"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Katolická charita vyzývá Evropskou unii, aby pomáhala přistěhovalcům přivést jejich rodiny

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 14.4.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Katolická charita Caritas Europa vyzvala Evropskou unii, aby zajistila, že si přistěhovalci budou moci přivést své rodiny, když se asimilují ve zdejších zemích.

„Znepokojuje nás současná praxe v některých členských státech EU, které brání migrantům a uprchlíkům žít opět se svými rodinami,“ řekl generální sekretář Caritas Europa Jorge Nuno Mayer.

V otevřeném dopise výkonná rada Caritas Europa – která řídí 49 členských charitativních organizací – naléhá na EU, aby usilovala „co nejdříve zajistit povolení k pobytu pro rodinné příslušníky migrantů“.

EU zahrnuje 27 suverénních členských států s celkovým počtem více než 500 milionů obyvatel.

Během zasedání v Bruselu ve dnech 13.-15. března zástupci Caritas uvedli, že chtějí lepší praktické využívání stávající směrnice EU o slučování rodin, což je právní akt, který umožní přistěhovalcům přivést své rodiny do Evropy.

Charitativní organizace sdělila, že cílem směrnice je podpora rodin přistěhovalců v EU, a vyzvala k vytvoření záruk rovného přístupu a „nediskriminace“ příslušníků národností z nečlenských států EU a jejich rodinných příslušníků, především na „trhu práce, ve vzdělávání a při odborné přípravě“.

Zdroj: Catholic News Agency

http://res.claritatis.cz

čtěte také:

Britská katolická škola přestoupila na islám

Katolická Itálie chce zakázat burky

Mučednictví pro Krista a misie islámu v Evropě

Klíčová slova: EU  | imigrace  | přistěhovalectví
2272 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď