"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Politická korektnost

Autor: Karolína Kunstová | Publikováno: 19.10.2011 | Rubrika: Islám
Ilustrace

V televizi běží zprávy. Na jejich začátku jsou dlouhé modlitby, neboť je čas maghribu. Začíná se jako obvykle al-fátihou, modlím se už zcela popaměti a ani nesleduji televizi, rozptylující přeskakováním z modlicích se spolubratří na imáma, minaret a zase zpátky do davu v mešitě. Navíc, ne zcela všichni jsou předpisově zahaleni, takže musí zasahovat náboženská policie.
 
Po modlitbě vystupuje imám Šajch ad-Abd, sedá si na druhou židli vedle moderátora a varuje před rouhačskými aktivitami, které se rozmáhají mezi mladými, jakými bezpochyby jsou nošení krátkých rukávů a omlouvání přílišným vedrem, obtěžování matek rodin na ulici ( nedávno se to stalo i jeho třetí manželce, strhli jí z hlavy šátek. Sice byla zbičována, ale Šajch má stále pocit, že jeho čest byla narušena, jak prohlásil ), a také odbývání povinných modliteb s poukazem na pracovní povinnosti.
 
Náhle obrazovka potemní. Je slyšet zvláštní skřeky, kdosi ječí, a když se po chvilce rozsvítí, válí se hlava moderátora před stolem, zatímco tělo sedí zhroucené v židli a po pultě stéká krev. Za bezhlavým moderátorem stojí velitel tajné policie a řízně vojensky salutuje. "Došlo k infiltraci nevěřícího, a protože riziko pokusu získat lidi na svou stranu bylo příliš velké, museli jsme jednat. Jednou nám budete vděční za záchranu pravé víry." Imám v druhé židli sedí a není schopen se pohnout.
 
Střih.
 
Salaam as-Šáhin v televizi vypráví, jak jako malý hoch, zlomyslně pojmenovaný většinovou společností jako Miloušek Ptakoušek a nucený ke kafírskému uctívání Boha, putoval potají každou noc do Mekky a zpět a modlil se k jedinému pravému, Alláhovi. Dokázal to prý jen díky Alláhově vůli, protože ten pro něj posílal anděly a ti ho každou noc do Mekky odnesli a přinesli zpátky.
 
Jsou ukazovány záběry vysušené, rozpraskané Afriky a v televizi běží připomenutí základní muslimské povinnosti, zakátu. "Nedovolte, aby spolubratři a spolusestry umíraly hlady!" "Můžete vykoupit své hříchy zvláštním zakátem na naše trpící muslimy v Africe!" "Vezměte si jako svou druhou ženu africkou dívku - jsou krásné, zpívají jako ptáčkové a jsou pracovité. Vaše první žena vám za takovou pomoc bude vděčná!"
 
Intenzivní růžová zaplaví celý pokoj. Ach ano, už zase je "Den růžového hidžábu" a vysílají se záběry z náměstí. Nevím, nakolik je vhodné upozorňovat na...poněkud...choulostivější partie ženského těla, což růžové hidžáby, čapky, burky apod. dělají. Celá společnost je na náměstí svolaná jako prevence rakoviny prsu. Šeptá se ale, že tato shromáždění brzy zakážou, stejně jako studium na univerzitě pro ženy. Porodní báby stačí, na co doktorky?
 
Televizní relace končí. Obrazovka se rozsvítí bílou barvou, přes kterou přebíhají titulky s verši koránu, abychom očistili svou duši modlitbou před spaním. Je čas išá, ano, v plném létě přichází išá brzy po maghribu. Modlíme se a pak jdeme spát, abychom vstali ráno k fadžru včas, manžel aby stihl dorazit do mešity a my ostatní se mohli modlit doma. Dobrou noc...
 
 
čtěte také:
 
 
 
 
 

Klíčová slova: politická korektnost  | islám
3248 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Francie: Islámo-fašizmus ven !Karikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůVideo: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Zvítězí Trump a do roku 2027 „dojde v USA k něčemu na způsob revoluce,“ tvrdí autor překvapivě se naplňujících předpovědí. Jestli si myslíte, že rok 2020 je příšerný, tak jen počkejte na rok 2024. Ještě jste nic neviděliHlava uříznutá muslimem v kostele, ale motiv je prý stále neznámý...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Němcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás doma

ParlamentniListy.cz

„Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnostŠéf Motola ohromil moderátora v rádiu: Máme přes 500 volných lůžek. Normální režim. Někteří lékaři mají i málo práce
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď