"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Šokující: V Belgii budou soudit podle šaríi

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 22.9.2011 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Belgičtí muslimové založili v Antverpách soud, který se bude řídit islámským právem šaría. Soud vytvořila skupina Sharia4Belgium.
 
Islamisté se netají tím, že jejich cílem je paralelní justiční systém v desetimilionovém království, které je sídlem evropských institucí. Šaría je právní systém založený na islámských náboženských textech. Zakazuje například pod trestem smrti odpadlictví od islámské víry. Má dvojí měřítko pro muže a pro ženy. Nevěru trestá pouze u žen - mrskáním. Jedna z verzí šaríi dovoluje muslimům beztrestně zabít bezvěrce - tak jsou nazýváni zejména křesťané.


Sharia4Belgium na webu píše, že jejich soud se sídlem v antverpské čtvrti Borgerhout bude řešit rodinné spory přistěhovalců. "Jurisdikce" soudu se má vztahovat na sňatky, rozvody, opatrovnictví dětí, dědictví a podobná témata. Samozvaní muslimští soudci budou postupovat výlučně podle šaríi, nikoli belgických zákonů.

"Naším cílem je posílit ochranu práv zaručených v belgické ústavě," píší na webu islamisté. Dodávají však, že při svých rozhodnutích se nebudou řídit belgickým občanským zákoníkem, ale islámským právem

Policie se zprávou o záměru soudit podle šaríi zabývá. Skupina Sharia4Belgium je už několik měsíců v jejím hledáčku. Loni policisté několik jejích členů zadrželi. Na základě výroku justice byla webová stránka Sharia4Belgium na jaře uzavřena. Avšak poté se objevila na WayBack Machine. Tam také skupina zveřejnila zprávu o založení muslimského soudu.

"Tyranie a korupce v této zemi (Belgii) dosáhla vrcholu. Jeden skandál následuje druhý. V zemi je ekonomická krize, šíří se pedofilie, zločin a islamofobie," píše se v ní. "Už v minulosti muslimové zachraňovali Evropu. Nyní to musí udělat znovu... Jedním ze způsobů, jak to udělat, je zavést islámské právo v Belgii."

www.prvnizpravy.cz

čtěte také:

Belgie: tisíce ilegálů dostanou povolení k pobytu

Belgie chce následovat Francii a zakázat burky

Belgie a Nizozemí nemocné populismem

Belgie: krásný nový svět bez předsudků a diskriminace

Belgie je perspektivní země, říká šéf fundamentalistické organizace Sharia4UK

3268 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď