"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kandidát Suverenity Libor Matouš zatlouká, že je muslim

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 6.3.2012 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Již od podzimu 2010 koluje v české společnosti informace o tom, že místopředseda jihomoravské organizace strany Suverenita blok Jany Bobošíkové Libor Matouš byl, či ještě je, muslim. Poprvé na tuto souvislost upozornila v roce 2010 exmuslimka Pavlina Bitarová na sociální síti facebook.com ve skupině Islám v České republice nechceme.

Můžeme si říci, že vlastně na tom jestli volební kandidát a čelní představitel Suverenity je či byl muslim nic není, ale … Ale je zarážející chováni jak pana Matouše, tak jeho stranických kolegů.

Libor Matouš je nejen místopředsedou Suverenity v jihomoravském kraji, ale také byl kandidátem do parlamentních voleb v roce 2009 a komunálních voleb v roce 2010. Dnes se spekuluje o jeho možné kandidatuře do nadcházeních podzimních krajských voleb.

V následnících řádcích se budu držet jen těch faktů, které mohu 100% prokázat, protože při přípravě tohoto článku mi napsala předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková mail z něhož lze pochopit i možnost, že pokud nezapřu, že Libor Matouš byl muslim a veřejně to nebudu zamlčovat, tak na mně podají žalobu …


Ale věren staré novinářské tradici a zásadě, že je třeba informovat co nejvíce pravdivě o politicích a jejich pozadí se rozhodně nenechám zastrašit takovýmto vyhrožováním a klidně půjdu i před soud, který bude řešit jestli Libor Matouš byl muslim nebo ne. Byť takovýto občanský spor bud nejspíše divadlem jenž v české historii, a možná i historii Evropy nemá obdoby.

Tedy, Libor Matouš se k islámu dostal před několika roky. Důvody kterého k tomu vedly neznám, ale v době kdy jsem působil v brněnské mešitě a Islámské nadaci v Brně si dobře pamatuji na jeho neoficiální „islámský“ sňatek s muslimkou Erikou Y. S. dne 7. 10. 2005. Pamatovat si to musím, neboť zástupcem nevěsty byl Jalal Atassi (místopředseda Islámské nadace v Brně), svědky já a Mohammad Khaled Atassi. Sňatek byl potvrzen jako „dle islámského ritu“ Muneebem Hasanem Alrawim (předseda Islámské nadace v Brně).

Libor Matouš byl s určitosti muslimem do komunálních voleb v roce 2010, kdy sbíral pro svou kandidaturu podporu, včetně finanční, mezi brněnskými muslimy. Kolik přesně vybral nikdo neví, ale spekulovalo se o desítkách tisíc až statisících. Mezi lidmi jenž mu přispěli byli Muneeb Hasan Alrawi (předseda Islámské nadace v Brně), Husham Al Shigagi (směnárník a jeden ze zakladatelů Islámské nadace v Brně) a Bader Mea Eknaifith (majitel jazykové školy Alfirdaus v Brně). Tyto dary na jeho volební kampaň nejspíše nebyly vůbec zaevidované, neboť podle Jany Bobošikové nejsou v účetnictví Suverenity, žádné dary od žádného muslima.

Libor Matouš také ještě jako muslim navštívil v doprovodu pana  Bader Mea Eknaifith Kuvajt (dále také s Erikou Y. S.  Egypt a byl také v Saudské Arábii na pouti hadž) a v době svého „muslimování“ občas předčítal páteční kázání.

Libor Matouš po zveřejnění svého „muslimování“ v rozhovoru pro Parlamentní listy nejen popřel svou příslušnost k muslimské komunitě, ale i to, že někdy byl v Saudské Arábii: „Anonymové vyskakující pod falešnou identitou také píší, že mám v pase vízum ze Saudské Arábie. Ano, nějaká víza v pase mám, ale musím je zklamat, žádné není ze Saúdské Arábie.“ Přitom mi ještě v době, kdy chodil do brněnské mešity řekl, že byl i na slavnostní večeři pořádané saúdskoarabskou ambasádou v Praze. Obdobně se zúčastňoval i islámských táboru pořádaných Svazem muslimských studentů (například v Třebíči) a je zachycen na mnoha fotografiích z těchto různých akcích.

Od prvního zveřejnění celého případu v roce 2010 uběhly již dva roky a předpokládal jsem, že si již pan Matouš vše vyříkal se svými stranickými kolegy. Oslovil jsem tedy paní Bobošikovou se žádosti o jejich vyjádření. Libor Matouš totiž bude možná jedním ze svědků v případném soudním řešení antisemitských projevů a islámského extremismu v brněnské mešitě v souvislosti s pátečními kázáními v překladu čtenými Lukášem Větrovcem.

Reakce Jany Bobošikové byla pro mě trochu překvapila. Podle jejího vyjádřeni nikdy nebyl pan Libor Matouš muslimem a pokud budu v mediích či jinak šířit tyto nepravdivé informace, tak podnikne Suverenita právní kroky proti mé osobě.

Vzhledem, že jsem informace o jeho islámském období již zmínil v knize „Islám a islamismus v České republice“ a v několika článcích očekávám oznámení žaloby ze strany lídru Suverenity každým dnem a již se těším na defilé desítek muslimů před českým soudem, kde budou popisovat islámskou minulost Libora Matouše. Pokud by se o jeho islámské minulosti rozhodl lhát někdo z okruhu vedení Islámské nadace v Brně, což reálné je neboť Libor Matouš se svou přítelkyni byli jejich blízkými rodinnými přáteli a zároveň po mém odpadnutí od islámu mohou mít touhu se mi pomstit, jsou zde ještě desítky řadových muslimů, kterým může jit opravdu o dobře jméno islámu a pravdu a nebudou tedy před soudem lhát a křivě přísahat.

Čtenář se může divit proč mi tolik jde o přiznáni pravdy ze strany Libora Matouše a jeho stranických kolegů, ale proto musí pochopit podstatnou věc. Jednak Libor Matouš byl mnohokrát svědkem antisemitských a extremistických názoru v islámské nadaci v Brně a jeho svědectví by mohlo pomoci vyřešit policejní vyšetřováni, ale když lže o svém islámském období, tak může lhát i v tomto a snažit se krýt islámské extremisty.

A je také potřeba rozetnout atmosféru, která jeho chováním vznikla, nebo´t stále více lidi na Brněnsku má dojem, že Libor Matouš je stále „tajným“ muslimem a může mít kontakty na islamistické prostředí. Jeho jasné veřejné přiznáni pravdy by pomohlo tedy vyřešit více věcí.

Česká spisovatelka Soňa Diartová v reakci na nepravdivé odpovědi Libora Matouše napsala: „Byl jste, Libore, jen nástrojem. Nechal jste se opít slávou. Můžete se teď vrátit do brněnské mešity? Nejde o mešitu, jde o Váš vnitřní pocit a o Vaše svědomí.“

Věřím, že v této zemi už konečně začne mít větší sílu poctivost, než miliony vydávané na propagaci zkorumpovaných partají, které si mohou koupit téměř cokoliv a kohokoliv.

Věci, které nás zničí: politika bez principu, potěšení bez svědomí, bohatství bez práce, poznání bez charakteru, podnikáni bez morálky, věda bez lidskosti a zbožná úcta bez ochoty obětovat se.
Mahatma Mohandas K. Gandhí

Osobní stránky Libora Matouše naleznete zde

http://www.shekel.cz

čtěte také:

Bojovník proti mešitám: Děsím se statisíců muslimů

Čeští muslimové kandidují v komunálních volbách

Šokující varování českého muslima: Na lidi kolem mešit pozor

Klíčová slova: mešita  | Česká republika  | islám
3285 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičkuPoliticky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

To je fakt padlé na hlavu, k čemu vede zvrácená genderová teorie. V anglickém východním Sussexu přikázali dívkám chodit do školy v kalhotáchPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď