"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Katolická charita vyzývá Evropskou unii, aby pomáhala přistěhovalcům přivést jejich rodiny

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 14.4.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Katolická charita Caritas Europa vyzvala Evropskou unii, aby zajistila, že si přistěhovalci budou moci přivést své rodiny, když se asimilují ve zdejších zemích.

„Znepokojuje nás současná praxe v některých členských státech EU, které brání migrantům a uprchlíkům žít opět se svými rodinami,“ řekl generální sekretář Caritas Europa Jorge Nuno Mayer.

V otevřeném dopise výkonná rada Caritas Europa – která řídí 49 členských charitativních organizací – naléhá na EU, aby usilovala „co nejdříve zajistit povolení k pobytu pro rodinné příslušníky migrantů“.

EU zahrnuje 27 suverénních členských států s celkovým počtem více než 500 milionů obyvatel.

Během zasedání v Bruselu ve dnech 13.-15. března zástupci Caritas uvedli, že chtějí lepší praktické využívání stávající směrnice EU o slučování rodin, což je právní akt, který umožní přistěhovalcům přivést své rodiny do Evropy.

Charitativní organizace sdělila, že cílem směrnice je podpora rodin přistěhovalců v EU, a vyzvala k vytvoření záruk rovného přístupu a „nediskriminace“ příslušníků národností z nečlenských států EU a jejich rodinných příslušníků, především na „trhu práce, ve vzdělávání a při odborné přípravě“.

Zdroj: Catholic News Agency

http://res.claritatis.cz

čtěte také:

Britská katolická škola přestoupila na islám

Katolická Itálie chce zakázat burky

Mučednictví pro Krista a misie islámu v Evropě

Klíčová slova: EU  | imigrace  | přistěhovalectví
2137 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Francie: Islámo-fašizmus ven !Video: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményKarikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Dánská premiérka povede razii na ‚nezápadní‘ mladíky obtěžující rodilé DányProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Flegr: Krematoria to utáhnou. Bude hůř, pozor na Vánoce. Nikdo z odborníků se mi neomluvilDohra masakru z Francie: Muslimové mají právo Francouze potrestat, napsal bývalý premiér
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď