"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kdo stojí za bombou v pražské škole?

Autor: Bohumil Polívka | Publikováno: 29.1.2007 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Musel dobře znát islám nebo dokonce pochází z muslimské komunity. Řeč je o člověku, který poslal před necelými dvěma týdny anonym hrozící církevním školám. Odpovídaly tomu formulace odkazující na Korán a Alláha, které používal.

MF Dnes přišla se zajímavými informacemi ohledně nedávného výhružného dopisu, ve kterém neznámý anonym hrozil pražským školám výbuchem.

Viz článek na iDNES.cz zde.

Kvůli dopisu se dokonce sešla pracovní skupina při vládě, ve které jsou i zástupci policie a tajných služeb. Premiér Topolánek uspořádal tiskovou konferenci.

Další dotek horkého pouštního větru islámského terorismu v našich luzích a hájích. Ovšem jen islámského terorismu jako fenoménu, protože současná situace nás sice nutí brát podobné záležitosti velmi vážně, ale v této konkrétní kauze budou muslimové zřejmě nevinně.

Vše svědčí o tom, že jde o dílo osamělého fanatika. Těžko připsat Al-Káidě či jiné mezinárodní organizaci dopis, který byl „psán velmi inteligentně a nebyla v něm žádná interpunkční chyba". Sehnat si odborníka na češtinu kvůli jednomu anonymu by se jí nevyplácelo.

Ani to není styl komunity českých muslimů. Jejich dlouhodobý systematický přístup k věci je snažit se působit co nejhodnověrnějším a nejmírumilovnějším dojmem. Pokud vědí, že jsou mezi svými, padají z nich zajímavá slova, ale podobná akce by byla pod jejich úroveň a rozhodně by jim neprospěla.

Vše svědčí pro to, že jde o čin osamělého fanatika, který vůbec nemusí být muslimem. Alespoň dle mého skromného názoru. Podle policie sice nejde o běžného psychopatického anonyma - ten, kdo dopis psal, musel být vzdělaný a inteligentní – nicméně každý jen trochu šikovnější člověk dokáže na internetu během krátké doby nasbírat nepřeberné množství informací o islámu, včetně originálního znění všech súr v arabštině. Pak stačí kliknout na Ctrl+C, otevřít Word a za chvíli už může tisknout. Něco jiného by byla možnost vyčíst z textu znalost vnitřního prostředí islámských komunit, to už by bylo na pováženou. Nic takového ale z dostupných informací nevyplývá.

Zajímavým rysem je zaměření autora anonymu na církevní školy. To o něčem svědčí. Radikální muslimové mají obecně nenávistný vztah k naší kultuře, proč by se zaměřovali především na církev? Vždyť ta je pro ně ještě nejmenším nepřítelem, křesťané jsou přece „lidé knihy“ a uctívají proroka Isu ben Mirjam (Ježíše, syna Mariina), byť věří, že nejde o Božího syna…

Působí to spíše tak, že dělící linie mezi „my“ a „oni“, tedy mezi těmi na teroristově straně a těmi ostatními, neleží mezi světem islámu a křesťanství, ale uvnitř naší civilizace. Autor může být fanatický ateista, nebo někdo, kdo nenávidí církevní školy (třeba proto, že do jedné kdysi chodil), zavržený člen nějaké církve nebo prostě vyšinutý fanatik, jehož motivy se nedají jen tak snadno rozplést.

Samozřejmě, existuje možnost, že to byl nějaký muslim. Třebas někdo, kdo se cítí v jejich komunitě nedostatečně uznávaný, a chtěl spolubojovníkům ukázat, „jak se to dělá“. K této možnosti bych si ale dovolil být velmi skeptický.

Viz též:

http://zpravy.idnes.cz/mf-dnes-anonym-hrozi-desitkam-skol-vybuchem-fzp-/domaci.asp?c=A070111_234300_domaci_mad

http://zpravy.idnes.cz/policie-vybusniny-nenasla-skoly-bude-dal-hlidat-ftg-/domaci.asp?c=A070112_111258_domaci_joh

http://zpravy.idnes.cz/v-cirkevnich-skolach-se-po-hrozbach-opet-uci-fzk-/domaci.asp?c=A070114_223214_domaci_dp

http://zpravy.idnes.cz/skolam-hrozil-clovek-znaly-islamu-d51-/krimi.asp?c=A070123_221902_krimi_ost


autor je redaktorem Eurabia.cz

4069 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683