"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Za ČSSD šla do voleb muslimka v hidžhábu

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 20.9.2011 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Jmenuje se Štěpánka Lejla Ahmed Jasim a kromě toho, že je aktivní mezi sociálními demokraty, silně se angažuje i v arabsko-muslimské komunitě.

Pravidelně chodí do brněnské mešity a v komunálních volbách v roce 2010 kandidovala do zastupitelstva v Hrušovanech u Brna.

Na fotografii je v přítomnosti dnešního předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky a poslance ČSSD Jeronýma Tejce.

O tom, že nedávné volby byly první, kdy se na kandidátkách začali objevovat čeští muslimové, psal už před časem bloger a zakladatel serveru Mediaoislamu.cz Jiří Novotný, který se dlouhodobě zabývá sledováním muslimské komunity v České republice.

Upozornil na dalšího brněnského kandidáta muslimského vyznání, starostu městské části Starý Lískovec Libora Matouše, který kandidoval paradoxně za Suverenitu, která přitom často vystupuje ostře proti imigraci.

Matouš je ale český konvertita a svou víru skrývá tak dobře, že muslimské vyznání se mu dařilo úspěšně popírat. Prý si kvůli kandidatuře oholil islámský plnovous.

Do komunálu na Příbramsku se chtěla dostat i další česká konvertitka Soňa Diartová, která sama sebe představuje jako podnikatelku s textilem a žila roky mezi saudskoarabskou smetánkou, kam se přivdala.

Na případ muslimky kandidující za ČSSD upozornil český muslimský aktivista Lukáš Lhoťan, který o tomto a dalších příbězích z islámské komunity píše ve své nové knize "Islám a islamismus v Česku", která vyjde na konci září.

Byl to ostatně Lhoťan, který upozornil na vazby zmiňovaného Matouše na brněnskou mešitu - Matouš má být rodinný přítel Muniba Alrawiho a Alrawi mu měl slíbit, že by v případě, kdyby se na Matoušovu víru dotazovali novináři, by jeho příslušnost k mešitě popřel.

Lhoťanova publikace mapuje vývoj české muslimské komunity a její ovlivnění saúdskoarabským islamismem (wahabismem). Přináší komplexní zpracování působení různých organizací po roce 1989.

V knize je popsán vývoj muslimské komunity na našem území, vnitřní konflikty a problémy s nedodržováním českých zákonu ze strany některých muslimských organizací. Podklady se staly nejen dokumenty a texty vydané samotnými muslimy, ale i analýzy a komentáře předních odborníků na problematiku islamismu a islámu (Mareš, Mendl, Randák apod).

Součástí textu je také doslov, v němž autor rozebírá hlavní kontroverze kolem působení islamismu v České republice, postupující islamizaci a možné problémy s prudce narůstající populací českých muslimů ovlivněných islamismem.

www.prvnizpravy.cz

čtěte také:

Projevy neonacismu mezi mladými pražskými muslimy

Prohlášení AntiMešita k Prohlášení Křesťansko-sociální platformy ČSSD

Časopis Ekonom o Eurabia.cz: Komu vadí muslimové

Hrozí v Brně střety mezi Araby a Rómy?

Tento týden již druhá česká muslimka opustila islám

3198 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?Rozdíl mezi desinformací a realitou je pár měsíců, aneb jak nám tvrdili, že vakcinace nebude povinná

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď