"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Prohlášení AntiMešita k Prohlášení Křesťansko-sociální platformy ČSSD

Autor: Valentin Kusák | Publikováno: 5.9.2011 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Uvádím, že AntiMešita jedná s politickými představiteli napříč politickým spektrem v České republice s vyloučením extremistických stran a hnutí. Jako předseda udržuji pracovní kontakt  s představiteli ČSSD v Královehradeckém kraji a naše zkušenosti ze vzájemné spolupráce jsou výborné.

Křesťansko – sociální platforma ČSSD (dále Platforma) ústy svých zástupců vydala Prohlášení, ve kterém je napadeno občanské sdružení AntiMešita. Dle mého názoru je  jednání Platformy  motivováno zcela jinými zájmy, než příslušejí správnému vyznávání křesťanské morálky. Jinými zájmy mám na mysli pragmatické pohnutky a ne otázky morálky, které jsou křesťanství vlastní.

Zástupci Křesťansko – sociální  platformy ČSSD spekulují o činnosti AntiMešita, spekulují o myšlenkách, které jsou pro AntiMešita nosné. Podezřívají AntiMešita či ji dávají do souvislosti s antisemitismem a antirómskými náladami. Proti tomuto protestuji a vyzývám signatáře Prohlášení křesťansko – sociální platformy ČSSD, aby se AntiMešita omluvili a vyvěsili tuto omluvu na internet stejně tak, jako vyvěsili své Prohlášení proti AntiMešita.
Často jsem byl v rozhovorech dotazován, zda jsem také proti Izraeli, Židům. Vždy jsem odpovídal „NE“ a zdůvodňoval jsem to tím, že Židé a jejich kultura jsou součástí vývoje v Evropě a především, že Židé přispívali aktivně  k rozvoji Evropy svojí tvůrčí činností. A v neposlední řadě pak argumentuji tím, že Židé nemají tendence měnit agresivním způsobem společnost jako muslimové při islamizaci.

Při svém zdůvodnění, že vytvoření Prohlášení nebylo ze strany Platformy motivováno čistě křesťanskými morálními pohnutkami, vycházím z sledně uvedených konkrétních faktů. Před několika měsíci se objevil článek na iDnes.cz, kde bylo znalým člověkem z muslimské komunity, který je představitelem muslimů v České republice., konstatováno, že Mladí sociální demokraté v Olomouckém kraji přijali slib finanční podpory ze strany Muneba Alrawiho, představitele muslimů v ČR. Cituji „Mladí sociální demokraté v Olomouckém kraji se dohodli s majitelem Islámské nadace v Brně Munibem Hasanem Alrawim na vzájemné podpoře…...vedení Mladých sociálních demokratů v Olomouckém kraji přislíbilo podporu ve snaze získat, pro Ústředí muslimských obcí, výjimku ze zákona a uznáni státem, jako církve se všemi výhodami….. Munib Alrawi měl přislíbil finanční podporu  a nekritizováni ČSSD ze strany muslimské komunity v případě problémových výroku z řad této politické strany.“

Zástupci Křesťansko – sociální platformy ČSSD se v Prohlášení kryjí prohlášeními , že jsou pro sociální a náboženský dialog. Ano, dialog je nutný vždy. Tito křesťané z Platformy by ale neměli zapomínat na to, jak jsou v muslimských zemích křesťané pronásledování a fyzicky likvidování, pokud nekonvertují k islámu. Křesťané z Platformy chtějí pro muslimy jen „dobro“ bez ohledu na to, aby muslimové stejné „dobro“ zavedli vůči křesťanům v muslimských zemích. Připomínám zástupcům Platformy, že základem jakéhokoliv vztahu je reciprocita. Jedna strana vztahu nemůže jen brát a druhá dávat, systém bez reciprocity nemůže dlouhodobě vydržet. Členové Křesťanské – sociální platformy ČSSD na tuto základní podmínku vztahu dvou celků absolutně zapomněli. Zda proto, že jsou motivování stejně jako jejich kolegové z Mladých sociálních demokratů Olomouckého kraje, kteří vidí peníze od muslimů, nemohu s určitostí konstatovat.

Nedělal jsem rozbor, který by mi ukázal odkud pochází většina členů Křesťansko – sociální platformy ČSSD, a ani ho nemohu mít k dispozici,. Ale je obecně známo, že nejvíce jsou věřící na Moravě a to spíše jižní. A Olomoucký kraj spadá do této oblasti.

Vzhledem k tomu, jak se v Prohlášení vyjadřuje Platforma vzhledem k AntiMešita, žádám za AntiMešita od Křesťansko-sociální platformy ČSSD písemnou omluvu.

Ing. Valentin Kusák

Předseda AntiMešita o.s. a AntiMešita-Envi o.s.

26.8.2011, Hradec Králové, Česká republika

čtěte také:

Bojovník proti mešitám: Děsím se statisíců muslimů

VIDEO: Lidé v Hradci Králové mešitu nechtějí

Chystá se v Teplicích mešita občanům za zády?

5296 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď