"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Frank Gaffney: Obama jde na ruku islamistům

Autor: Martin Horák | Publikováno: 30.10.2011 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Frank Gaffney, bývalý úředník ministerstva obrany v éře Ronalda Reagana a nyní ředitel Centra pro bezpečnostní politiku se sídlem ve Washingtonu, porovnával chování prezidenta Obamy při letošním tzv. Arabském jaru s jeho reakcí na povstání v Íránu v červnu 2009.

V předminulém roce potlačil íránský režim pokus o změnu brutální silou, načež Obamova administrativa ve snaze „zapojit“ Írán reagovala velice klidně. Na rozdíl od letošní situace, kdy při revoluci v Egyptě volal Obama otevřeně po rezignaci egyptského prezidenta Mubaraka.

„Prezident Spojených států podpořil cíle islamistů, kteří chtěli zachovat režim v Íránu a naopak odstranit režim v Egyptě,“ řekl Gaffney Fox News. „A myslím, že bez ohledu na to, jaké byly jeho úmysly, udělal vše pro tento nešťastný výsledek, který nám vyvstává před očima.“

Oním výsledkem měl na mysli fakt, že důsledkem tzv. arabského jara je:

-Tunisko, ve kterém v minulém týdnu ve volbách získali vládní většinu islamisti.

-Libye, ve které nejsilnější ozbrojené frakci velí Abdel Hakim Belhaj, někdejší šéf Libyjské islámské bojové skupiny (LIFG), která ministerstvo zahraničí USA klasifikuje jako teroristickou organizaci.

-Egypt, ve kterém má ve volbách 28. listopadu velkou šanci na vítězství Muslimské bratrstvo, jehož zahraniční odnoží je Hamás.

zdroj

čtěte také:

Obama vyzval muslimy k boji proti Al-Kajdě

Potvrdené: Barack Obama praktikoval islám

Egypt chce, aby Obama oslovil muslimský svět z mešity al-Azhar

Cisár Obama má nové šaty

Obama, the Middle East and Islam

Klíčová slova: USA  | islamismus  | arabské jaro  | Obama
3912 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď