"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rakouská protiunijní pravice FPÖ v kurzu - těží z nereformovatelnosti tradičních stran

Autor: -bj- | Publikováno: 7.2.2012 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Španělský deník El País se koncem minulého týdne poměrně zevrubně a fundovaně pověnoval posilující rakouské rezolutně pravicové straně Svobodných FPÖ. Protiislámistická a protievropská Rakouská strana svobodných v čele s jejím dynamickým a charizmatickým leadrem Heinzem-Christianem Strachem se za poslední měsíce co do voličské popularity vyšplhala na pozici jedné ze dvou nejsilnějších stran v zemi. Podle El País ji dělí od prvenství socialistů (28 %) pouhý jeden procentní bod.

Důležitější však je její vzestupná tendence založená na nejpalčivějších preferencích voličů: zastavení imigrace a islamizace (Rakousko je dnes již z více než 10 % muslimské) a zastavení podpory krachujícím státům EU. Strache podal např. stížnost k Evropskému soudnímu dvoru pro lidská práva na finanční pomoc své vlády Řecku a rakouskou vládu socialistů nazval sektou EU.

V těchto věcech socialisté, lidovci a zelení nejsou schopni reformace (kterou by ovšem poněkud negovaly své dosavadní působení), a přicházejí tak o voliče ve prospěch FPÖ. Navíc stále ještě nemalá část analytiků věří, že by se stávající nárůst protiunijních a proticizineckých stran mohl dát zastavit dobře pojatou vysvětlovací agitací a varováním před důsledky rozchodu s konceptem EU. Zdá se ovšem, že tuto dobu již propásly, a jedinou volbou je reformovat a adaptovat na současnou realitu a vůli voličů svůj dosavadní EU-konformní politický koncept, jak na to ostatně přistoupili socialisti ve Francii, stejně jako Sarkozyho UMP.

zdroje:
http://internacional.elpais.com/internacional/2012/02/02/actualidad/1328186195_892405.html
http://identitaria.es/2012/01/26/el-partido-de-la-libertad-de-austria-fpo-calienta-motores/
http://de.wikipedia.org/wiki/Heinz-Christian_Strache
http://www.presseurop.eu/es/content/article/225431-las-cabezas-de-turco-de-los-populistas-austriacos
http://www.elpais.com/fotografia/internacional/Crisis_economica/Crisis_deuda_europea/Zona_euro/Viena/Xenofobia/Recesion_economica/Crisis_financiera/Austria/Europa_occidental/Europa/Economia_europea/elpfotint/20120202elpnepint_5/Ies/

čtěte také:

Izraelský politik: Program rakouských Svobodných je košer

Evropská pravice v Izraeli - na konferenci proti islámskému terorizmu

Rakouská ryzí pravice (FPÖ) má rovněž našlápnuto vládnout

Klíčová slova: EU  | přistěhovalectví  | Rakousko  | vlastenectví
2559 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď