"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Přišlo mailem: Ponaučení Arabům. Nestačí mít miliardy, k nim je zapotřebí i kousek fungujícího mozku

Autor: Redakce | Publikováno: 2.2.2012 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Tento novotou vonící Airbus 340-600 - největší letadlo pro civilní přepravu kdy postavené - stojí čerstvě vytažené ze svého hangáru v místě své výroby - městě Toulouse. Na svém kontě nemá ještě ani hodinu ve vzduchu.

Arabská posádka společnosti Abu Dhabi Aircraft Technologies (ADAT)  nastoupí, aby provedla pozemní kontrolu jako je zkouška motorů před převzetím stroje leteckou společností Etihad Airways v Abu Dhabi.

Tým ADAT roluje stroj A340-600 na místo určené pro zkoušku motorů. A pak tedy vytočí motory na maximum v letadle naštěstí bez cestujících. Jelikož si ale nepřečetli pokyny pro test motorů, nedošlo jim, jak lehký stroj bez cestujících ve skutečnosti je.

V cockpitu spustil zvukový signál upozorňující na připravenost stroje ke startu ve fázi, kdy 4 motory běží na maximum výkonu. Palubní počítače z toho usoudily, že posádka bude skutečně startovat, ale nebylo provedeno potřebné nastavení dalších parametrů (klapky, kormidla atd.)

Jeden z přejímacího týmu ADAT se rozhodl vytáhnout jistič senzoru blízkosti země, aby hlasité zvukové varování umlčel. To uvede omylem řídící systém letadla a ten se chová jako v situaci, kdy je stroj již ve vzduchu.

Počítače tedy automaticky uvolnily brzdy a vyslaly stroj vší silou vpřed. S následujícím výsledkem...

Tým Abu Dhabi Aircraft Technology vůbec netušil, že jde o bezpečnostní prvek bránící tomu, aby pilot omylem přistál s aktivovanými brzdami
 

Ani jeden ze sedmi členů arabské posádky nebyl dost chytrý na to, aby stáhnul výkon motorů a tak se stalo, že stroj za USD 200 milionů narazil do "stavěcí bariéry", o kterou se kompletně zničil. Rozsah zranění "odborníků" na palubě není znám v důsledku embarga na informace o této události.
 

Bylo tomu tak proto, že šíření informací o této události bylo považováno za urážku muslimských Arabů.

Až v poslední době se začínají objevovat záběry z této katastrofy.


Letadlo za 200 milionů dolarů se setkalo se zdí a zeď přece jen zvítězila.

Ponaučení: Nestačí mít miliardy, k nim je zapotřebí i kousek fungujícího mozku!

Klíčová slova: humor  | politická korektnost  | islám
4148 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď