"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Urgentní úkol finské vlády: Zabránit sestěhovávání imigrantů!

Autor: -bj- | Publikováno: 7.12.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Sociální rozklad a výbušnost imigrantských předměstí evropských velkoměst dnes již nikoho nenechává na pochybách, že ghetoizace imigrantů představuje nejen závažný sociální problém, ale i závažné riziko pro veřejnou bezpečnost, kterým je bujení trestné činnosti toho nejbrutálnějšího druhu (kropení francouzských policistů kalašnikovy apod.).

Pokud tomu ministři sociálních věcí dříve nechtěli věnovat pozornost, musí tomu nyní věnovat nemalou energii, náklady a síly jejich kolegové pro vnitro.

Finská ministryně bydlení a komunikací Krista Kiuruová minulý týden varovala finskou odbornou veřejnost a vládu před sociální nerovností a fragmentací v příměstských čtvrtích. Rozvoj chudinských imigrantských čtvrtí identifikovala jako netolerovatelné společenské riziko a vyzvala vládní kabinet k urgentnímu řešení, než bude pozdě. Sama několik návrhů řešení předložila.

Zdá se, že finská ministryně sociálních věcí nehodlá zaspat dobu a zpronevěřit se svým kompetencím, a volá zavčasu k rozhodné preventivní akci.

Neudělali takhle náhodou čeští soudruzi sociálních věcí někde chybu a nenechali si ujet vlak do Šluknovského výběžku? A vyvodí z toho vedoucí vlády patřičné konsekvence dříve než občané? Notabene, když si jiní evropští sociální ministři své úkoly dokážou plnit střízlivě a řádně?

zdroje:

http://www.helsinkitimes.fi/htimes/domestic-news/general/17426-pre-emptive-action-needed-on-high-risk-suburbs-minister-warns.html
http://www.esaimaa.fi/Online/2011/11/29/Ministeri%3A+Asuinalueiden+eriarvoistuminen+odotettua+suurempaa/2011112494939/4
http://www.demari.fi/uutispaiva-demari/uutiset/uusimmat/4420-krista-kiuru-asuinalueiden-eriarvoistuminen-odotettua-suurempaa
http://world247.net/pre-emptive-action-needed-on-high-risk-suburbs-minister-warns/
http://www.hs.fi/kotimaa/Kiuru+Asuinalueiden+eriytyminen+luultua+pahempi+ongelma/a1305550329466
http://www.radiopori.fi/uutiset/talous-ja-politiikka/asuntoministeri-riskil-hi-iden-synty-estett-v-29-11-2011
http://mikkolund.blogspot.com/
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194707788453/artikkeli/ministeri+asuinalueiden+eriarvoistuminen+on+pahempi+ongelma+kuin+on+luultu.html
http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/kiuru_asuinalueiden_eriytyminen_luultua_pahempi_ongelma/
http://www.hameensanomat.fi/?article=174045

Klíčová slova: EU  | politická korektnost  | imigrace  | přistěhovalectví  | integrace  | Finsko
2638 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď