"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Satelitní snímky odhalily v libyjské poušti zapomenutou předislámskou civilizaci.

Autor: Martin Horák | Publikováno: 13.11.2011 | Rubrika: Historie
Ilustrace

Vědci z britské Leicesterské univerzity odhalili pomocí satelitních snímků v dnes nejnehostinnější části libyjské pouště ztracená města a vesnice.

„Materiály naznačují, že podnebí se tu roky neměnilo, a je možné vidět, že tato nehostinná krajina s nulovými srážkami byla kdysi velmi hustě osídlena a zúrodňována," řekl Martin Sterry, který měl na starosti analýzu satelitních snímků.

Většina z více než stovky opevněných farem, vesnic a několika měst pochází z let 1 až 500 našeho letopočtu, tedy z doby před příchodem islámu.

zdroj idnes  zdroj Foxnews

Jsem zvědav, zda za tisíc či více let nepřijdou nějací archeologové z jiných světadílů na to, že nehostinné pustiny Evropy skrývají zbytky měst a vesnic, upomínající na jakousi poměrně vyspělou civilizaci, která snad byla v Evropě někdy před příchodem islámu.

Klíčová slova: islám  | Libye
2880 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď