V Německu začínají 1. září volby do zemských parlamentů-sněmů. Obávaným looserem je merkelovská CDU a favoritem protiimigrační AfD. Koho byste volili Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď