"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Perry obviňuje Obamu z appeasementu v jeho politice vůči Palestincům.

Autor: Martin Horák | Publikováno: 24.9.2011 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Současný guvernér Texasu a republikánský prezidentský kandidát Rick Perry obvinil prezidenta Obamu ze špatné politiky na Středním Východě. 16. září řekl: „Jsme pobouřeni tím, že určití vůdci na Blízkém Východě se rozhodli zahodit princip přímých rozhovorů. Jsme ovšem neméně pobouřeni Obamovou vládou a jeho politikou appeasementu. Jeho politika je arogantní, zavádějící a nebezpečná.“

Perry poté žádal, aby Spojené státy přistupovaly k Blízkému Východu s „novou pevností a rozhodností.“ Kritizoval Obamu za to, že žádal od židovského státu ústupky, které jak Perry řekl, povzbuzují Palestince, aby hledali rozhodnutí u OSN. Podle Perryho by USA měly na krok Palestinců v OSN (jednostranná žádost o uznání palestinského státu) odpovědět zastavením další pomoci Palestincům a uzavřením úřadu Organizace pro osvobození Palestiny v New Yorku. Perry rovněž vyjádřil podporu pokračování stavby židovských osad a navrhl přestěhování amerického velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma jako akt podpory sjednocení Jeruzaléma pod židovskou vládou.

Stížnosti na Obamovu izraelskou politiku pomohly již o týden dříve republikánovi Bobu Turnerovi vyhrát zvláštní volby v silně židovském a demokratickém kongresovém okrsku New Yorku. Tuto politiku kritizoval také další z republikánských uchazečů o prezidentský úřad Mitt Romney a další významní republikáni.

Zdroj

2638 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď